Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na Opak

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Opak

horcia 20:45, 07 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Witajcie ogrodomaniacy. Jak większość początkujących, Ogrodowisko podglądam od dawna i mam wrażenie jakbym znała Was osobiście(dziwne uczucie, ale bardzo miłe, szczególnie jak widzę niektórych w telewizji)i tu ogromne ukłony w stronę szefowej Pani Danusi. Nie ukrywam, że z założeniem wątku wiąże duże nadzieje że pomożecie mi ogarnąć to coś co nie można nazwać jeszcze( ale może kiedyś? ) ogrodem.
Działka na której stoi dom mieści się nad drogą. Jest ona od strony południowej, więc mój przyszły ogród będzie przed domem (zamiast przedogródka), a wejście do domu jest z tyłu budynku(tam gdzie powinien być ogród), dlatego swój wątek nazwałam "ogród na opak".
Jakby tego było mało, działka ma nietypowy kształt i leży na wzniesieniu (a więc jest bardzo nierówno i problemowo). Zazdroszczę wszystkim, którzy mają piękne, równe działeczki i ogródeczki. Ale może już dosyć na dzisiaj, bo sie strasznie rozpisałam. Oto kilka fotek:





____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
rozark 21:16, 07 sty 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Horcia, jak wgrasz zdjęcie to musisz na nie kliknąć aby pojaiła się w wątku i napisz skąd jesteś.
____________________
pozdrowionka
ziele 21:57, 07 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Witaj. Masz ogród taki jak ja. Wszystko na opak. Od południowym stoku, wejście od tyłu i prawie całość ogrodu od ulicy.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Karol99 22:40, 07 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
hej, witamy na ogrodowisku
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
horcia 23:31, 07 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Reniu dzięki za pomoc.
Anna,Karol witajcie.
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 18:41, 08 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Do nowo wybudowanego domu wprowadziłam się dwa lata temu, ale pierwsze nasadzenia były robione już wcześniej , bo myślałam że zanim zamieszkam rośliny będą już rozrośnięte, piękne i nie trzeba będzie wydawać kaski na dorosłe okazy. Więc kupowałam co mi tylko wpadło w oko, jedną taką drugą inną , bo po co komu dwie takie same? Tak było do czasu aż trafiłam na ogrodowisko i wtedy dopiero zrozumiałam że to wszystko było robione w złej kolejności i do tego nieprawidłowo.



____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 12:30, 09 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Nasyp pod taras musiał się uleżeć więc kostka została położona dopiero na jesień.Planuję zmienić nasadzenia i zrobić coś z tym nasypem, może murek? Co o tym myślicie?




Jest zima, ale chciałabym coś zaplanować wcześniej żeby móc przesadzić na wiosnę rośliny które ewentualnie mogą być jeszcze wykorzystane.
A może coś takiego?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=17
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=137
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 13:18, 09 sty 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
To skarpa z drugiej strony domu. Nie zwracajcie uwagi na trawnik bo jest zniszczony po kładzeniu kostki a poza tym jest jeszcze mnóstwo prac po których może wyglądać jeszcze gorzej.



____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
ziele 19:24, 09 sty 2015


Dołączył: 23 sie 2014
Posty: 809
Horcia, zajrzyj do mnie. Wstawiłam zdjęcie mojej skarpy. Pozdrawiam.
____________________
Anna Ogród w cieniu drzew
Iwk4 20:13, 09 sty 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
horcia napisał(a)
Do nowo wybudowanego domu wprowadziłam się dwa lata temu, ale pierwsze nasadzenia były robione już wcześniej , bo myślałam że zanim zamieszkam rośliny będą już rozrośnięte, piękne i nie trzeba będzie wydawać kaski na dorosłe okazy. Więc kupowałam co mi tylko wpadło w oko, jedną taką drugą inną , bo po co komu dwie takie same? Tak było do czasu aż trafiłam na ogrodowisko i wtedy dopiero zrozumiałam że to wszystko było robione w złej kolejności i do tego nieprawidłowo.

Witaj Horcia. Jakbym czytała o sobie.
Tez kupowalam pojedyncze okazy na poczatku.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies