Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

Madzenka 22:13, 10 sty 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj Horciu
Mam tak jak Ty usytuowany ogród i przeszklenie domu od strony południowej na wprost drogi... Poradziłam sobie gabionami, nasadzeniem grabów za płotem i brzozami, ktoych wiosną chyba już nie będzie... Widać to an wizytówce.


Mi by bardzo pasowała donica obłozona kamieniem takim jaki masz na ścianie przy tarasie , lub z kostki jak taras. Jest wiele fajnych watków z nasadzenimi w donicach: Malkul (Ogród tworzę nowoczeny) Jagody (Moja przyziemna pasja) Zety (Roztoczańskie klimaty). Ogrodzeniem sie na tym etapie nie przejmuj, posadz sobie żywoplot z roslin i zlikwiduj siatke. U mnie zaslonę stanowi zywoplot grabowy, chyba jeden z pierwszych na forum

Dekalog Danusi pewnie juz przeczytałaś? Jesli kupujemy rośliny to hurtowo, nawet male (rozrosną sie) aby tworzyć plamy nasadzen.
Nie widzę u Ciebie traw? Polecam Ci przegląd zimowego wygladu traw u mnie na stronie 1942 Miskantami możesz się pieknei oslonic od drogi.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
horcia 18:08, 11 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
ziele napisał(a)
Ten taras na 1 zdjęciu bardzo pasuje po ogrodu nowoczesnego. Nie pasuje mi do całości barierka balkonu. Ale tego przecież nie zmienisz.
Poczekaj, może podpowie Ci ktoś bardziej wyrobiony...


Wiesz, ale dałaś mi do myślenia......barierka? Była ona w orginalnym projekcie domu, więc nawet się nad nią nie zastanawiałam.Zaufałam fachawcom a tu taka wpadka, ale zmieniać nie będę, szkoda kaski, bo jest teraz potrzebna na ogarnięcie tego czegoś na zewnątrz.Dzięki
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 18:51, 11 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dziękuję lew-ogrodowy bardzo cenię sobie każdą wskazówkę. Dzięki Tobie odwiedziłam wspomnine cudne ogrody pełne inspiracji . Przepiękne.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Gardenarium 18:55, 11 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
horcia napisał(a)
Widok z lotu ptaka {takiego tłuściutkiego co nisko lata}:
Po prawej orzech, którego los jest w Waszych rękach. Wyciąć czy nie?
Co by zrobiła Danusia?



Tutaj rabata ni to owalna ni prostokątna, wszystko na opak i pod górkę. Ciężko.





Danusia by wywaliła i posadziła np. tulipanowca (u mnie tak zrobiłam)

Owalna ni prostokątna, ale nowoczesna - dobra i ładna. Pasuje tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 19:03, 11 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja tez bym się pozbył, oszpeca ogród
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ziele 22:51, 11 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Sory, ale mi byłoby szkoda tego drzewa. Jeżeli nie zagraża i ma ładną koronę to może na razie go zostawić i wkomponować w nasadzenia, dopóki nie wyrośnie w pobliżu inne większe drzewo bądź drzewa. Daje cień - to ważne, owoce samo zdrowie
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
ziele 22:54, 11 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Nie znam kierunków świata na Twojej działce ale może orzech daje cień na tarasie?
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Malgosik 09:35, 12 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
horcia napisał(a)
Do nowo wybudowanego domu wprowadziłam się dwa lata temu, ale pierwsze nasadzenia były robione już wcześniej , bo myślałam że zanim zamieszkam rośliny będą już rozrośnięte, piękne i nie trzeba będzie wydawać kaski na dorosłe okazy. Więc kupowałam co mi tylko wpadło w oko, jedną taką drugą inną , bo po co komu dwie takie same? Tak było do czasu aż trafiłam na ogrodowisko i wtedy dopiero zrozumiałam że to wszystko było robione w złej kolejności i do tego nieprawidłowo.


ha ha ha
fajnie to brzmi
no właśnie po co komu 2 takie same rośliny

Witaj, czytam co się tam u Ciebie dzieje.
____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:44, 12 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
rzeczywiście masz gotowe inspiracji w zimozielonym
mi irga na skarpie się podoba
wyrównałabym tylko jej brzegi, np do kształtu prostokąta?
i nadała wysokości np za pomocą trzmielin na pniu (3 może być za mało, bo dłyga ta rabata)
ale przy tarasie brakuje mi czegoś wyskiego, drzewa lub 2 na pniu




tutaj pasowałby mi trawnik przy kostce, nie rabata, nasadzenia bliżej ogrodzenia
ale nie widzę rzutu

____________________
Ogród na glinie
Malgosik 09:47, 12 sty 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
horcia napisał(a)
Widok z lotu ptaka {takiego tłuściutkiego co nisko lata}:
Po prawej orzech, którego los jest w Waszych rękach. Wyciąć czy nie?
Co by zrobiła Danusia?






jak patrzę na tą fotkę, to pasowałby mi murek przy skarpie, schodki, wydaje mi się, zę fajnie by to wyglądało
pisałam wcześniej o prostej linii rabatay, byłoby bardziej elegancko, ale teraz mam wątpliwości, bo wygląda tu jakby ta skarpa dobiegała pod koniec do ogrodzenia

no i tu jest wysoki akcent - orzech, więc już nie trzeva, chyba że po drugiej stronie skarpy

jeśli chcesz mieć super elegancki ogród to wyciąć orzecha
ale możesz go też zostawić, stanowi wysoki akcent i daje owoce
nie każdy ogród musi być super elegancji, ozdobny
może być też urzytkowy, ja się na taki zdecydowałam

możesz go wycić w przyszłośc jak ci ogród wyrośnie w innych miejscach
ale decyzja należy do Ciebie
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies