Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ciasny, ale własny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ciasny, ale własny

Fama 20:13, 24 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
To jeszcze wersja B,
Która z dwóch wersji bardziej Wam się podoba, ta, czy ta powyżej? Muszę podjąć jakieś decyzje, bo sobie przyjęłąm za punkt honoru, że obsadzę te pergolowe rabaty do poniedziałku
____________________
Ciasny ale własny
Fama 21:01, 24 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324

to jeszcze ta sama rabatka bardziej na lewo

...i jeszcze bardziej na lewo:


legenda:
białe rozczochrane - rozplenice albo może turzyca ice dance- aby zdobiła także zimą, albo inne trawki

kulki ciemne cisowe
kulki jasne bukszpanowe
czerwona żurawka
granatowa lawenda lub szałwia
fioletowe kulki- czosnki ozdobne
przy murku kwitnące na różowo- bodziszek czerwony
przy murku kwitnące na niebiesko - dzwonek dalmatyński
na pergoli - namalowana w panicie winorośl jadalna, dalej - aktinidie, na samym końcu na słupie- czerwona róża pnąca

Jak to Waszym zdaniem wygląda?
____________________
Ciasny ale własny
justi 11:05, 31 maj 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Hej!
Przyszłam z wątku malinowego się przywitać
Znalazłąm dla Ciebie taki wątek do przejrzenia, ponieważ skojarzył mi się Twój dom jakoś tak z domem Kasi z tego wątku... chociaż inny.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/639-to-bedzie-zaczarowany-ogrod
Wątek nie jest zbyt obszerny bo właścicielka gdzies się zgubiła więc może uda Ci sie cały przejrzeć i coś Cię zainspiruje

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Fama 17:33, 31 maj 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witaj Justi i dzięki na namiary. Przejrzę na pewno ☺
____________________
Ciasny ale własny
justi 09:23, 01 cze 2016


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ech zapomniałam dodać, że z tego ogrodu był nagrywany program Mai w ogrodzie, ale na pewno znajdziesz link w watku.
Działasz cos? jakieś nowe nasadzenia są?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Fama 23:16, 01 cze 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Dzięki, przejrzałam cały wątek. Ten ogród jest inny...,widać, że włąścicielka ma swoją wizję, podobają mi się zestqawienia kolorystyczne tam. Ciekawy wątek
A u mnie pasadziłąm nową...aktinidię zamiast winorośli, róża czerwona okazała się być taka ciemno-różowa, taki amarant. A ta, która miała być ciemno różowa - jest jasno różowa A więc mam pierwsze niespodzianki

Poza tym, jak mój M zdjał część trawy, to strasznie się nosi do domuZwłaszcza włochacz- jamnik ma tu swój wkład. Za niecałe dwa tygodnie przyjedzie mój bratanek, to pomoże dla M w ogródku Pewnie ściągną resztę trawy, chcemy zrobić podlewanie i posiać nową trawkę, bo inaczej zginiemy tu marnieUmówiliśmy brukarza, żeby ścieżkę koło drewutni ułożył i placyk wypoczynkowy pokrył kostką.

No i płotek M robi, na weekend może skończy jak pogoda bądź coś jeszcze nie pokrzyżuje naszych planów

Z nasadzeniami wobec nowych planów muszę na razie skromnie, ale będę sobie dosadzać to i owo. Nie od razu Rzym zbudowano
____________________
Ciasny ale własny
Fama 14:14, 14 wrz 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Witajcie po małej przerwie; )
Może ktoś z Was ma pomysł co posadzić na prawo od sliwy wisniowej, między placykiem a tujami?
Mi się tam marzy trzmielina emerald gold na pniu. Miejsca jest malutko, wiec nie poszaleje. Zakupiłam nawet trzy trzmieliny, ale obawiam się, że gdy sliwa się rozrosnie i tuje wystrzelą w górę, to ta słoneczna poludniowo-zachodnia rabata stanie się cienista i trzmieliny stracą swoje żółte zabarwienie
Sadzac je czy lepiej coś innego,a trzmieliny w inne miejsce?
____________________
Ciasny ale własny
anna_t 20:37, 15 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
cześć pomysł z trzmielinami super, wystawa wchodnio-południowo to raczej słonka nie braknie. ja bym dosadziła na dół tylko rozplenice.
pokaż jak aktualnie wygląda Twoja rabata pergolowa? na co się zdecydowałaś?
szkoda że nie słuchasz rad Toszki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 08:44, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na obecny moment już rabata ma wystawę północno-wschodnią.
Jesli w stopy rozplenice to tylko małe - 'Luttle Boy' lub 'Little Bunny'.
Pod wisnią moze być niewysoka hortka, lub miskant Variegatus. Mozna go powtórzyć. Do tego bukszpanowe kulki (dwie-trzy pod wisnią i jedna za ostatnią trzmieliną).
Pomiędzy carex Evergold' lub 'Silver Sceptre' (Polinka ma wypasione sadzonki i jej się pytaj)

Mozna w stopy dać kulki,plamę żurawek - np. 'Berry Smoothie' lub jakieś pomarańczowe np. 'Marmalade'. Plama konwalnika do tego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Fama 22:36, 16 wrz 2016

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Ania, Toszka, dzięki za odzew. Wasze rady są nieocenione, stąd jestem na tym forum, a Ty mi Toszka kolejną rabatę zaprojektowałaś) U mnie w ogródku prace posuwają się w tempie wolnym, ale do przodu. Obecnie część pergoli od strony południowo-zachodniej wygląda tak: Różom tu dobrze, słońca mają ile dusza zapragnie, podlewanie im sprawiliśmy i wystrzliły mocno w górę. Niestety w zasadzie już po kwitnieniu - ostatki kwiatów na białej i ciemniejszej0 różowej. W nogach róż posadziłam lawendę, gdzieś z miesiąc temu. Na razie ciupeńkie sadzoneczki, liczę na to, że się rozrosną. Zastanawiam się, czy przesadzić je nieco dalej wgląb, aby kwitnącnie wyłąziły za bardzo poza murek, czy raczej dać sobie spokój, bo i tak się rozrosną.Arabella jeszcze tujest, ale przesadzę ją w jakieś miejsce, gdzie będzie miała podporę, pewnie pod płot.

Na tym zdjęciu widać moje zdobyczne bukszpany. Posadziłam je w kępach, aby zrobić z nich kulki, ale to pewnie wskazane jest na wiosnę?
Jeśli ktoś z Was widział gdzieś instrukcję cięcia w kulki, bo wiem, że gdzieś to jest na forum - to możecie podesłąć linka. Muszę się dowiedzieć co i jak
____________________
Ciasny ale własny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies