Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

Zielona 22:05, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
No przeca po to tu jestem Najpierw ustalamy, co sadzimy i zaraz będę kombinować. Powiedz mi - żwir ma głębokość dwóch przęseł? To dość głęboka rabata. Ile ma mniej więcej? /pewnie pisałaś... wybacz/
gardney 22:08, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
wiesz co w tym jednym miejscu zniosę niedogodności związane z częstym cięciem, bardzo mi się spodobały te graby, wyglądają jak dla mnie naprawdę genialnie, miało nie być liśiastych ale tutaj zostanę przy grabach, poza tym mój mąż ma dmuchawę więc nie byłoby aż takiego problemu ale myślę też nad zrobieniem paska z kory dla tych grabów, nie wiem co będzie lepiej wyglądało i co będzie wygodniejsze czy wywiewanie tych liści czy wyzbieranie częściowo z kory
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Zielona 22:08, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
gardney napisał(a)
oo to tanio bardzo jak na ambrowce nie wiem tylko czy tutaj iść w kolumnowy ambrowiec czy ten bumball nie byłby lepszy, jak myślisz?


Jeśli buki będą jako kolumnowe, to gumball będzie fajny jako inna bryła, ale korona będzie zawsze rosła jako... "ball" Więc musiałabyś na tyle odsunąć od innych roślin, żeby nie wchodził na nie. Wysoko szczepiony, a pod nim graby do pewnej wysokości - OK.
Zielona 22:12, 23 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
gardney napisał(a)
wiesz co w tym jednym miejscu zniosę niedogodności związane z częstym cięciem, bardzo mi się spodobały te graby, wyglądają jak dla mnie naprawdę genialnie, miało nie być liśiastych ale tutaj zostanę przy grabach, poza tym mój mąż ma dmuchawę więc nie byłoby aż takiego problemu ale myślę też nad zrobieniem paska z kory dla tych grabów, nie wiem co będzie lepiej wyglądało i co będzie wygodniejsze czy wywiewanie tych liści czy wyzbieranie częściowo z kory


no to doskonale Grabowe żywopłoty podziwiam w Holandii. Tam są wszędzie i wyglądają zjawiskowo. Bardziej podobają mi się tam tylko z laurowiśni, ale w naszym klimacie ciężkie do osiągnięcia.

Jeśli chodzi o porządki w żwirze - nie pomogę, bo nie mam. A mam na tyle duży ogród, ze muszę myśleć praktycznie.

Poza tym... jeśli Cię zdenerwuje żwir /który już przecież masz/... zawsze można go zamienić na korę
gardney 22:12, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
sorki wyłąćzył mi się komputer
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:13, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
ooo no właśnie to już nie będę się nad korą zastanawiać proste
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:13, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
ooo no właśnie to już nie będę się nad korą zastanawiać proste
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:14, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
no więc wymiary jedno przęsło ma 2,66 cm
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:15, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
cała rabata na całej długości (włączając prawą stronę za domkiem ma 15 m, ten łuczek z kostki jest na długości 1,5 m
głębokość głównej części rabaty to 5,2 m tak mniej więcej
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 22:17, 23 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
kurczę jeszcze lecę zobczyć ile jest od lewej strony do domku i ile ma domek
długość tej wąskiej części poniżej łuczku z kostki to 2 przęsła czyli ok 5,2m
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies