Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

jazzy 22:01, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
A widziałes Danusi dzieło - ogród w stylu japońskim? http://www.gardenarium.pl/realizacje/japonski-ogrod-z-ksiezycowa-brama
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 22:50, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Witam Cię Agato,
fajnie że "wpadłaś" do mego Chashitsu i jak sama widzisz u mnie w malutkim ogrodzie gdzie by się człowiek nie obrócił to już jest poza nim. A z tą iluminacją herbaciarni to mi się przypomniała historia:
otóż cały dzień walczyłem i gdy nastał już wieczór a jak już zmontowałem te oświetlenie z tymi kabelkami oraz to wszystko spiąłem i odpaliłem światło ...Wow no to sam byłem z siebie dumny skończonej pracy aż tu nagle patrzę i zdębiałem bo koło mnie pojawiła moja "połowa"... w szlafroku oraz sąsiadka w pidżamie - przyszły zobaczyć co się dzieje. I tylko słyszałem " Aale czad z tym światłem!"
Słowa ich zachwytu oraz to, że kobitki w pidżamach z domu o tak póznej porze wyskoczyły by zobaczyć - no to było dla mnie dowodem uznania i utwierdziły słuszność realizacji mojego pomysłu oświetlenia herbaciarni.
A propos - Twój ogród też niczego sobie a te widoki z mm.... to mogę Ci tylko pozazdrościć. Ten klon na Twej rabacie to też masz boski.
pozdrawiam
Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 23:06, 23 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy

Podziwiałem, oglądałem, marzenie no i zapiera dech od samego patrzenia a przyznam Ci się że kiedyś serfując po internecie się natknąłem na jedną z fotek z tej galerii, i nie mogłem potem odnależć gdzie to było - wow, a tu masz ci los jaka niespodzianka od Ciebie. No extra! Jestem Ci wdzięczny za link. No i tylko nie wiedziałem że to Danusia jest autorem tego dzieła - no pełen szacun i respect.

Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Napia 23:19, 23 wrz 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Zaintrygował mnie Twój japoński trójkątny ogród Pawilon wygląda jak przeniesiony wprost z Japonii; wachlarze,kamyczki, rośliny rosnące w Japonii lub mające z nią coś wspólnego, ceremoniał picia herbaty - to wszystko bardzo ciekawie się zapowiada
Jestem ciekawa kolejnych zdjęć ogrodu i tego, jak będziesz go tworzył
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
bql3 06:04, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Agnieszka specjalnie dla Ciebie oraz wszystkich ogrodników romantyków odwiedzających skromne Chashitsu romantyczny filmik. Nie ukrywam że trzeba dać sobie szansę oraz cierpliwość aby cały film obejrzeć w całości do końca - bez tzw. "przeskoków".
Kaligrafia dla laika zawsze będzie się kojarzyć tylko z przypadkowymi kreseczkami a przecież to piękna dziedzina sztuki ale jakoś w kulturze europejskiej niedoceniana i lekko zapomniana - a może kogoś zainspiruję tym materiałem do nowego hobby.

https://www.youtube.com/watch?v=yupUKNT-TPY


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Agania 07:17, 24 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
bql3 napisał(a)
Witam Cię Agato,
fajnie że "wpadłaś" do mego Chashitsu i jak sama widzisz u mnie w malutkim ogrodzie gdzie by się człowiek nie obrócił to już jest poza nim. A z tą iluminacją herbaciarni to mi się przypomniała historia:
otóż cały dzień walczyłem i gdy nastał już wieczór a jak już zmontowałem te oświetlenie z tymi kabelkami oraz to wszystko spiąłem i odpaliłem światło ...Wow no to sam byłem z siebie dumny skończonej pracy aż tu nagle patrzę i zdębiałem bo koło mnie pojawiła moja "połowa"... w szlafroku oraz sąsiadka w pidżamie - przyszły zobaczyć co się dzieje. I tylko słyszałem " Aale czad z tym światłem!"
Słowa ich zachwytu oraz to, że kobitki w pidżamach z domu o tak póznej porze wyskoczyły by zobaczyć - no to było dla mnie dowodem uznania i utwierdziły słuszność realizacji mojego pomysłu oświetlenia herbaciarni.
A propos - Twój ogród też niczego sobie a te widoki z mm.... to mogę Ci tylko pozazdrościć. Ten klon na Twej rabacie to też masz boski.
pozdrawiam
Jan


Twój ogródek Janie, i ty to dla mnie wielka zagadka, jesteś jedną wielką przygodą i osobą z pasją i talentem, filmik zobaczyłam i wszystko co pokazujesz wciąga osoby kochające przyrodę i sztukę, a jeszcze jak do tego usłyszymy odpowiednią muzę, to życie może cieszyć..........wiesz, my tu wszyscy na O. bardzo kochamy ptaszki

Dzięki za odwiedziny, pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mirella 07:43, 24 wrz 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Poczułam się świetnie patrząc na to co stworzyłeś
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
zawitka 07:53, 24 wrz 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
obejrzałam filmik i cudowne ptaszki .Jesteś pasjonatem z talentem --podziwiam takich ludzi Gratuluję i będę wracać Pozdrawiam cieplutko
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
chojna 08:03, 24 wrz 2014

Dołączył: 20 sie 2014
Posty: 862
Witaj Janku,

ja również stałam się wielbicielką Twojej pasji
Chashitsu jest wypasione! Światło rewelacyjne, też wyszłabym w pidżamie
Pozdrawiam i zaznaczam do podglądania
____________________
Olka- Mój ogród nad rzeką...
bql3 08:11, 24 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Mirella, Zawitka

Dzięki za odwiedziny i cieszę się że Wam się podobało choć to jeszcze niedokończone dzieło a i na rabatach ogrom pracy przede mną. Mimo wszystko miło że urzekła Was aranżacja Chashitsu oraz przedstawienie klimatu orientalnego ogrodu w moim skromnym wykonaniu.

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies