Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 08:04, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)

już końcówka ,więc coraz ciężej będzie ...ale już niedługo mała księżniczka będzie na świecie

a ogród nie zając,nie ucieknie ile dasz rady tyle zrobisz ....
..najwyżej koleżanki nadciągną do pomocy przy plewieniu



No coraz ciężej, dziś jak wstawalam, to że juz koniec, taki trzask normalnie żeby było lepiej mam tak tylko po leżeniu. Chyba zacznę spać na siedząco, haha ogólnie wolę chodzić, stać, byle leżeć mi nikt kazał

Plewienie to pal licho, ja to bym chciała sadzic, przesadzać, kanciki robić ale wiadomo, nic na siłę i już.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:07, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)

wiem co czujesz...przechodziłam to z małą ale jak Twoja młoda pozwoli to coś tam podziałasz Moja spała bardzo dużo a ja z nianią elektroniczną w ogrodzie szalałam będzie super. Lepszego terminu wybrać nie mogła


Na to liczę, że nadrobię wtedy, choc jeśli chodzi o dzielenie bylin to będzie trochę po ptokach. Zrobi się, co się da pamiętam jak przy Kubie latałam do ogródka przy każdej najmniejszej drzemce
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 08:31, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Instrukcja malowania pasów

Potrzebna taśma malarska, poziomica, ołówek i miarka

Najpierw robiłam olowkiem pionowe znaczniki na ścianie przy użyciu poziomicy, żeby ustalić idealny pion. Potem dokładnie na tej linii przyklejałam taśmę malarską i od nowa-odmierzalam od niej szerokość pasa, który zaplanowalam w kolorze i znów taśma. Trzeba tak ustalić szerokość kolorowego i niemalowanego pasa. Aż do wyklejenia całej powierzchni ściany.

Jak maluje się pasy to po każdym od razu najlepiej zrywać taśmę póki mokra farba-mniejsze zagrożenie oderwania z zaschniętą farbą

Kuniec

Później pokaże z Kuby pokoju, bo jemu też robiłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UlaB 09:15, 21 mar 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
o, u nas tez pasy malowane - u młodszego - metoda ta sama, z tym ze 3 kolorów nam sie zachciało
dodam, ze sprawdza się taśma niebieska, a nie papierowa bo moze to nie jest oczywiste
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
anna_t 10:03, 21 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ja uwielbiam pasy, mega eleganckie według mnie są
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
DorKa 10:09, 21 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
UlaB napisał(a)
o, u nas tez pasy malowane - u młodszego - metoda ta sama, z tym ze 3 kolorów nam sie zachciało
dodam, ze sprawdza się taśma niebieska, a nie papierowa bo moze to nie jest oczywiste

zgadza się i dodatkowo poszczególni producenci podają czas po jakim należy ją ściągnąć. Ten czas jest przeróżny. Ach uwielbiam malować
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Annak 11:12, 21 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ja też uwielbiam pasy, kilka razy się już przymierzałam, ale stchórzyłam. Boję się, że zabraknie mi cierpliwości do tak precyzyjnej robotydmierzanie, klejenie taśmy Dlatego szczerze podziwiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 11:16, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UlaB napisał(a)
o, u nas tez pasy malowane - u młodszego - metoda ta sama, z tym ze 3 kolorów nam sie zachciało
dodam, ze sprawdza się taśma niebieska, a nie papierowa bo moze to nie jest oczywiste


Tak, słyszałam, ze ta niebieska duzo lepsza jest. Ja miałam nadmiar tych zwykłych żółtych i dały radę, tylko właśnie trzeba pilnować ściągnięcia zanim wyschnie farba.

A tak u synka, tylko wciąż bez listwy przysufitowej, 3 kolorki porozrzucane na białe ścianie (szary i taki kawowy beż na zdjęciu się trochę zlewa)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Magleska 12:18, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18546
fajnie z tymi pasami pięknie to wygląda chyba się skuszę przy kolejnym malowaniu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 12:44, 21 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Madzia, a żeby było lepiej, to nawet nie kupowalam całej bańki farby, tylko kupiłam próbki koloru i nimi pojechałam te turkusowe pasy (bo szary i be z miałam z innych pomieszczeń ), więc i koszt znikomy wyszedł
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies