Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zaczynam od zera, zobaczymy gdzie skończę :)

anitan 15:00, 29 maj 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
mam nadzieję, że się zagęści. Nic innego niż nadzieja mi nie pozostaje na tym etapie

sadzę powolutku ale niestety, z poczuciem, ze to nie jest ostateczne miejsce spoczynku roślin. Co chwilę chce coś inengo, nie mam koncepcji itd.
Nie umiem się zdecydować, trudno mi obrać jakiś kierunek. Ale na szczęście to nie matura, można powtarzać błędy

Cały czas czytam posty, uczę się, staram wyciągać wnioski.
Boleję tylko nad tym, ze efekty będą widoczne dopiero za kilka lat. Ja jestem dość niecierpliwa w tej materii. Chciałabym widzieć efekt prac od razu!
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Ala106 15:18, 29 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Nie martw się, efekt się pojawi. Na pocieszenie napiszę, że ja ciągle coś przesadzam i końca nie widać, choć powoli pojawiają się miejsca w ogrodzie, które mi się podobają. A u Ciebie taki piękny żywopłot, trawka już rośnie, będzie pięknie.
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
anitan 15:45, 29 maj 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
dzięku Alu za pociesznie
staram się jak mogę i póki co, czerpię z ogrodnictwa ogromną przyjemność.
Planuję teraz zakupy na mieszany zywopłot z iglaków na koniec dzialki. Macie jakies preferencjie, propozycje?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
popcorn 15:41, 01 cze 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
heloł! chcę

czemu żywopłot ma być mieszany? W sumie działka duża... ale ja mam wrażenie że jednogatunkowy wprowadza ład i porządek.. coś jak obwódka. Świerki serbskie? Cisy? na pewno nie jałowce
____________________
Mój nowy ogródek
rozark 15:50, 01 cze 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
w Lipinach sprzedają tanio cisy, uważam że to najmniej problemowe drzewo na żywopłot
____________________
pozdrowionka
kitek81 22:14, 01 cze 2015


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
pocieszę Cię, że ja też bym chciała efekt docelowy od razu, no ale się nie da szukałam ostatnio na O. zdjęć z zakładania sadu, bo jedno drzewko mi uschło i jak znalazłam fotki sprzed 2 lat, to w szoku jestm, jak to wszystko rośnie i jak się zmieniło to jest pocieszające i daje nadzieję!
damy radę będzie dobrze, zobaczysz
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
anitan 09:11, 02 cze 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
popcorn napisał(a)
heloł! chcę

czemu żywopłot ma być mieszany? W sumie działka duża... ale ja mam wrażenie że jednogatunkowy wprowadza ład i porządek.. coś jak obwódka. Świerki serbskie? Cisy? na pewno nie jałowce


może źle się wyraziłam, chodzi mi o zagospodarowanie "tła" czyli płotu
mam już szpaler z brabantów, obok żywopłot z grabu, nie chciałabym, żeby wszsytko było takie pod linijkę. Bo ja taka nie jestem
poza tym, fajnie jakby się "coś działo".

W Lipinach byłam, coś na pewno u nich kupię.

A widzę, że często mówicie o świerchach serbskich, co jest w nich takiego szczególnego?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
anitan 09:47, 02 cze 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 861
a jak wypada porównanie jodły kalifornijskiej do świerka serbskiego?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
ren133 10:41, 03 lip 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
anitan napisał(a)
a jak wypada porównanie jodły kalifornijskiej do świerka serbskiego?


Dawno Cię nie było na forum
Jak tam trawka? i nawadnianie?
A wracając do Twojego pytania ... a czy jodła nie jest przypadkiem droższa od świerka?
Ja bym zrobiła żywopłot z tujek Smaragd mieszany ze świerkiem serbskim na zasadzie 10-15mb jednego potem drugi i tak na przemian ... podobnie jak w realizacjach Szefowej

Pozdrawiam
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 10:48, 03 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
anitan napisał(a)


może źle się wyraziłam, chodzi mi o zagospodarowanie "tła" czyli płotu
mam już szpaler z brabantów, obok żywopłot z grabu, nie chciałabym, żeby wszsytko było takie pod linijkę. Bo ja taka nie jestem
poza tym, fajnie jakby się "coś działo".

W Lipinach byłam, coś na pewno u nich kupię.

A widzę, że często mówicie o świerchach serbskich, co jest w nich takiego szczególnego?


Ja mam u siebie Brabanty, są bardzo ładne. Jak chcesz zrobię zdjęcie. Jeżeli chodzi o świerki serbskie to są takie popularne, dlatego że mało chorują, nie ogolacają się z dolnych gałęzi i są wąskie, nie zajmują połowy ogrodu.

Jodła kalifornijska też jest bardzo ładna, tylko ze jest naprawdę potężnym drzewem.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies