Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

horcia 21:16, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Aniu u mnie na wsi ludzie wycinają drzewa bez żadnych ceregieli.Ciach i po sprawie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ana_art 21:18, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
horcia napisał(a)
A moźe rododendrony białe lub różowe? Obok hortensji ,czy same hortensje, ale musiało by być ich 7 lub8 czy nie za monotonnie?

rh pod ścianą chyba nie koniecznie bo ściana się mocno nagrzewa i nie wiem czy rh to będzie pasowało
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:19, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
horcia napisał(a)
Aniu u mnie na wsi ludzie wycinają drzewa bez żadnych ceregieli.Ciach i po sprawie.
wiem u mnie przy nowo budującym się domu też wycieli ze 4 wielkie drzewa po 16
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
horcia 21:22, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Katkak napisał(a)
Horciu , a co do drzewa jakie chcesz tam mieć - może ambrowiec amerykański? Ja na niego choruję i w tym roku już muszę go mieć

Ambrowca planuję posadzić przed tarasem od drogi dla osłony lub śliwę wiśniową.Wszystko zależy od szerokości miejsca jaki się utworzy po przerobieniu skarpy.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:25, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Dziewczyny jaki kształt skarpy proponujecie,czy może być taki jak w zimozielonym?
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:29, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558

rh pod ścianą chyba nie koniecznie bo ściana się mocno nagrzewa i nie wiem czy rh to będzie pasowało

Aniu chyba muszę dokładniej się przyjrzeć Twojej rabacie z hortkami i wszystko będzie jasne co do nich pasuje.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ana_art 21:46, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
horcia napisał(a)

Aniu chyba muszę dokładniej się przyjrzeć Twojej rabacie z hortkami i wszystko będzie jasne co do nich pasuje.

moja rabata pod domem ma podobny kształt
weź narysuj tę rabatę tak 'od góry'

tam w rogu przy tarasie fajnie wyglądałby miłorząb a pod nim rozrzucone kulki. przy ścianie miskany, przed nimi plamą rozchodniki, przed rozchodnikami np turzyca ice dance, pod oknem hortensje i jako niższe piętro inna trawka lub żurawki
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
horcia 21:47, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
ana_art napisał(a)
ja bym zrezygnowała z tego jałowca w tym miejscu. Wogóle to Ty musisz powiedzieć jaki Ty ten ogród chcesz

Jak wcześniej pisałam, wzorem dla mnie jest Twój ogród.
Stare nasadzenia wszystko psują ale powoli chcę to zmienić, dlatego proszę o pomoc.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 21:52, 18 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Aniu takie konkrety to ja lubię, bo ja nowicjusz jestem
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ana_art 21:58, 18 sty 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
musisz też określić czy rabaty mają być geometryczne czy takie bardziej swobodne. Bo tą rabatę w zestawieniu jakim podałam można zrobić i na geometrycznie i na swobodnie. PLISSS o ten rysunek z wymiarami to pokaże o co mi chodzi będzie łatwiej
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies