Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

Katkak 20:52, 09 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Horcia, przybiegam z rewizytą . Śliczny masz domek, a i w ogródku już się coś dzieje. Ja uwielbiam kamień w ogrodzie, więc Twój pomysł z murkiem bardzo mi się spodobał. Do wiosny jeszcze trochę czasu. Buszuj po Ogrodowisku, a znajdziesz to ogrom pomysłów i inspiracji . Cieszę się, że mój ogródeczek Ci się spodobał, ale jeszcze kupa roboty w nim jest. Wiosną zacznę jakieś zmiany, na ile kasa i czas pozwoli . a jeśli chodzi o moje pomysły, to zgapiaj co tylko Ci się podoba. Buziak .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
horcia 23:14, 09 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dzięki Kasiu będę zaglądać do Ciebie i kopiować a czy aby to nie opatentowane?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 00:37, 10 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Jak widać mój dom nie należy do najnowocześniejszych więc jak radzicie?Jaki kształt rabat i murku do niego pasują?W tej chwili nasyp jest półokrągły a resxta owalna,ale myślę że nie pasuje to do nowo ułożonego tarasu.Co Wy na to?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Karol99 10:14, 10 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Według mnie rabaty to delikatne fale, a kamień nie może być zbyt nowoczesny
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
horcia 13:07, 10 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Zbyt nowoczesny to i nie, ale może taki jak w ogrodzie Zimozielonym?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ziele 13:27, 10 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
A nie myślałaś o nawiązaniu do kamienia / nie kamienia /czegoś na przyporach
na rogach budynku? Masz tym jeszcze wyłożoną ścianę garażu / pomieszczenia gospodarczego. Może dałoby się nawiązać do takiej kolorystyki? A kamień widziałbym właśnie tak ułożony jak w Zimozielonym. Według mnie pasują kąty proste i elementy też w różnych tonacjach szarości (masz kostkę w dwóch kolorach szarości i jasnoszare ściany budynku?). Może pójść w tym kierunku? Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
horcia 13:55, 10 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Oto taras:
Widok z balkonu



Wiem, wiem ogrodzenie ohydne, ale właśnie zamierzam na wiosnę coś z tym zrobić i przy okazji skarpa też by uległa modyfikacji, dlatego chciałabym wcześniej zasięgnąć Waszej opinii. Pomóżcie w miarę możliwości w wolnej chwili.



A to glina którą mieszam z kompostem.





____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ziele 17:22, 10 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Ten taras na 1 zdjęciu bardzo pasuje po ogrodu nowoczesnego. Nie pasuje mi do całości barierka balkonu. Ale tego przecież nie zmienisz.
Poczekaj, może podpowie Ci ktoś bardziej wyrobiony...
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
horcia 17:44, 10 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Widok z lotu ptaka {takiego tłuściutkiego co nisko lata}:
Po prawej orzech, którego los jest w Waszych rękach. Wyciąć czy nie?
Co by zrobiła Danusia?



Tutaj rabata ni to owalna ni prostokątna, wszystko na opak i pod górkę. Ciężko.



Pod balkonem pierwsze objawy epidemii ogrodowiskowej: KULKI .







____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
20:26, 10 sty 2015
Hej Horcia, masz przecudowny dom. Byłam już wczoraj u Ciebie. Z doradzaniem to Ci nic nie pomogę, bo widziałaś jaki sama mam chaos.
Ale na pewno dziewczyny (i chłopaki też) Ci pomogą. Widziałabym u Ciebie w którymś miejscu sztandarową rabatę 3 trzmieliny na pniu podsadzone trawami https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/70/701467/original.JPG - to u Madżenki
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/76/760221/original.JPG - to u Ani Małej Mi
Nie wiem, jak Tobie, ale mnie taka rabata szalenie się podoba. Masz miejsce - będzie u Ciebie pasować. Na wiosnę pięknie wygląda podsadzona tulipanami. Tyle co mogę doradzić. Ewentualnie, jak potem będzie się u Ciebie sytuacja rozwijała, a ja nabiorę doświadczenia to chętnie się udzielę. Fajnie doradza Popcarol, ale teraz chyba wyjechała.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies