Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 19:12, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witaj chojna,

Miło że pospacerowałaś po ogrodzie i że Chashitsu Ci się podobało oraz japońskie klimaty.
Ale u Ciebie widzę też intensywne prace na rabatach, brzozy urokliwe ale jak zaczynają gubić listki no to wtedy dodatkowa praca. Wiem bo sam w pobliżu mam dwie o znacznej wysokości na sąsiada działeczce.

pozdrawiam

ps
hm.... no widzę że tu zaglądają coraz częściej goście w samych pidżamach
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 19:24, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A działasz już coś według Danusinych wskazówek? Zdejmujesz? Przestawiasz?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 19:42, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy,

Te wiszące plastikowe donice mnie samego irytowały ale na tę chwilę jeszcze dyndają- no już nie długo je zdejmę ( mam chwilowo nawał innych zajęć)

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Dorota123 20:19, 24 wrz 2014


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Janie piękny jest Twój pawilon, ale to wiele osób Ci już pisało. Bardzo zaintrygowało mnie oświetlenie narożników, czy mógłbyś opisać jak je wykonałeś i co było do tego potrzebne? Na wielu osobach zrobiło duże wrażenie, no i najważniejsze gratuluję zdolności i pomysłowości. Drewniana podłoga pięknie się prezentuje. Jeśli masz ochotę zajrzyj na mój wątek są tam zdjęcia z Ogrodu Japońskiego w Jarkowie, byłam tam dwa razy, ogród we Wrocławiu też zaliczyłam. Bardzo lubię tego typu ogrody. Pozdrawiam Dorota.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
monteverde 20:44, 24 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bql3 napisał(a)
Jazzy-

Wiesz z tym parzeniem herbaty wg tradycyjnego ceremoniału japońskiego - to jeszcze nie dotarłem na tak wysoki a zarazem wysublimowany poziom umiejętności ale gdy się zagłębiłem poznając troszkę wiedzę w tym temacie - no to jest mistrzostwo i sztuka obwarowana zbiorem różnych kanonów przygotowywania tego specyficznego napoju. Zaś ceremonia parzenia herbaty nazywa się CHANOYU i osoba - a przeważnie w Japonii prym wiodą kobiety które się tym zajmują - mają olbrzymi status oraz tytuł Sensej. Co do mnie no też to zdarza mi się pić w mym Cashitsu i degustować wysublimowane w smaki herbat ot tak dla relaxu (i może przez to że mam w okolicy gdzie mieszkam dobrze zaopatrzony sklepik w różne herbaty). Ale jak trzeba to i tradycyjną z "prądem" dla kurażu też piję. Dorzucam fotkę a na niej kadr z krzewem i owocami Goji z ogrodu, suszone wrzucam po parę ziarenek do filiżanki zwykłej herbaty, powiem Ci efekt aromatu oraz smaku herbaty wręcz powalający - spróbuj, polecam.

więcej na ten temat ceremonii japońskiej parzenia herbaty polecam tutaj:

http://www.obliczakultury.pl/publicystyka/obyczaje-swiata/1321-japonska-ceremonia-parzenia-herbaty

pozdrawiam




Witaj Janie obejrzałam Twój trojkątny ogródek i podziwiam pasję związana z Japonią,faktycznie sporo jeszcze brakuje akcentów japońskich w ogrodzie ale herbaciarnia już jest czy też tak ładnie malujesz? a czemu nie zrywasz owoców goji? są bardzo zdrowe pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Napia 20:45, 24 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
bql3 napisał(a)
Agnieszka specjalnie dla Ciebie oraz wszystkich ogrodników romantyków odwiedzających skromne Chashitsu romantyczny filmik. Nie ukrywam że trzeba dać sobie szansę oraz cierpliwość aby cały film obejrzeć w całości do końca - bez tzw. "przeskoków".
Kaligrafia dla laika zawsze będzie się kojarzyć tylko z przypadkowymi kreseczkami a przecież to piękna dziedzina sztuki ale jakoś w kulturze europejskiej niedoceniana i lekko zapomniana - a może kogoś zainspiruję tym materiałem do nowego hobby.

https://www.youtube.com/watch?v=yupUKNT-TPY


pozdrawiam
Jan


Dziękuję
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 11:09, 25 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Dorota123,

Dorotko kiedyś gdy serfowałem incognito po ogrodach w Ogrodowisku, to trafiłem na Twój intrygujący ogród a zwłaszcza piękną altanę, która jest chyba oczkiem w Twojej głowie - no i już wiem co Cię "korci". Ale ok, powiem Ci że ten sam model altany był "bazą" wyjściową dla mnie do stworzenia herbaciarni a inspiracją były japońskie Chashitsu. Poniżej w fotkach przedstawię ewolucję wykonanego przeze mnie mojego Chashitsu i tak pierwsza fotka ( mam wrażenie że to chyba prehistoryczna) to najstarsza jaką odnalazłem.


ps
..jak patrzę na tę fotkę to jedno mi się ciśnie na myśl o matko jaka MASAKRA! ( tego zdjęcia nie miało tu wcale być)
..potem wykonałem trzy spadowy dach, i zabudowałem naroża z papieru oraz zacząłem eksperymenty z lampami naftowymi.

..było romantycznie ale dużo pracy i zachodu z tymi lampkami.



..potem to już instalacja elektryczna w narożnikach na którą się składają takie listwy drewniane z trzema zamontowanymi oprawkami i żarówkami - wszystko to połączone jest kablem szeregowo w całość. Co daje nam że przy zepsuciu się jednej żarówki pozostałe nadal świecą.






..jak widzisz proste rozwiązania tu zastosowałem.
No i lampa wisząca


..i wyszło tak:

po zmontowaniu i jedna z pierwszych fotek po uruchomieniu oświetlania.
A poniżej fotka w szacie zimowej:

..a na chwilę obecną wygląda tak:




Dorotko -myślę że uzyskałaś ode mnie wyczerpującą odpowiedż z mej strony na Twoje pytanie to na tyle. No i wiesz - musisz mieć na uwadze jedno,że elektrykiem to ja nie jestem a z fizyki to miałem naciąganą tróję, zaś jakieś schematy instalacji do dziś czytać nie umiem i dla mnie to wielka magia. Do dziś mam że jak próbuję coś naprawić z elektryki w domu - to potem pół dzielnicy światła nie ma ( hi,hi) - taki ze mnie elektryk.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 11:50, 25 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Monteverde,

witam,witam - dziękuję że "wpadłaś" do mnie. Jak widzisz do idaełu u mnie w ogrodzie to jeszcze daleka droga, co do malowania to aż tak uzdolniony plastycznie nie jestem a owoce Goji zrywam zjadam oraz
suszę i dodaję do herbatki:


..a chwilowo odpoczywam wylegując się w ostatnich promieniach słońca.

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
jazzy 12:28, 25 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
bql3 napisał(a)

..i wyszło tak:

No i pięknie wyszło!

Do dziś mam że jak próbuję coś naprawić z elektryki w domu - to potem pół dzielnicy światła nie ma ( hi,hi) - taki ze mnie elektryk.

Hehehe dobre
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
monteverde 12:35, 25 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ładnie wygląd podświetlona"herbaciarnia" miłego dnia Janie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies