Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

glorusek 19:52, 08 wrz 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
Witamm mam ok 20 thuji brabant, wzrost od 1m do 2.3m, w glebie u mńie od 3 lat mialem je jako malutkie takie po 20cm i przez te 3 lata dosyc nie zle poszly do gory bo nawet i 2m.
Sprawa jest taka ze posadzilem je zbyt blisko granicy i teraz musze je cofnac z 1m. Jak to zrobic zeby nie uschly? Jest w ogole nadzieja ze beda zyly? Juz 4 przesadzilem podlalem duza iloscia wody w miare latwo podkopalem i po mocniejszym pociagnieciu wyszly ale nie wiem jak z tymi co maja 2m tu podejrzewam bedzie gorzej
Loosiuu 19:58, 08 wrz 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Więcej obkopać i będzie dobrze
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
glorusek 20:09, 08 wrz 2015

Dołączył: 10 kwi 2015
Posty: 19
I co duzo wody podlewac codzien i kupic jakas ziemie do zmieszania?
Karol99 21:35, 11 wrz 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Przyjmą się. Tylko podlewać trzeba sporo i tak samo w nastepnym roku, żebyś nie myślał że za rok już sobie poradzą. Nic bardziej mylnego. W zime jak nie ma mrozu, też sie powinno podlewać. Codziennie nie podlewaj bo je zalejesz. Musisz sam kontrolować, gleba powinna być stale wilgotna, nie sucha, ale tez nie podmokła.

Jaką masz ziemie? Bo może nie trzeba będzie z niczym mieszać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Alicja169 18:50, 14 lut 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mam do przesadzenia 3 letniego modrzewia (około 2 m wysokości). Przeczytałam cały wątek, ale nikt nie pisze o modrzewiu. Stosując ogólną zasadę dla iglastych - mam szansę na pomyślną przeprowadzkę?
Jaką ziemię dać pod modrzew?
U mnie są piaski, więc muszę przygotować dobrą ziemię do dołka.
Dzięki za szybką odpowiedź.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 18:09, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś przesadzał specjalnie modrzew, że chce go mieć. To chwast, więc nawet dobra ziemia mu niepotrzebna. Na piachu urośnie. Ja bym się w modrzewia nie pchała.

Ale jeśli to drzewo marzeń to przesadzaj w marcu, zanim puści.
Celem mojego postu było zrażenie ciebie do modrzewia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 18:34, 15 lut 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Hmm, no to zaskoczenie, nie jest to drzewo marzeń, ale ma ładny pokrój i się przyzwyczaiłam do niego.
Trochę mnie zraziłaś
Ale skoro to chwast to bez specjalnych zabiegów uda się je przenieść w inne miejsce.
Dziękuję Danusiu za odpowiedż.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gardenarium 18:36, 15 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym wiele dała, żeby u sąsiada usechł. Zawala mi dach, rynny, samochody i wszystko. Nawet trawnik. To śmieciowate i brzydkie drzewo jakich mało. Dla mnie najbardziej niepożądane w mojej okolicy. Kocham drzewa iglaste ale modrzewia nie cierpię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 19:43, 15 lut 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Alicja wyobraź sobie ten ładny pokrój w formacie ponad 30m wysokości plus boki
masz hektary i lubisz to spoko
jeżeli lubisz i masz mniej miejsca to wybierz jakiś odmianowy
bo jak pisała Danusia 95% ogrodomaniaków żałuje że pozwoliła takiemu potworowi wyrosnąć
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Alicja169 19:55, 15 lut 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Zbyszku, skutecznie mnie zniechęciła Danusia mówiąc, że modrzew to chwast. Co do pokroju to ja go tnę, nawet dzisiaj przycięłam go łącznie z przewodnikiem.
Kiedy zaczynałam moją przygodę z ogrodem to ja byłam zielona ..ogród raczej nie..
Później trafiłam na Ogrodowisko...i się zaczęło przesadzanie, cięcie, wybieranie , wybrzydzanie itd. itp.
Skoro się odezwałeś - chyba u Ciebie widziałam taki modrzew w kształcie " walca z kopułą ". Podobał mi się i w tym kierunku chcę zmierzać.
Podpowiesz jak to opracowywałeś? Jak do tego doszedłeś?
Pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies