Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

anitan 15:23, 09 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
na razie nie ogarniam jeszcze tematów tak dogłębnie jak ph gleby. Może jesienią pomyślę. Na razie trawnik nie jest w miarę ok. Teraz przenoszę kamienie wyrywam chwasty pomiędzy kamykaimi. Taka nerwica natręctw.
Mam ochotę zrobić nową rabatę, pod oknem w kuchni. Poradźcie, czy takie połączenie jak miskant Silberspinne z Variegatus, pod nimi jakieś rozchodnik jest sensowne? Podobają mi się te miskanty a nie bardzo mam dla nich inne miejsce na działce. Tutaj byłby na tle ściany.
Zarys rabaty będzie taki jak wąż zielony

A tu widok z daleka

pod czarną amforą na deszczówkę, chciałabym jakieś niższe roślinki, żeby zasłaniały kostkę na której stoi amfora a pozwoliła z niej nalewać wodę do konewki z małego kranika na jej dole.
Może macie jakieś inne propozycje?
Brzeg rabaty widać stojąc przy blacie w kuchni, fajnie, jakby coś oko cieszyło w domu patrząc za oknem, jak szykujemy posiłki.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 15:24, 09 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
a tak wygląda żywopłocik z grabu. W zasadzie 100% sadzonek się przyjęło
Przycięte po posadzeniu do około 10cm, teraz ma chyba z 60 cm
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
lindsay80 16:14, 09 sie 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Anita,
a na jakiej wysokości masz okna na tej ścianie?
Bo oba miskanty, które wymieniłaś z kwiatostanami dorastają do 2 m, chyba by Ci okna całe przysłoniły.

Jeśli chcesz koniecznie miskanta to może tam gdzie są okna dać Adagio, bo on w czasie kwitnienia dorasta do 80 cm.

Rabata przed wejściem fajnie Ci wyszła.

Jak trawnik, dalej taki piękny jak na wcześniejszych zdjęciach - nasz nigdy tak piękny nie był, a po tych upałach to już masakra.

____________________
Tu ma być ogród :)
anitan 17:23, 09 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
okno kuchenne (to po lewej strnoe, przy amforze), jest a wysokości około metra, Oba miskanty chciałam posadzić pod tym wyższym oknem, łązienkowym, Tam jest ponad 2 metry.
Pod oknem kuchennym oczywiście coś niższego. Masz może jakieś podpowiedzi, coby się nadawało?
a dziękuję za pochwały trawki. Póki co. trzyma się - pomimo upałów. Pewnie ładny, bo młody? Zobaczymy w przyszłym roku
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
lindsay80 18:53, 09 sie 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
A w jaki sposób chcesz połączyć te 2 odmiany? Ja na tak małej długości zdecydowałabym się tylko na jedną jeśli już.
No i teraz pytanie co po lewej i prawej stronie ściany...
Powiem szczerze, że ja bym na całej długości tej ściany dała to samo, np hortensje, choć one kiedyś też będą wyższe niż 100 cm i do okien będą zaglądać.


Podobałoby Ci się coś takiego?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/5942-wyczaruje-ogrod?page=20

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4843-moja-najwieksza-pasja?page=246

____________________
Tu ma być ogród :)
anitan 20:46, 09 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
śliczne hortensje. Mam już posadzony szpaler tych krzaczków ok 6m długości wzdłuż tarasu. Podsadzone trawkami.
CHciałabym nie dublować ich po drugiej stronie domu, wolałabym coś innego, podobają mi się miskanty, stąd taki pomysł. Za mało na dwa rodzaje? Może faktycznie jeden będzie wystarczający, Myślałam go posadzić na tej częsci pod wyższym oknem, pas około 3-4 metry szerokości. Po bokach coś niższego, może na brzegu żurawki, albo rozchodniki. Mąż własnie zainstalował tam linię kroplującą, więc woda będzie Tylko co posadzić, żeby było lekko, łądnie i przyjemnie?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
ren133 22:15, 09 sie 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anitan napisał(a)
śliczne hortensje. Mam już posadzony szpaler tych krzaczków ok 6m długości wzdłuż tarasu. Podsadzone trawkami.
CHciałabym nie dublować ich po drugiej stronie domu, wolałabym coś innego, podobają mi się miskanty, stąd taki pomysł. Za mało na dwa rodzaje? Może faktycznie jeden będzie wystarczający, Myślałam go posadzić na tej częsci pod wyższym oknem, pas około 3-4 metry szerokości. Po bokach coś niższego, może na brzegu żurawki, albo rozchodniki. Mąż własnie zainstalował tam linię kroplującą, więc woda będzie Tylko co posadzić, żeby było lekko, łądnie i przyjemnie?



A rozplenice z rozchodnikami, modne ostatnio?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 22:22, 09 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anitan napisał(a)
a tak wygląda żywopłocik z grabu. W zasadzie 100% sadzonek się przyjęło
Przycięte po posadzeniu do około 10cm, teraz ma chyba z 60 cm


Śliczny będzie jak podrosnie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
anitan 08:38, 10 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
z innej perspektywy wygląda lepiej. Tutaj akurat dość niski. Też jestem dobrej myśli
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 08:45, 10 sie 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
śliczne zdjecie, Twoje?
a połączenie może i modne. Na O wpadły mi właśnie w oko sama bym tego nie wymyśliła przecież Ale ja raczej coś wyższego ale lekkiego chciałabym za rozchodnikami, stąd pomysł miskanta
pytanie tylko, czy może coś innego jednak byłoby też ładnego?


ren133 napisał(a)



A rozplenice z rozchodnikami, modne ostatnio?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies