Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

GorAna 10:00, 03 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ewo, magnolia już, już
U mnie jeszcze śpi.
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
barbara_kraj... 22:52, 04 kwi 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Pomidorki ładnie się zapowiadają.
Ewo, o ożance na pv.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ewsyg 08:32, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, to jest magnolia Alexandrina. normalnie zakwitała w maju, a w tym roku tak się spieszy.




Iwonko ,ja wzbogaciłam się o 3 róże pnące: Cesar, Kir Royal i Frau Eva Schubert. Dodatkowo róża na przetwory Rotes Phänomen.



Aniu, przeglądając wątki widzę, że u wielu osób magnolie są w rozkwicie



Basiu, dziękuję za informacje o ożance. W tym roku zamówiłam kilka mniej dla mnie znanych bylin, zobaczymy, czy spełnią moje oczekiwania.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 12:10, 05 kwi 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Może kogoś to zainteresuje.

Sposoby zakwaszania gleby:
Przepis na zakwas dla roślin kwaśnolubnych z rabarbaru i jesiennych spadów jabłkowych.
- 2 kg pokrojonych łodyg rabarbaru zalewamy 5 litrami wody, odstawiamy na 2 tyg. (mieszając co jakiś czas) a potem rozcieńczamy w proporcji 1:5 i podlewamy wszystkie rośliny kwaśnolubne. Zabieg ten wykonujemy 3 razy w sezonie w równych odstępach.
- W okresie jesiennym zaleca się spady jabłkowe posiekać, rozrzucić pod roślinę i przykryć ziemią, następnie podlewać roztworem nawozowym, który przyspieszy rozkład oraz zakwasi podłoże.

- Korzystnie jest też posypać podłoże wiórami drzew iglastych (np. z tartaku), co m. in. obniża pH jak i pozwala mikroorganizmom spróchnicować spodnią część warstwy wiórowej z korzyścią dla podłoża. Proszę pamiętać, że wióry muszą być wcześniej przekompostowane, ponieważ świeże mogą negatywnie wpłynąć na rośliny ze względu na zawartość trujących związków fenolowych, a bakterie rozkładające wióry zabierają roślinom azot z podłoża.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
mirkaka 20:08, 05 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Najpierw trzeba mieć pole rabarbaru żeby tyle rh u mnie zakwasić
Ja sobie dopiero teraz kupiłam pierwszy rabarbar
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 20:38, 05 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja mam też tylko jedną kępę i ciągle mi mało na ciasto
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Bogdzia 22:16, 05 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
ewsyg napisał(a)
Może kogoś to zainteresuje.

Sposoby zakwaszania gleby:
Przepis na zakwas dla roślin kwaśnolubnych z rabarbaru i jesiennych spadów jabłkowych.
- 2 kg pokrojonych łodyg rabarbaru zalewamy 5 litrami wody, odstawiamy na 2 tyg. (mieszając co jakiś czas) a potem rozcieńczamy w proporcji 1:5 i podlewamy wszystkie rośliny kwaśnolubne. Zabieg ten wykonujemy 3 razy w sezonie w równych odstępach.
- W okresie jesiennym zaleca się spady jabłkowe posiekać, rozrzucić pod roślinę i przykryć ziemią, następnie podlewać roztworem nawozowym, który przyspieszy rozkład oraz zakwasi podłoże.

- Korzystnie jest też posypać podłoże wiórami drzew iglastych (np. z tartaku), co m. in. obniża pH jak i pozwala mikroorganizmom spróchnicować spodnią część warstwy wiórowej z korzyścią dla podłoża. Proszę pamiętać, że wióry muszą być wcześniej przekompostowane, ponieważ świeże mogą negatywnie wpłynąć na rośliny ze względu na zawartość trujących związków fenolowych, a bakterie rozkładające wióry zabierają roślinom azot z podłoża.



Myśle ze nie sprawdzi sie sposób z jablkami i wiórami bo trzeba podniesc podłoze a rh tego nie lubią.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
vita 22:33, 05 kwi 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
ewsyg napisał(a)
s://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/181/1812860/original.JPG[/img]

Ale są już pierwsze jaskółki Dereń jadalny



Hiacynty się spisały, dereń, jak widzę też. Co robisz z owocami?
Ja kiedyś próbowałam je kisić, jak oliwki, ale nic mi z tego nie wyszło.
Wiesz coś na temat kiszenia owoców derenia?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
mirkaka 05:56, 06 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Ja rozsypuję siarkę pylistą pod Rh żeby zakwasić
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 10:50, 06 kwi 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Kupuj róże bo u Ciebie dobrze się czują
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies