Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

jazzy 11:10, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ja u siebie planuje rabate inspirowaną zen, sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie Będzie na niej ciurkadelko, ale takie wśród sporych kamoli-glazow, no i klon japoński, uwielbiam to drzewo i bambusy może, i jakis cis w formie bonsai, a i nie wiem co jeszcze no i żwirek
Piękna jest u Ciebie ta herbaciarnia. Naprawdę robi wrażenie Czy parzysz herbatę wg tradycyjnej ceremonii?
Miłego dnia
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
bql3 12:24, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Jazzy-

Wiesz z tym parzeniem herbaty wg tradycyjnego ceremoniału japońskiego - to jeszcze nie dotarłem na tak wysoki a zarazem wysublimowany poziom umiejętności ale gdy się zagłębiłem poznając troszkę wiedzę w tym temacie - no to jest mistrzostwo i sztuka obwarowana zbiorem różnych kanonów przygotowywania tego specyficznego napoju. Zaś ceremonia parzenia herbaty nazywa się CHANOYU i osoba - a przeważnie w Japonii prym wiodą kobiety które się tym zajmują - mają olbrzymi status oraz tytuł Sensej. Co do mnie no też to zdarza mi się pić w mym Cashitsu i degustować wysublimowane w smaki herbat ot tak dla relaxu (i może przez to że mam w okolicy gdzie mieszkam dobrze zaopatrzony sklepik w różne herbaty). Ale jak trzeba to i tradycyjną z "prądem" dla kurażu też piję. Dorzucam fotkę a na niej kadr z krzewem i owocami Goji z ogrodu, suszone wrzucam po parę ziarenek do filiżanki zwykłej herbaty, powiem Ci efekt aromatu oraz smaku herbaty wręcz powalający - spróbuj, polecam.

więcej na ten temat ceremonii japońskiej parzenia herbaty polecam tutaj:

http://www.obliczakultury.pl/publicystyka/obyczaje-swiata/1321-japonska-ceremonia-parzenia-herbaty

pozdrawiam



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gabriela 12:30, 22 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
To koniecznie musisz nadrobić to zaniedbanie - wybierz się do ogrodu japońskiego we Wrocławiu, bo to najlepsze tego typu założenie w Polsce i zrobione dawno temu przez Japończyków. Albo do Pisarzowic k. Bielska-Białej. W Hortulusie k. Koszalina też jest fragment ogrodu w tej stylistyce. I jeszcze w Jarkowie w Kotlinie Kłodzkiej, ale tam nie byłam.

Nie jestem fanem ogrodów japońskich, w Japonii też nie byłam, ale prawdziwe ogrody stamtąd, które oglądałam tylko na filmach, bardzo mi się podobają - z klonami, azaliami, mchem, kontenplacyjne suche ogrody Zen ze żwirem i kamieniami - bez roślin. Widziałeś odcinek "Ogrodów świata z Audrey Hepburn" o ogrodach japońskich?

Janie, Twój pawilon herbaciany jest piękny, podziwiam zdolności, skoro zrobiłeś go sam.
A masz wersję z poduchami i niskim stolikiem do klęczenia?.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bql3 12:51, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Gabrysiu,
Dziękuję za Twe słowa uznania - ale wiesz ja ciągle się uczę i ideału chyba nie osiągnę. Muszę przyznać że wyjęłaś mi to z głowy ten pomysł z tym projektem już od dłuższego czasu się przymierzam bo chodzi mi o taką aranżację i wykonać sesji parę fajnych ujęć własnie w tym klimacie.
Potrzebuję jednak trochę czasu na tę realizację, ale mimo to obiecuję że przygotuję taką "exclusiv foto sesion" z mego Chashitsu.
A poniżej fotka ogrodowa z okazem krzewu Róży japońskiej, która mi właśnie zakwitła zaskoczyła mnie bo ledwo co ją zasadziłem ( rok temu).

pozdrawiam



____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Gabriela 12:59, 22 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
No to czekam na stylową sesję.
Twoja róża japońska to jest krzew złotlinu, czyli kerria japonica. Z różą ma tyle wspólnego, że należy do rodziny różowatych. Jest przepiękny, kiedy kwitnie, mam nadzieję, że będziesz miał burzę kwiatów, jak się rozrośnie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gardenarium 15:36, 22 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam, pawilon jest bardzo japoński, ale dla czystości stylu nie wieszałabym "angielskich koszy" z surfiniami a postawiłabym bonsai.

Zdjęłabym też z drzewa plastikowe doniczki które wiszą i zakłócają spokojny styl.
To tak na marginesie, bo moją rolą jest pomagać, więc na pewno wyjdzie to ogrodowi na "zdrowie". Pozdrawiam.

Mój syn mówi po japońsku, kształci się w tym języku, był w tym roku w Japonii i obejrzałam wiele zdjęć, więc myślę, że także jako projektant ogrodów i to że widziałam czysto prawdziwie japońskie ogrody, mogę zabrać tutaj głos.

Przywiózł mi sake i takie wachlarze

Typowo "po japońsku" w takim pawilonie nie pije się herbaty siedząc przy stole na krzesłach, a na matach (jakoś one się tam nazywają, nie wiem)

Myslę że za jakiś czas dopracujesz się iście japońskiego stylu Tworzysz bonsai?
Pozdrowienia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bql3 17:08, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Tak jest - bo w oryginale czyli po japońsku w herbaciarni siedzi się na matach (jap. nazwa " TATAMI") lecz w polskich warunkach ciężko kogoś z zaproszonych gości posadzić na podłodze z matami - bo dziwnie na mnie patrzą .
Dziękuję za wskazówki i za odwiedzenie herbaciarni ,
pozdrawiam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
AgnieszkaW 17:17, 22 wrz 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Dziękuję Janku za śliczne fotki

Ps
Danusia ma rację ze swoimi uwagami, słuchaj jej, a będzie jeszcze piękniej i stylowo Sake..hmm, nigdy nie piłam...
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Agania 14:06, 23 wrz 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Witam i ja bardzo ciekawie urządziłeś ten trójkącik.....oświetlenie robi wrażenie.....zapraszasz zachęcająco sesją "exclusiv foto sesion", czekam z niecierpliwością, u mnie jest naturalistycznie, i klony palmowe uwiebiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
FrancoPolo 18:07, 23 wrz 2014


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 536
Witam. Wpadłem z rewizytą. To dobrze że trafił Pan do Ogrodowiska. Cieszy mnie to że jest Pan miłośnikiem ogrodów japońskich. Widzę że połknął Pan już tego bakcyla na dobre. A to wciąga jak narkotyk. Życzę wiele inspiracji twórczych. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
FrancoPolo - Ogród to moje hobby - Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies