Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

kamila66 13:02, 17 mar 2018


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
SOUVENIR DU DOCTEUR JAMAIN cieszę się, że wrzuciłam ją do koszyka śliczna jest
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Zagajanka 14:45, 17 mar 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Rench napisał(a)
Zagajanka - No kusicielka jedna
Masz może Gräfin Dianę ?
Gartenprinzessin Marie-José jest śliczna

Nie mam G. Diany - w swoim czasie gdzieś wyczytałam, że jest dosyć problematyczna (przypala się, słabo kwitnie) i nie zdecydowałam się na zakup. Mam Cristianę, Constanze i Henriette. Pierwszą i ostatnią polecam, druga słabo trzyma kwiat.

A z tych nowych podoba mi się Freifrau Karoline - przypomina kształtem i kolorem Falstaffa ale na razie miejsca brak...
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
mira 16:44, 18 mar 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041



Kasiek - Mam złe doświadczenia po kulkowaniu.
Nie powiem, np.Tuskany miała dzięki temu piękne girlandy,(słabe foty,ale najlepiej widać efekt)




ale wszystkie przypięte do ziemi pędy, bardzo się pochorowały.
Tak było z wszystkimi przypiętymi różami,poza tym że nie wszystkie się nadają do kulkowania mimo iż mają długie pędy.
Wymyśliłam,że powieszę na pędach Doktorka kamyki na taśmie ogrodniczej i to obciąży je lekko i przygnie nieco.
Będzie wyglądało jak pisanki na krzewach Kiedy już na pędach utworzą się pąki, zdejmę obciążniki. Przygięte pędy powinny pozostać w takiej pozycji.





Renia z Tuscany mam takie same doświadczenie tyle że ja nie przypinałam do ziemi a do takiego druta wygiętego ta ok 70 cm nad ziemią. Po tym kulkowaniu całkiem straciła pokrój.
No a teraz to już sama nie wiem co będzie z różami. Wydawało się że już były obudzone.
Lilie też tam zamawiałam a jeszcze nie dostałam.Muszę zadzwonić jednak.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Rench 12:47, 20 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kasia_CS - A nie chorowały Ci te pędy przypięte do ziemi ? Bo moje bardzo. Już więcej nie będę aż do ziemi ciągnęła

kamila66 - Będzie Pani zadowolona

Zagajanka - Od pewnego czasu sądzę,że najlepiej przetestować we własnym ogrodzie
Mam u siebie kilka róż podwójnych, wszystkie traktuję identycznie. I jedna rośnie lepiej druga gorzej.

Madame Anisette ma też 2szt i jedna rośnie fajnie,a druga ledwo zipie.
Po tej zimie zobaczymy czy w ogóle będzie coś z niej. Trochę szkoda,bo ma bardzo oryginalny zapach.
Muszę się przyjrzeć tej Freifrau Caroline, bo mój Falstaff do odstrzału. Może będzie konkretna następczyni

mira - Myślę,że nadmierna ingerencja w naturalny pokrój nie jest wskazana.
Dlatego też tylko doktorka w tym sezonie ujarzmię troszkę,bo mi okno zasłania

Po obchodzie ogródka, jeszcze przed tymi ostatnimi mrozami miałam kilka podmarzniętych,a teraz to już nawet boję się myśleć jakie straty. O krokusach mogę zapomnieć,miejmy nadzieję,że u tulipanów przemarzły tylko liście,a kwiat wybije.
Paczki z zamówieniami zaczynają spływać,a tu nie ma gdzie sadzić.
Przyjechała magnolia Genie i stoi w garażu, mam nadzieję,że jej nie ukatrupię zanim zima ustąpi na dobre.
Coraz trudniejsze to nasze ogrodowanie




____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Kasia_CS 23:47, 20 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Reniu, w sumie to nie chorowały mi te pędy w momencie, gdy przygięty pęd skończyłam przyginać kilka cm nad ziemią (wcześniej faktycznie cos je "brało")
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:34, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Napisałam instrukcję malowania pasów
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Rench 22:02, 22 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dzięki Kasiu
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
paniprzyroda 00:40, 23 mar 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Wysiewałam tunbergię, kobeę, męczennicę kiedyś i najlepiej wschodziła tunbergia. Może warto i z rodochitonem spróbować, będę obserwować u Ciebie
____________________
Dwa ogrody
Rench 00:47, 23 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Kobeę też kiedyś siałam,rosła jak szalona
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Rench 00:47, 23 mar 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Dubelek,to coś na przywołanie wiosny zapodam
Moje "fijołki" różniaste, kropkowane i cieniowane i żółte


____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies