Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu drzew

ziele 09:38, 08 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Dziękuję Aga. Mój ogród nie może być inny bo wyglądałby cudacznie, dlatego dla osób zaglądających z zewnątrz jest naturalistyczno - wiejski ale wewnątrz mam ukryty przed oczami innych (ale widoczny z okien domu)spłachetek typowo ogrodowiskowy.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:35, 08 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Anusia, wstawiam dla Ciebie kilka moich perukowców
Numer 1 najstarszy i nieodmładzany, mam go 15 lat. liscie mu już drobnieją i ma bardzo mało nowych przyrostów. Powinnam przyciąć mu dolne gałęzie ale na razie nie zabrałam się do tego

Tu lepsze zdjęcie:


Numer 2, z udanego ukorzenienia z sadzonki:

A tu jeszcze raz ten sam:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 21:48, 08 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Numer 3 i kolejny nr 4 uzyskałam też z sadzonek.
Numer 3

Z drugiej strony chyba lepiej wygląda. W tym roku podkrzesałam go od dołu ale nie zdążyłam przesadzić dwóch krzewów o bordowych liściach (nie pamiętam nazwy). W następnym roku podkrzesam wyżej:


Numer 4:

Już go pokazywałam wcześniej w wątku. Prowadzony na nodze ładnie rośnie, niemniej 4 lata temu chyba za wcześnie mu przycięłam koronę i zupełnie zdechł do ziemi. Odbił latem z dołu jednym pędem i tak wygląda teraz.

Numer 5:
Kupiony w tamtym roku rośnie w cienistym miejscu i chyba dlatego ma zielone liście. Wynagradza mi troskę na jesieni bo ma przebarwione czerwienią liście a raczej liście krwisto czerwone:
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Anusia 23:19, 08 lip 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Ooo super foteczki. Jestem pod wrażeniem. Czy on musi mieć stanowisko zacienione? U mnie cienia jak na lekarstwo, jedynie hortki rosną w odpowiednich dla nich warunkach.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ziele 23:39, 08 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Chyba w słońcu jest ładniej wybarwiony (najwięcej słońca do 17 ma numer 2, do godz. 14 ma numer 3, od 17 ma słońce numer 1; bardzo mało słońca ma numer 4 i ten najmniejszy 5 numer) i też peruki mają ładniejsze.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 23:41, 08 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Musisz pamiętać, ze perukowce tego koloru dają w ogrodzie silny efekt kolorystyczny.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
dominika_ 00:01, 09 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Anusia napisał(a)
Ooo super foteczki. Jestem pod wrażeniem. Czy on musi mieć stanowisko zacienione? U mnie cienia jak na lekarstwo, jedynie hortki rosną w odpowiednich dla nich warunkach.


U mnie jest w pełnym słońcu i jest cały bordowy
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
ziele 07:38, 09 lip 2016


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
dominika_ napisał(a)


U mnie jest w pełnym słońcu i jest cały bordowy

U mnie niestety o żadnym egzemplarzu nie mogę powiedzieć, że jest silnie wybarwiony; za to wszystkie, oprócz oczywiście tego najmniejszego mają piękne peruki
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
dominika_ 07:51, 09 lip 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
To u mojego peruk brak, gdyż co roku go przycinam, nie można mieć wszystkiego
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Anusia 08:38, 09 lip 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Właśnie zależy mi na tym aby pięknie się wybarwiał. Chcę go posadzić w miejscu gdzie rosną same drzewka świerkowe. Wśród takiej zieleni będzie ładnie wyglądał, tak myślę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies