Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką II

ElzbietaFranka 21:39, 17 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Witam Kasiu

Katastrofy w twoim ogrodzie nie widzę wprost przeciwnie wszystko kwitnie przepięknie. Róże piękne szałwie, makowisko przepiękne. Piękna ta róża nad szałwią jak się nazywa i ta pnąca różowa z fotki o godz. 18.57 i druga tak środkiem zakręcona kremowo-herbaciana.

Moje róże nie powiem też dają czadu chyba wszędzie jak tylko ktoś je ma i o nie dba. U nas jak już pewnie wiesz też temperatury afrykańskie nie do zniesienia. Na Śląsku jeszcze pada a tutaj susza od wielkiego gwizdu krótkotrwała ulewa.

Pieszesz o grafin... ta róża chyba bardzo delikatna. U mnie kwitła miała bardzo piękny kwiat, ale co z tego przez zimę szlak ją trafił i po róży.
Maria Teresa o ile się nie mylę która polecałam w zeszłym roku u mnie jeszcze nie kwitła bo wiosną przesadziła, ale ma pąki.

Kasiu popatrz tam z bugenwilli robi się żywopłoty - to śmieciuchy nie z tej ziemi. Mam 2 szt jedną na balkonie która kwitnie a drugą na działce zaczyna tworzyć kwiaty.

Dobrze, że wypoczęłaś u nas jednak zimno nad Bałtykiem dopiero w sierpniu warto jechać. Takie lato jak w zeszłym roku prędko się nie powtórzy aby z wody wychodzić i zębami nie klapać.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
jolanka 21:53, 17 cze 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Oj tam, oj tam, chwastów nie trzeba szukać, okulary ciemne załóż, słońce przecież praży
Urlop z dała od domu to jest baaardzo dobry pomysł.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kindzia 21:57, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Kasiu

Katastrofy w twoim ogrodzie nie widzę wprost przeciwnie wszystko kwitnie przepięknie. Róże piękne szałwie, makowisko przepiękne. Piękna ta róża nad szałwią jak się nazywa i ta pnąca różowa z fotki o godz. 18.57 i druga tak środkiem zakręcona kremowo-herbaciana.

Moje róże nie powiem też dają czadu chyba wszędzie jak tylko ktoś je ma i o nie dba. U nas jak już pewnie wiesz też temperatury afrykańskie nie do zniesienia. Na Śląsku jeszcze pada a tutaj susza od wielkiego gwizdu krótkotrwała ulewa.

Pieszesz o grafin... ta róża chyba bardzo delikatna. U mnie kwitła miała bardzo piękny kwiat, ale co z tego przez zimę szlak ją trafił i po róży.
Maria Teresa o ile się nie mylę która polecałam w zeszłym roku u mnie jeszcze nie kwitła bo wiosną przesadziła, ale ma pąki.

Kasiu popatrz tam z bugenwilli robi się żywopłoty - to śmieciuchy nie z tej ziemi. Mam 2 szt jedną na balkonie która kwitnie a drugą na działce zaczyna tworzyć kwiaty.

Dobrze, że wypoczęłaś u nas jednak zimno nad Bałtykiem dopiero w sierpniu warto jechać. Takie lato jak w zeszłym roku prędko się nie powtórzy aby z wody wychodzić i zębami nie klapać.

Pozdrawiam



Nad szałwią Baronesse, warto sadzić. Ta z 18:57 to Laguna. Chyba o Crown Princess Margaretę pytasz...wielkie krzaczysko rośnie.

Właśnie Grafin nie ma u mnie pięknego kwiatu! Zrobię jej w środę zdjęcie, to zobaczysz.

Katastrofy nie pokazuję...wstyd mi.

Odkąd przylecieliśmy nie pada. Oj, przepraszam, w niedzielę kropiło z pół godziny. Nawadnianie chodzi pełną parą, inaczej nie da rady. Trawnik mam nie podlewany, już zaczyna zielony kolor tracić.

Tam jest armia ludzi, która sprząta teren od świtu do nocy, nie ma opadniętych kwiatów i liści. Ale to też roślina nie dla mnie, pomijając klimat, nie nadążyłabym sprzątać

Boję się ryzykować urlopu nad naszym morzem, tak na niego czekam, a można trafić na dwa tygodnie zimna i deszczu. A ceny nie odbiegają znacznie od tych miejsc, w których ładna pogoda i ciepłe morze to pewnik.

Lubię z Tobą gadać
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 21:59, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
jolanka napisał(a)
Oj tam, oj tam, chwastów nie trzeba szukać, okulary ciemne załóż, słońce przecież praży
Urlop z dała od domu to jest baaardzo dobry pomysł.

Nie muszę szukać, oczy mi chcą wykolić...okulary dla ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami potrzebne

Bywało, że nie miałam na wyjazdowy urlop...wtedy zasuwałam na ogrodzie całe dwa tygodnie. A teraz marudzę, że zarośnięty...i bądź tu człowieku mądry jak babie dogodzić
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Urszulla 23:07, 17 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21840
Ciekawe opowieści a ja już myślałam że z O. Zrezygnowałaś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 23:36, 17 cze 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Urszulla napisał(a)
Ciekawe opowieści a ja już myślałam że z O. Zrezygnowałaś


Nieee...coś Ty!
Nie wyrabiam, a usiąść po przerwie na forum, to trzeba się liczyć z wolnym popołudniem. I właśnie dzisiaj sobie takie wygospodarowałam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
danuta_szwajcer 18:22, 19 cze 2019


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Tez tak mam, ciagle zaleglosci z różnych powodów a i te upały dokuczaja i wszystko wolniej albo i wogole. Moja wnusia Kasiu juz dzis ukonczyła pierwszą klase, jak ten czas leci Czytam,ze udany urlop, widoki piękne Roze masz przepiękne Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
zszywka 21:30, 19 cze 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ale bym się wygrzała i wypluskała w takich okolicznościach może złapię jakiegoś lasta
Ja tak skupiłam się na dopieszczaniu ex świerkowej że mój wieloryb to tragedia.. może w ten weekend w niego wejdę i ogarnę bo aż wstyd..
Co do róż to Bonica kwitnie i Soul pokazuje nieśmiało kolorek
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Margarete 22:08, 19 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No widzę Kasiu że ty też w egzotycznych, ciepłych krajach urlopik spędzałaś...fajnie jak widzę ale pewnie jak i ja masz wrażenie że za krótko ,
Piękne kolory kwitnących roślin i tam i u ciebie. Róże śliczne.

U mnie też chwast na chwaście chwastem pogania....ale upał skutecznie powstrzymuje mnie od jakiejkolwiek pracy w ogrodzie. Wracam po pracy - źgnę-pchnę i zdycham .... dopiero teraz odżywam po 22.00 ale teraz już pielić się nie da
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
BasiaLT 23:23, 22 cze 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Kasiu zazdroszczę urlopku, do mojego jeszcze bardzo daleko. U mnie bez deszczu już kilka tygodni, chwasty rosną jak dzikie. Nie nadążam z plewieniem.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies