Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

Kindzia 07:57, 04 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mala_Mi napisał(a)
Kasiu jabłonka Apollo rośnie jako jedne badyl, wąski .. od 3 lat nic nie przycięłam i nadal jest to jeden pęd.

I podpinam się pod pytanie Zbyszka.


Jabłonka Apollo, muszę zapisać. Może mi się przydać, a potrzebuję coś tak szczupłego Pięknie kwitnie. Ciekawe czy zawiązuje owocki...

Już odpowiedziałam. Muszę zrobić zdjęcia z cięcia...

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:16, 04 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)
Kasiu mam zamiar zmieszac z bialymi ale musialabym dopasowac aby rowno kwitly namierzylam biale "clearwater" mieszaniec Darwina. Przy okazji zobaczylam tez mieszanca czerawonego ten mi sie podoba najbardziej "Apeldoorn" piekny kolor czerwieni.

Podobaja mi sie tez tulipany "ecotic emperor" biale troche pastelowe.

Nie zamawialam rozy grafin. .. moze jesienia mam do njej pecha, ale do trzech razy sztuka.

Pozdrawia.


Właśnie białe muszę znaleźć, takie pewniaki. Exotic mam, właśnie zaczynają kwitnienie. Nie mnożą się jakoś spektakularnie, ale przynajmniej są. Ze 4 lata je mam. Zmieniałam im miejsce jesienią, więc były wykopywane. Normalnie nie wykopuję.



Może coś z miejscem, na którym ją sadzisz...zobaczymy jak moja da radę.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 08:24, 04 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Niestety, 3 róże złapały mi jakąś chorobę wirusową. Liście są zniekształcone...do utylizacji. Przy okazji wymieniam jeszcze 3, słabowicie odbiły. To tak za jednym zamachem. Czyli nie mam już Chopinów, oba trafiło

To ta wirusówka



i nowe, większość Poulsena, ale Ghita Tantau`a też jest




____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jolanka 08:28, 04 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Szkoda tych chorych ale zakupy to też bym zrobiła
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kindzia 08:28, 04 maj 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Trawnik udało się zwertykulować i zasilić. Czas deszczów mamy, rozpuści się





Pierwsze rh zaczynają : Goldbukett i Edelweiss




____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 08:36, 04 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
"Trawnik" u mnie na końcu listy, na razie musi wystarczyć, że jest koszony.

Azalie tniesz, od razu po kwitnieniu? To dobrze, to ja swoje też dziabnę. Takie rozwichrzone mam, bo kiedyś o nie kompletnie nie dbałam, cud, że przeżyły.

U mnie nie pada, były ze dwa trzy bardzo małe przelotne opady...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 08:38, 04 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Będziesz jakoś ziemię odkażać po tych chorych różach?

Ja muszę moje w końcu opryskać, RT zrobiłam, biosept kupiłam, a tu ciągle coś, a jak mam w końcu czas, to wieje tak, że o mało głowy nie urywa
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
asiak 10:19, 04 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Śliczny ten żółty różanecznik
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Margarete 10:50, 04 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
O rany to u ciebie szybko jakoś te Rh i azalie w porównaniu z moimi. U mnie jeszcze wszystko w porządku.
Różane zakupy wspaniałe. Szkoda tych porażonych ale cóż mówi się trudno.

Podziwiam cię że potrafisz tak radykalnie pozbyć się tych słabo kwitnących róż. Ja nie umiem być tak radykalna i jest mi żal wywalać roślin. Chociaż mam takie które licho kwitną i nie jest to kwestia miejsca na rabacie czy mojej niewłaściwej pielęgnacji. To sam krzew jest lichy - kupiony na początku mojej kariery ogrodowej bez wiedzy bez wcześniejszego przygotowania. Powinnam być bezwzględna i wywalić. Tą róża triche kwitnie trochę grymasi...ten sezon jej daruję ale za rok albo nawet jesienią idzie precz...biorę wzór z ciebie Kasiu
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Urszulla 18:24, 04 maj 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Kindzia napisał(a)

Żółtek posadzony na cześć mojej Mamy...pewno dlatego tak rośnie. Bo rośnie szybko, jak dzika. Kwitnie obficie, ale jest nawożona każdego roku. Nawoź swoją Ula, też pokaże w pełni co potrafi

Zawsze 10, oby wszystkie dały radę!

Julcia jest super. To ten okres życia, w którym je i śpi. Potem już nigdy tak dobrze nie będzie O tyle ma szczęście, że ma profesjonalną dojeżdżającą niańkę w osobie mojej córci i starszej wnusi





Czym nawozisz magnolię

Fajny ten czas jak wszyscy zdrowi

Widzę że wymianka róż nastąpiła, a zawsze takie piękne miałaś. Macham
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies