Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w duszy mi gra...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w duszy mi gra...

Gardenarium 15:26, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
gardney napisał(a)





Teraz miejsce gdzie mam wrzosy miskanta variegatusa ale tylko na próbę bo czy on mi nie padnie od zachodu? Tam mało słońca, może będzie rósł mniejszy co na takiej małej rabacie to akurat na plus. Taki eksperyment. Sa tam berberysy które są straaasznie maciupkie i ich nie widać, inspiracją było oczywiście wrzosowisko Danusi, tylko u mnie w takiej miniaturce


Mogę Ci pomóc, tutaj wrzosowisko jest zbyt płaskie, wszystko jest niskie, więc moja rada jest taka, abyś dodała pod ścianą miskany Variegatus, np. 3 sztuki, pomiędzy poszczególnymi polami wrzosów możesz dodać karłowe kuleczki świerków np. Echiniformis lub podobne albo tujki żółte kuliste. Będzie o wiele ładniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:31, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To czerwone to berberysy Red Pillar
małe drzewko to miłorząb Pendula lub Mariken
piuropusze to miskant Variegatus
a żółte kulki to tuja "Golden Tuffet'

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:33, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Po prawej stronie pod oknem postaw dwie wielkie donice z pięknymi kompozycjami, każdy będzie zachwycony Zdejmij skrzyneczkę z okna, jest za mała i nie pasuje do biura
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:43, 20 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1 Hortensje bukietowe Vanille Fraise 10 szt
2 Graby Fastigiata lub dwolne drzewo zielone kolumnowe 5 szt
3 Buki Rohan Obelisk 2 szt
4 Amdrowiec kolumnowy 1 szt
5 Cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana - 6 szt sadzone po dwa
6 Berberyski Bagatelle 7 szt
7 trawki żółte, brązowe lub berberyski Tiny Gold 7 szt
8 Turzyce Ice Dance 4 szt, sadzone po dwie przy pniu.

Nie trać kobieto nadziei.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 19:04, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Wow! Danusiu ale mi prezent zrobiłaś! Dziękuję, teraz ani mi się śni się poddawać te graby i buki rozumiem że będę podcinać w formie żywopłotu? czy luźno mają sobie rosnąć? Jeju to dla mnie zaszczyt!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Zielona 19:41, 20 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
...a nie mówiłam, że warto wątek założyć?
gardney 19:58, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
tak Marta, miałaś rację bardzo się z tego cieszę
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
gardney 19:59, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
jak tam książka fajna jakaś? Miałam narysować plan ale nie byłam w stanie. Może w poniedziałek.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Zielona 20:05, 20 wrz 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Fajna. Lepsza niż "gapienie się" w ekran komputera. Robię to zbyt często. Ale... dzięki temu dzisiaj znam na pamięć zdjęcia, zestawienia roślin, informacje... Przydaje mi się to kiedy staję naprzeciw moich rabat. Tak jak dzisiaj. Kilkanaście pustych doniczek w jednej ręce, patyk do rysowania na ziemi i... planuję. Puste doniczki udają roślinki, paleta ławkę, kijki wbite w ziemię "robią" za drzewa. Będzie ładnie... Kiedyś... Ale już dziś się cieszę
gardney 20:44, 20 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
no właśnie ja może wezmę przykład z Ciebie, stałam się komputeromaniaczką, przydałaby się jakaś lektura
ale jak tu czytać jak się ma taki projekt od Danusi zastanawiam się nad tym ambrowcem tylko, można go ciąć? Pewnie nie? no i muszę wymyślić kontynuację tego co wymyśliła Danusia dla prawej części rabaty. Jak myślicie te graby i buki pewnie mają tworzyć taki żywopłot co? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam. I czy uważacie że mam stamtąd powysadzać te wrzosy i carex the beatles? I tawuły? Tam s takie maciupkie tawuły golden princess.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies