Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

Zielona 00:17, 24 maj 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Jak tam truskawki?
gardney 10:55, 28 maj 2016


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie ale miło że jeszcze o mnie ktoś pamięta , ja to tak wyrywkowo bywam, czasem zajrzę to tu to tam, bez logowania najczęściej, jak robię na ogrodzie przeróbkę to się inspiruję.
Konieczki cieszę się że miałam wtedy trochę jeszcze czasu na tłumaczenie, obecnie jest niemożliwe żeby dokończyć to co zaczęłam, nawet w zimę. ale dżdżownice mam, przerabiają tak szybko że nie wiem jak je dożywić żeby miały jedzonko. My generujemy tylko wiaderko resztek w ciągu tygodnia więc cóż, szału nie ma
Lewku jak fajnie Cię widzieć/czytać zaglądam, ale rzadko jednak praca mnie pochłania bardzo, nie daję rady udzielać się ale oglądam, jestem na bieżąco w ulubionych przeze mnie ogrodach.
Marto truskawki tak się rozrosły że poszły już częściami w świat, tyle ich mam obecnie zawiązują owoce - małe na razie i jeszcze kwitną, nie możemy się dooczekać zbiorów, co dzień z dziećmi zaglądamy czy daleko jeszcze mam całą rabatę truskawkowo poziomkową, jest co jeść w sezonie NAwet płot te wąsy truskawkowe i poziomkowe przerastają i już wyszły do sąsiada

Pochwalę się mam szklarnię - pierwszy raz, dużo w niej wermikompostu, chciałam żeby rośliny nie chorowały. Założyłam system nawadniania kroplowego ze stożkami ceramicznymi spisuje się idealnie, szklarnia ma też automatycznie otwierane okna - na takie tłoki które pod wpływem ciepła się otwierają i rzeczywiście działa to bez zarzutu. Polecam - tylko żeby rzeczywiście szklarnia była bezobsługowa musi być jak najwięcej okien dachowych otwieranych automatycznie, koszt nie jest duży, a można sobie zaoszczędzić codziennego otwierania drzwi.
To tyle nowego u mnie
Dziś idę na ogród może jakieś zdjęcia wrzucę Pozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
07_Rene 11:01, 28 maj 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
O... zdjęcia będą To ja w pierwszym rzędzie zasiadam
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Zielona 11:59, 28 maj 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Fajnie,że się odezwałaś! Zdjęcia wrzuć koniecznie. Z okna też zróbPorównamy, co tam się u Ciebie zmieniło
Co do truskawek to w zeszłym roku przeprowadziłam mały eksperyment. Ze względu na to, że nie umawiałam się z nikim na sadzonki, wycinałam latem i jesienią wszystkie wąsy i nie dałam się ukorzenić sadzonkom. Dzięki temu krzaki są jednak większe i mają więcej owoców.
Olili 12:32, 28 maj 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
Wspaniale,ze się odezwałaś. Oczywiście,że pamiętamy!
Czekam na zdjęcia,bo tyle fajnego u Ciebie,podziel się koniecznie!!!
Ściskam i buziaka ślę!
Kurczę to szklarnią mnie zaciekawiłaś ,pokazuj raz dwa
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
rozark 12:48, 11 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
dziękuje za wkład i wątek dżdżownice kalifornijskie, podziwiam, że ci się chciało i że poświeciłaś na to mnóstwo czasu
wszystkiego dobrego życzę
____________________
pozdrowionka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies