Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 14:58, 09 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Od rana siedzę na pintereście i podziwiam białe ogrody.
A w twoim ogrodzie byłam i podziwiałam zrealizowane pomysły. Ogród warzywny podziwiam i podpowiadam, ponieważ masz mało miejsca na uprawę warzyw przemyśl warzywa tyczne typu groszek i fasolka szparagowa. A może już masz tylko się nie zorientowałam? Kiedyś miałam taki stożek z kijów 2,5 m obsadzone wokół fasolą tyczną fioletowo-strąkową i załadowałam strąkami pół lodówki, bo nie mogliśmy tego na bieżąco przejeść.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 17:58, 09 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
syswia napisał(a)

To sa chyba margeryty... wlasnie mi sie przypomnialo, ze mi sie bardzo podobaja. I sa w jedynie sluszym kolorze bo ja mam bialy ogrod. Moja babcia miala kiedys margeryty pod jasminowcem przy zagajniku brzoz. Chyba na nie zapoluje jesienia.

Nigdy nie miałam tych kwiatków i żałuję, że teraz dopiero trafiły do mojego ogrodu. Wyobraź sobie, że kwitną nadal te, których zdjęcie zrobiłam 4 czerwca. Połowę z tej kępy ściełam a połowę zostawiłam i kwiaty nadal są. Nie dość tego widać nowe pąki na tej ściętej części, będę miała więc nadal kwiatki tylko już nie tak obficie. Drugi gatunek, który miałam zupełnie wyrzucić z ogrodu (dużo mniejsze kwiaty) dopiero zaczynają kwitnąć i lepiej kwitną w cieniu niż w słońcu (odwrotnie niż u pierwszej odmiany). Pełne też zaczynają kwitnąć; ciekawa jestem jak długo
"Zapoluj" jesienią na zawilce jesienne. A może już masz? Białe?!
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:18, 10 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Moja ukochana lilia azjatycka. Jakiś owad ją podjada

Pierwszy kwiat rozwinął się 6-go a teraz w pełni okazałości
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
lindsay80 16:55, 14 lip 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Przejrzałam szybciutko, dużo masz już roślin i chyba też całkiem sporo o nich wiesz - takie odnoszę wrażenie. Przydałyby się fotki całości, bo na razie trudno mi się zorientować w Twojej przestrzeni
____________________
Tu ma być ogród :)
ziele 21:00, 26 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Najpiękniejszy liliowiec w moim ogrodzie Mam go od 10 lat.

A ten liliowiec zagościł u mnie w tym roku. Miał być biały z żółtą koronką. Jest, jaki jest. Też piękny.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
wiewiora 21:04, 26 lip 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
PIękne lilie u mnie przekwitły ,bardzo krótko kwitły ze względu na upały
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
ziele 21:16, 26 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
No i nie ten kolor. Jestem rozczarowana


Nie wiem co to jest.
Na pierwszym planie, dość grube liście, wys. ok. 50 cm.


Powojnik, który jutro dostanie białą koleżankę do towarzystwa.


Białe cynie na białej rabacie, na dodatek pełne. Jak tylko będzie miejsce to i w następnym roku z nich nie zrezygnuję:


Tawułka kupiona w stacjonarnym sklepie. Miała być wedle słów sprzedawcy pastelowo różowa, a jest: każdy widzi:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:18, 26 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
agnieszka_podpora napisał(a)
PIękne lilie u mnie przekwitły ,bardzo krótko kwitły ze względu na upały


U mnie kwitły równo 2 tygodnie. Nie wiem czy to długo, mam je po raz pierwszy. Ostatni kwiat jeszcze kwitnie.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:24, 26 lip 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Kwiatki z białej rabatki:
godecja rozpoczyna kwitnienie:

inna odmiana margeritek dopiero kwitnie:
Na schodach:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 21:40, 26 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Bardzo ładne te liliowce. Ja dopiero tydzień temu wsadzilem swoje. Zobaczymy co pokażą za rok.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies