Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

Katkak 20:40, 18 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Horciu jeszcze tak sobie pomyślałam - jest taka trawka cudna - proso różgowate. Wygoogluj sobie i może jeszcze z nią coś pokombinuj .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Marcin89 20:44, 18 sty 2015


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2364
Z lawendy trzeba zrezygnować - zbyt mało słońca tam masz, prawda? Może jeszcze ktoś coś podpowie.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
horcia 20:52, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Marcin89 napisał(a)
Miskanty? Albo pomiędzy albo z tyłu - jak wolisz .

Tak rozumiem,ale mnie chodzi o ten znak zapytania na zdjęciu?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
Katkak 20:53, 18 sty 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Horciu , a co do drzewa jakie chcesz tam mieć - może ambrowiec amerykański? Ja na niego choruję i w tym roku już muszę go mieć
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ana_art 20:56, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
horcia napisał(a)


Wiesz, ale dałaś mi do myślenia......barierka? Była ona w orginalnym projekcie domu, więc nawet się nad nią nie zastanawiałam.Zaufałam fachawcom a tu taka wpadka, ale zmieniać nie będę, szkoda kaski, bo jest teraz potrzebna na ogarnięcie tego czegoś na zewnątrz.Dzięki
też mi 'wpadła' w oczy. Narzie się nie przejmuj, a z czasem przemaluj na biało, będzie pasować do okien i taki trochę angielski klimat wprowadzi, czytam dalej...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:58, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ziele napisał(a)
Sory, ale mi byłoby szkoda tego drzewa. Jeżeli nie zagraża i ma ładną koronę to może na razie go zostawić i wkomponować w nasadzenia, dopóki nie wyrośnie w pobliżu inne większe drzewo bądź drzewa. Daje cień - to ważne, owoce samo zdrowie
a mi coś w głowie dzwoni, że orzech jest strasnie żarłoczny i ciężko cokolwiek pod nim posadzić
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Marcin89 21:00, 18 sty 2015


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2364
Nie wiem co koło hortensji - zależy co lubisz. Może to być mały iglaczek, zimozielony krzew liściasty albo wysoka róża .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
ana_art 21:07, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Bogdzia napisał(a)


Witaj Horciu. Dzięki za wizytę u mnie. Ja chciałabym Ci zwrócic uwagę na sosny. Twoje w tej chwili pięknie wyglądają ale to długo nie potrwa. Mnie też sosny bardzo kiedys sie podobały a dzis uważam że to absolutnie nie sa drzewa do przydomowego ogrodu. Jak tylko zaczna sie starzec to bedą zasypyac ziemię wielkimi ilościami igieł które nie jest łatwo zebrac, będą też łysiec dolne gałęzie i trzeba bedzie je wycinac a jak bedą wysoko to i wyciąc sie nie da. Wtedy tez przestaną byc osłoną od wiatru bo na dole pozostanie praktycznie sam pień. Igły zakwaszają ziemię i trawa nie bedzie chciała rosnąc.Ja bym je przesadziła pod płot w kąt a za osłonę zrobiłabym jakiś żywopłot np z grabów.Żle sie z tym czuje ze piszę niemiłe rzeczy ale mam z sosnami duży kłopot , sa za duże by je wyciąc a nie dostanę pozwolenia na wycinkę bo przecież w dużym ogrodzie mogą rosnac wg urzędników i niestety mojego M również.Pozdrawiam serdecznie.

Jak wprowadzaliśmy się do domu to u sąsiadów rosły takie piękne sosny, jak zaczelismy sadzić drzewa to sąsiad pukał sie w czoło, ze liściaste sadzimy bo u niego takie cudne, zielone sosenki i jak kosi trawę pomiędzy nimi to jakby był na inchalacji. Po czterech latach sosny zrobiły sie ogromne, nie ma już szans na koszenie trawnika pomiędzy nimi, do tego brązowieją i łysieją od dołu. Nie wygląda to ciekawie...
Nie wiem jak wygląda wycinka drzew, tzn jakie są wymogi, ale u mnie inni sąsiedzi dostali pozwolenie na wycięcie 47 brzóz i jesienią wszystkie wyciapali a były ogromne.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
horcia 21:08, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
A moźe rododendrony białe lub różowe? Obok hortensji ,czy same hortensje, ale musiało by być ich 7 lub8 czy nie za monotonnie?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ana_art 21:16, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ja bym zrezygnowała z tego jałowca w tym miejscu. Wogóle to Ty musisz powiedzieć jaki Ty ten ogród chcesz
Przed oknem nie dawałabym żadnego miskanta bo Ci połowę okna zasłoni...
Jeśli dobrze zrozumiałam to tam w tym miejscu przed oknem jest 1 metr szerokości. Jeśli tak to nic poza hortkami i jednym dolnym piętrem się nie zmieści bo hortki metr ci zajmą spokojnie.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies