Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Piruet na polnej drodze

Pokaż wątki Pokaż posty

Piruet na polnej drodze

AgnieszkaW 15:24, 31 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Karlinko, ładny masz domek i już spore drzewa, które nadadzą klimatu ogrodowi. Teraz tylko trochę to posegregować, poukładać, podokładać, ponasadzać i...będzie piękny ogród, czego Ci serdecznie życzę, bo zalążki już są
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewkakonewka 00:24, 02 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
O patrz nie dojrzałam, że kreski nad podpisem nie było, ale już jest w porządku
Ja mam tuje posadzone z dwóch stron, ciąć trzeba koniecznie to wygląd wtedy znośny mają, inaczej kiepsko. Ale zasłoną są idealną.
Te duże drzewa fajne
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
Karlinka 16:46, 02 sty 2015


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Wszystkigo najlepszego w Nowym Roku!!! Biore sie za realizację postanowienia noworocznego, efekty mam nadzieję przedstawię już niedługo

____________________
Piruet na polnej drodze
Mala_Mi 19:24, 02 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Się tu zaplątałam, wiec jak zaplątałam i wszytko poczytałam to się oficjalnie witam.
I życzę w Nowym Roku spełnienia większości planów ogrodowych.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Karlinka 14:57, 05 sty 2015


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Hej!!! Ogród rozrysowany tyle, że korzystałam z darmowego programu i nie wiem czy mogę zamieścić zdjęcia na ogrodowisku ???
____________________
Piruet na polnej drodze
Karol99 15:31, 05 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
tak, możesz, bo większość umieszcza
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
zawitka 15:59, 05 sty 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14033
Ja tyż jak Ania się zaplątałam, poczytałam i wszystko idzie tak jak u Wszystkich -----ogrodnicy tak mają Pozdrawiam i będę zaglądac a teren masz fajny do ogarnięcia
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Karlinka 13:19, 09 sty 2015


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
Oto mój pan nie jest może bardzo dokładny ale zarys mam w tym roku myslę, że szczególnie skupię się na starej części ogrodu tzn. nr 7. Szerokość działki to ok 33m.


Przed żywopłotem chciałam posadzić hosty, trawy i żurawki. W tym roku rosły tam jeszcze: niezapominajki, barwinek, mała różyczka, a przy kamieniach rozchodnik i hortensja.



Mam problem z tym jak ma wyglądać ta rabata z hostami, trawami i żurawkami - miejsce jest całkowicie w cieniu i półcieniu, więc idealnie. Ale nie wiem jak połączyć te rośliny. Wyższe hosty przy tujach, a niżej żurawki i żuraweczki, gdzieniegdzie trawy.
Czy to mają być te same odmiany obok siebie np: 3 żurawki 'Silver Dollar' - odcienie zielini i 3 żurawki bardziej bordowe np 'Cassis' , czy może pełna dowolność?
Bardziej jestem za pełną dowolnością kolorów zachowując - Wyższe hosty przy tujach, a niżej żurawki. Co o tym myślicie?
____________________
Piruet na polnej drodze
Karlinka 22:04, 09 sty 2015


Dołączył: 28 gru 2014
Posty: 60
To jak pomożecie?
____________________
Piruet na polnej drodze
Piotr_ 22:16, 09 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Mam propozycję czy chodzi ci coś takiego czy to ma być pookładane bo wymyśliłem coś takiego tło tuje potem hosty, trawy i żurawek tak trochę w grupach jakby plamy...
Czy takie coś Ci odpowiada....

____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies