Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Pokaż wątki Pokaż posty

RRR - różane rozmaitości Renaty i nie tylko różane :)

Anda 18:27, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Reniu, hybrydy można i z pędów ukorzeniać, ale jak to jest w przypadku tej firletki to nie wiem. Może to jakaś tak wyfikana odmiana, że można ją uzyskać jedynie in vitro. Nie wiem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 18:55, 09 lut 2021


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Dziękuję za porady. Moje róże kilkuletnie, nie młodziaki. Nawóz dostają ale niewiele to daje. Na Eden jeszcze poczekam .
Tę firletkę miałam. Kwitła znośnie dwa sezony potem była tak marna że ją wyrzuciłam. Nasion nie zawiązywała, ukorzeniać nie próbowałam. Taka ciekawostka dla mnie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Anda 19:05, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Reniu, jak i kiedy sadziłaś pustynniki?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:06, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Joku napisał(a)
Dziękuję za porady. Moje róże kilkuletnie, nie młodziaki. Nawóz dostają ale niewiele to daje. Na Eden jeszcze poczekam .
Tę firletkę miałam. Kwitła znośnie dwa sezony potem była tak marna że ją wyrzuciłam. Nasion nie zawiązywała, ukorzeniać nie próbowałam. Taka ciekawostka dla mnie.


Oj, to rzeczywiście musi być wyfikana... U nas po 6 Euro doniczka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 19:57, 09 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)
Reniu, jak i kiedy sadziłaś pustynniki?


Dołączam się do pytania Wyglądają na zadowolone z tego buszu - napisz o nich coś więcej
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rench 20:00, 09 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Anda- Firletka dotychczas odrastała z głównej sadzonki, kiedy najlepiej pobrać z pędów ?

Pustynniki sadziłam jesienią 2017r, w różnych miejscach, ale tylko w jednym sobie upodobały miejscówkę i się rozmnażają. W 2018 był tylko jeden kwiatostan, na 5 rozet. Sadziłam jesienią, rozłożyłam korzenie "ośmiorniczki" w szerokim dołku.
Tej jesieni kupiłam jeszcze odmianę Robustus, posadziłam na wystawie południowej, zobaczymy wiosną co z tego wyrośnie

Joku- Jeśli po kilku latach są takie słabe, to faktycznie, trzeba chyba ich wymienić, lub zmienić im miejscówkę.
Kiedyś moje słabe róże pnące, zabrał sąsiad. A tam rosną jak szalone, za płotem dosłownie
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Anda 20:22, 09 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Ogólnie Lychnis coronaria nie jest długowieczna, ale się mocno wysiewa. A tej pełnej można pobrać pędy bazowe i posadzić do bardzo przepuszczalnego podłoża, może nawet samego pisaku. Ona ogólnie nie lubi dużej wilgoci.
Najlepiej ją wiosną wykop, całą karpę i podziel na polowe. To jest pewniejsze od pobierania sadzonek pędowych.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 20:45, 09 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Firletka jest dwuletnia i lubi wędrować po ogrodzie albo zanikać. Ja bym raczej zbierała nasiona, po pierwsze, żeby jej nie stracić, po drugie - żeby wiedzieć, gdzie się pojawi

Czym się różniła od innych miejscówka wybrana przez pustynniki?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Zagajanka 20:52, 09 lut 2021


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ewik napisał(a)
Janka ujawnilas się i Ty , uprasza się więc i o Twoje foty )

Ja tu ostatnio tylko z doskoku bywam
Ale na Reni foteczki się zalapałam.

Renatko, a rabatę-"półksiężyc" pokażesz? Ta co tak pośrodku jest chyba.
Jestem ciekawa, jak obecnie wygląda. Były tam chyba jakieś pionowe akcenty.

Cieszę się, ze Desdemona (tfu tfu) świetnie się ma. Swoją też uwielbiam, bo piękna i bezproblemowa jest.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Rench 21:30, 09 lut 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Mgduska-Pustynniki rosną w buszu, ale bardzo słonecznym. Zaczynają bardzo wcześnie wypuszczać rozety, podobne do juki.
Zdobi długo, bo najpierw ma zielone kwiatostany, później stopniowo rozkwitają, a na koniec kuleczki owoce.




____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies