Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » 'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

Pokaż wątki Pokaż posty

'Chashitsu' - Herbaciarnia japońska, ogród trójkątny

bql3 10:03, 02 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
A_gawa,

Agnieszka dziękuję za spacer po moim skromnym Chashitsu i no dodam że z Ciebie niepoprawna ogrodniczka (humorystka) - opis dotyczący lokalizacji ogrodu w moim awatarze jest jest przeze mnie wyjaśniony na pierwszej stronie mojego wątku( zapraszam do przeczytania). I dodam, że mieszkam na stałe w Polsce - choć nie ukrywam, że moim największym marzeniem jest aby kiedyś pojechać i odwiedzić Japonię. A jak na razie przyziemne mam oczekiwania - wybrać się choćby w odwiedziny jakiegoś ogrodu japońskiego ( w Polsce) np.w Jarkowie lub w Pisarzowicach bo nigdy tam jeszcze nie byłem.


pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Malgosik 22:32, 02 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
pięknie Ci wyszła ta herbaciarnia
uśmiałam się z tych piżam
____________________
Ogród na glinie
bql3 09:20, 05 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam Małgosiu,

Miło że mnie odwiedziłaś w herbaciarni i korzystając chwili wolnego czasu lecę do Ciebie z rewizytą


Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Iwk4 22:20, 05 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Witaj Janie, odwiedziłam twoją herbaciarnię. Intrygująca. Ogród w innym od mojego stylu, ale pieknie. Przy okazji dostałeś link do Ogrodu księżycowego Danusi. Pierwszy raz tam byłam i bardzo podoba mi się aranżacja z klonem. A tobie? Może warto skorzystać z pomysłu i się zainspirować? Tarasik drewniany już masz - moje marzenie.
____________________
Ogródek Iwony II
zabaewa 23:44, 06 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Zajrzałam Janie i ja do Twego japońskiego raju. Jest pięknie a z czasem będzie jeszcze piękniej bo ogród japoński dojrzewa długo - jak bonzai
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Iwk4 23:02, 07 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Hej, pamiętasz inspirację Danusi? Z klonem w roli głównej? A co byś powiedział na taką inspirkę ? http://www.pinterest.com/pin/441775044670841650/
____________________
Ogródek Iwony II
bql3 23:42, 07 paź 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Iwonko,

Muszę przyznać, że ciekawie to wygląda ta propozycja - ale jak już ten klonik co go sobie upatrzyłem będzie w ogrodzie to tak realnie będę myślał nad wykonaniem jakiejś aranżacji. Ale dzięki za pamiętałaś o mnie.

pozdrawiam

Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Iwk4 23:49, 07 paź 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Janie. Pamietaj, że to jest tylko inspiracja. A pomysł sam się zrodzi. I może zupełnie inny.
Ja też choruję na klona w ogrodzie. Jednego małego mam - kupiłam miesiąc temu dla koloru na rabatce i zachorował sobie - okrył się białym nalotem. Więc nawet nie ma się czym chwalić ...
____________________
Ogródek Iwony II
AgnieszkaW 23:56, 07 paź 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Janie, a ja czekam na świeże jesienne foty Twojego ogrodu. Będą? Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
zabaewa 00:08, 08 paź 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Janie - mój M. fascynuje się Japonią. Nawet kiedyś uczył się japońskiego. Potem był w Japonii służbowo i trochę pozwiedzał. Oczywiście kocha też japońskie filmy i ... ogrody. Ale, żeby zrobć ogród japoński - to już mu zabrakło odwagi. Uznał z pokorą, że nie podoła. Tym nie mniej w naszym ogrodzie wiejsko-angiesko-polsko-naszym są małe "japońskke" akcenciki. A to żwirek między belkami pomostu nad oczkiem, a to klony japońskie, a to śliwowiśnia czerwona...
Tym bardziej podziwiam Twój ogród i dbałość o szczegóły
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies