Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 00:15, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Wiesz Iwonko,

Ja zaś jeden klon już posiadam na rabacie.. ba no nawet dwa ale jeszcze małe okazy ale za to pierwszą zimę przetrwały w ogrodzie - choć przyznam że okrywałem je co by mi nie pomarzły. A teraz już "zaklepałem" sobie ciut większy okaz u ogrodnika ale z odmiany Garnet - ten co ma tak bardzo postrzępione liście. Ogrodnik mi go trzyma dla mnie bo ostatnio za bardzo zaszalałem z zakupami u niego innych okazów roślin, które upatrzyłem sobie do ogrodu i funduszy zabrakło na klona
Ogrodnik tylko kręcił głową i mi powiedział, że bardzo rzadko się zdarza aby klient miał tak wysublimowane wymagania co do gatunku i rodzaju roślin które kupowałem u niego.
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ewa777 16:47, 08 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Janie,
zamieściłam już zdjęcia swojego domku - drewutni w ogrodzie. Zapraszam do obejrzenia
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 17:22, 08 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
Wrzuciłam najpierw informację dla Ciebie, a potem spokojnie przeczytałam cały wątek i obejrzałam zdjęcia. Przyznaję się, że filmów nie oglądałam, ale wrócę do Ciebie w wolniejszej chwili i z chęcią obejrzę. Powiem tak - jestem, tak jak większość, zachwycona Twoją altaną. Jest piękna. Do tego to oświetlenie, które dodaje jeszcze uroku.
Ponieważ my nie uporaliśmy się z ukończeniem dachu, mam do Ciebie pytanie - czym masz pokryty dach?

Muszę mężowi pokazać Twój wątek, bo to on tworzy w naszym ogrodzie elementy japońskie. Tylko niech wygodnie usiądzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Gardenarium 17:24, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, ponownie, myslę że najlepszą inspiracją będą ogrody japońskie i zdjęcia które zrobił nasz admin Ronin czyli mój syn Michał- powiem nieskromnie, że zna nieźle japoński w mowie i piśmie i w zeszłym roku był w Japonii. Oto wątek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3318-ogrodowisko-w-japonii
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bql3 20:44, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
AgnieszkaW napisał(a)
Janie, a ja czekam na świeże jesienne foty Twojego ogrodu. Będą? Pozdrawiam


Agnieszko, będą będą fotki- tylko niech odsapnę bo mam nawał pracy w domu i ogrodzie ale na dniach wskoczę na ogród z aparatem popstrykam i wrzucę parę fotek - bo też zapowiada się piękna pogoda, więc myślę że fotki wyjdą ładne (oby nie zapeszyć).

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 20:50, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
zabaewa napisał(a)
Janie - mój M. fascynuje się Japonią. Nawet kiedyś uczył się japońskiego. Potem był w Japonii służbowo i trochę pozwiedzał. Oczywiście kocha też japońskie filmy i ... ogrody. Ale, żeby zrobć ogród japoński - to już mu zabrakło odwagi. Uznał z pokorą, że nie podoła. Tym nie mniej w naszym ogrodzie wiejsko-angiesko-polsko-naszym są małe "japońskke" akcenciki. A to żwirek między belkami pomostu nad oczkiem, a to klony japońskie, a to śliwowiśnia czerwona...
Tym bardziej podziwiam Twój ogród i dbałość o szczegóły



Ewo ,

Tak, tak zauważyłem że u Ciebie są wkomponowane japońskie akcenty w ogrodzie. Wiesz ja zaś wybrałem charakter ogrodu japońskiego bo tak zacząłem od herbaciarni(uparłem się na japońskich herbaciarniach Chashitsu) a dopiero potem miałem w planie rośliny na rabatach, które można spotkać w ogrodach japońskich. Ale im bardziej brnę w ten klimat tym bardziej nabieram pokory i zgłębiam coraz to większą wiedzę. I powiem Ci gdy bym wiedział co mnie czeka to też być może jak Twój mąż zwątpił - na a teraz już nie mam odwrotu no i walczę z tym swoim trójkątnym ogrodem i Chashitsu. A szczegóły dodają zawsze smaczku do całości to fakt i dlatego staram się przestrzegać tej reguły choć nie zawsze to wychodzi.

pozdrawiam

Jan

____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 21:14, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ewa777 napisał(a)
Janie,
zamieściłam już zdjęcia swojego domku - drewutni w ogrodzie. Zapraszam do obejrzenia




Witaj Ewo,

No składzik super a nie szkoda Ci trzymać tylko tam narzędzia - nie żebym Cię podpuszczał ale ja bym zrobił na Twoim miejscu tam herbaciarnię dla siebie i ewentualnych gości.
Pomyśl Ewo nad tym ...bryła zewnętrzna już jest tylko środek urządzić sobie - co Ty na to?


pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 21:15, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ewa777 napisał(a)
Wrzuciłam najpierw informację dla Ciebie, a potem spokojnie przeczytałam cały wątek i obejrzałam zdjęcia. Przyznaję się, że filmów nie oglądałam, ale wrócę do Ciebie w wolniejszej chwili i z chęcią obejrzę. Powiem tak - jestem, tak jak większość, zachwycona Twoją altaną. Jest piękna. Do tego to oświetlenie, które dodaje jeszcze uroku.
Ponieważ my nie uporaliśmy się z ukończeniem dachu, mam do Ciebie pytanie - czym masz pokryty dach?

Muszę mężowi pokazać Twój wątek, bo to on tworzy w naszym ogrodzie elementy japońskie. Tylko niech wygodnie usiądzie


Ewa,

Dach przekładam z dachówki(był wzór ułożenia na tzw. "koronkę") przeszliśmy na dachówkę ceramiczną typ V6 kolor miedziany a jak fachowcy skończą to wrzucę specjalnie dla Ciebie parę fotek z ukończonej inwestycji. Ale przy przekładce uparliśmy się aby dorobić dodatkowo odeskowanie z papą a potem łaty i kontr łaty a następnie dachówka ceramiczna typ V6.To odeskowanie jest po to aby całą połać dachu zabezpieczyć termicznie jak i w razie (odpukać) gradobicia zostaną potrzaskane dachówki to pod spodem jest jeszcze odeskowanie. Jak będziesz miała więcej pytań to wał śmiało do mnie z pytaniami.
pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 21:28, 08 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Gardenarium napisał(a)
Witaj, ponownie, myslę że najlepszą inspiracją będą ogrody japońskie i zdjęcia które zrobił nasz admin Ronin czyli mój syn Michał- powiem nieskromnie, że zna nieźle japoński w mowie i piśmie i w zeszłym roku był w Japonii. Oto wątek

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3318-ogrodowisko-w-japonii


Danusiu,

Dziękuję Ci za link do wątku Ronina i przyznam Ci się że już wcześniej odnalazłem ten wątek ( incognito)- zapartym tchem go oglądałem oraz jestem tam stałym gościem.
A przy okazji bo nie miałem takiej możliwości moje najserdeczniejsze gratulacje i i moje serdeczne wyrazy uznania związane z "100 najpiękniejszymi ogrodami świata".

Jeszcze raz serdecznie Cię pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ewa777 21:34, 08 paź 2014


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18398
bql3 napisał(a)


Ewa,

Dach przekładam z dachówki(był wzór ułożenia na tzw. "koronkę") przeszliśmy na dachówkę ceramiczną typ V6 kolor miedziany a jak fachowcy skończą to wrzucę specjalnie dla Ciebie parę fotek z ukończonej inwestycji. Ale przy przekładce uparliśmy się aby dorobić dodatkowo odeskowanie z papą a potem łaty i kontr łaty a następnie dachówka ceramiczna typ V6.To odeskowanie jest po to aby całą połać dachu zabezpieczyć termicznie jak i w razie (odpukać) gradobicia zostaną potrzaskane dachówki to pod spodem jest jeszcze odeskowanie. Jak będziesz miała więcej pytań to wał śmiało do mnie z pytaniami.
pozdrawiam

Jan


Nie wiem, czy się dobrze zrozumieliśmy. Mi chodziło o dach na altanie. Jak widziałeś u mnie jest zwykła papa i chcielibyśmy to zmienić. A u Ciebie taki piękny daszek

Mężowi pokazałam zdjęcia Twojej altany. Mówił, ze jesteś bardzo pomysłowy

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies