Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrody inspirowane naturą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrody inspirowane naturą

Gardenarium 14:53, 11 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieład, ale powtarzalność roślin i mgiełka trawiasta. Ależ ja dziś bredzę, rozumiecie coś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mirka 14:57, 11 lut 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gardenarium napisał(a)
Nieład, ale powtarzalność roślin i mgiełka trawiasta. Ależ ja dziś bredzę, rozumiecie coś?
Wszysciuto ma się rozumieć
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Ala106 15:19, 11 lut 2015


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 685
Jasne, że tak. To się czuje, albo nie, to zależy.
Teraz to ja dopiero bredzę .
____________________
Renata :-) Ogród na górce w zakolu wiślanym, Moje domowe - storczyki (phalaenopsis)
Tess 17:56, 11 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Gardenarium napisał(a)
Angelica stricta ‘Purpurea’

Izolda napisał(a)


Łatwiejszy do dostania w Polsce będzie Anthriscus Ravenswing, a wygląda bardzo podobnie.


Moje drogie Panie, miejcie na względzie poziom wiedzy ogrodniczej przeciętnej Forumki.
Oraz poziom wiedzy personelu obsługi w CO.

Niech mi ktoś to przełoży na polski, proszę.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Izolda 10:30, 13 lut 2015

Dołączył: 24 wrz 2013
Posty: 200
Angelica po polsku dzięgiel, odmiana Stricta Purpurea, rarytas, w Polsce chyba nieosiągalny. A może ktoś wie gdzie go można dostać, będę wdzięczna za " cynk"

Anthriscus Ravenswing to purpurowa odmiana trybuli, można u nas kupić sadzonki, nasiona w Anglii.

Obie rośliny z rodziny selerowatych

W CO raczej się ich nie dostanie, niestety

Pięknie wygląda też na rabatach fenkuł purpurowy czyli koper włoski Foeniculum Vulgare Rubrum, dostępny w formie sadzonek.
____________________
Krakus 12:23, 20 lut 2015


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Piękne inspiracje
____________________
Zielonym do góry...
aptu 10:04, 13 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Przepiękne te zestawienia, po przeczytaniu wątku troszkę się podłamałam. Jestem na etapie planowania ogrodu - miałbybyć trochę naturalistyczny, trochę podchodzący pod angielskie rabaty więc chciałam zasadzić róże + hortensję a to uzupełnić różnymi bylinami (gdzieś czytałam, że sobie rosną wiele lat i nie ma z nimi większego problemu).

A tu p. Danusia odziera mnie ze złudzeń i mówi, że ogród bylinowy wymaga dużo pracy Co ja teraz zrobię?
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
ewalm 21:24, 16 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Spróbujesz na małym kawałku i zobaczysz jak sobie z tym radzisz?
Jest sporo bylin które rosną długie lata i nie ma z nimi większego problemu. Ale tylko przez część tego czasu kwitną i wyglądają jak na zdjęciach, a przez resztę czasu wyglądają już inaczej - i z tym wiele osób ma problem. Zależy od podejścia do roślin.
____________________
Ogródek na trzy lata
aptu 08:14, 17 mar 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
ewalm - dzięki za radę, chyba tak będę musiała zrobić
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Fragaria 19:49, 27 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
To cos dla mnie, przesliczne inspiracje
Po czesci taki bedzie tez moj ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies