Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łąką kwietną i nie tylko...

kKasiA 15:23, 02 lis 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Witam wszystkich,
po zmaganiach z budową nadszedł czas zakładania ogrodu także i u mnie. Po początkowych moich samodzielnych, na szczęście jeszcze niezbyt licznych próbach postanowiłam jednak jeśli chodzi o projekt oddać nasz kawałek ziemi w dobre ręce Projekt już jest prawie gotowy a my już zaczęliśmy pierwsze prace.


Na początku po wyrównaniu terenu wszystko wyglądało tak:





Następnie wytyczyliśmy rabaty oraz posialiśmy trawę:


W środkowej części ogrodu między krętą ścieżką będą drzewa owocowe w łące kwietnej a z tyłu po prawej stronie warzywnik.


Z przodu domu już od kilku miesięcy rośnie trawnik, klony globosum w towarzystwie bukszpanów rosną tutaj już od wiosny. Miesiąc temu posadziliśmy thuje.




Trawnik z tylu dzialki pięknie wschodzi.


Posadzone drzewka owocowe:
Jabłonie- 3 szt (Zlota reneta, jester, i jedna niezidentyfikowana)
Nektaryna Harko (kupiona przez przypadek zamiast brzoskwini)
brzoskwinia Harnaś
Śliwa Valor
Morela Early Orange
Czereśnia Burlad

Pod plotem pozadzone zostały borówki amerykańskie (rózne odmiany- 9szt) na zdjęciu całkowicie się zlewaja z korą.
Prostopadle do borówek przy łące kwietnej jagoda kamczatka - 4 szt oraz maliny (22 szt)

W rogu działki juz od zeszłego roku rośnie orzech włoski.

Przed posianiem łoąki kwietnej (mieszanka na gleby mokre + kwiaty polne) odwalona ciężka robote czyli sadzenie cebul:
cebulica syberyska 200szt
krokusy białe- 200szt
czasnki kazachstański 150szt
czosnek główkowaty
Niestety na efekt trzeba czekać do wiosny...


____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
paulina_ns 20:36, 02 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj Kasiu no masz pole do popisu, super się zapowiada, będę zaglądała
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Joku 21:49, 02 lis 2013


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12048
Po pierwsze zachwycił mnie twój dom z czerwonej cegły i jego nowoczesny kształt. Po drugie idealnie wyrównany teren działki, po trzecie ciekawie poprowadzone linie przyszłych rabat, no i ta łąka kwietna. Będę podglądać, jestem bardzo ciekawa końcowego efektu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
asica 11:57, 03 lis 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Witam, nietypowe rozwiązania, bardzo ciekawi mnie efekt łąki kwietnej. Będę zaglądać.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Magda70 12:11, 03 lis 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witaj...
zaznaczam sobie wątek bo czuję, że będzie się mi podobać
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Scarlet08 13:07, 03 lis 2013

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 22
Witam
kKasiA 16:35, 03 lis 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Na efekt napewno będzie trzeba poczekać, strasznie jestem juz ciekawa wiosny. Na razie pozostaje czekać i planowac prace bo w tym sezonie to już chyba za dużo nie da się zrobić.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
Gardenarium 16:44, 03 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cebule lepiej sadzić w towarzystwie, jakieś liście np bergenii czy host, albo Alchemilla mollis powinny im towarzyszyć, aby nie szpeciły rabat, kiedy będą zasychały. Pomyśl gdzie je posadzisz

Zlikwiduj spacje czyli odstępy między nawiasami,[] bo nie działa link w podpisie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kKasiA 19:01, 03 lis 2013


Dołączył: 04 kwi 2011
Posty: 204
Cebule zostały posadzone w łące kwietnej, żeby nie szpeciły jak przekwitną
Jeśli chodzi o link to bez spacji też nie działa, sama nie wiem co robię źle ale wczoraj wszystkie możliwości próbowałam i nic...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3939-ogrod-z-laka-kwietna-i-nie-tylko
aleksandra_g 15:19, 05 lut 2014


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
zapisuję i z niecierpliwością czekam na efekty
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies