Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Przesadzanie starszych drzew iglastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Przesadzanie starszych drzew iglastych

Zlosnicaja 13:09, 07 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Mam jeszcze pytanie o odległość nasadzeń od żywopłotu cisowego. Nie chciałabym żeby choinka (jak już urośnie)wchodziła na cis. Nabazgrałam o co mi chodzi (kółka to cis, gwazdka to choinka).
____________________
Ania
Gardenarium 16:53, 07 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oblicz na jaką szerokość będziesz prowadziła cisa (cięła). trzeba przyjąć 60-100 cm po wielu latach, teraz jakie "choinki" ? bo to ma znaczenie, świerk serbski nie cięty może mieć szer. 2 m nawet więcej. Jodła czy świerk kłujący to już wielkie drzewa i odległość może byc konieczna nawet 10 m.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 10:08, 20 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witajcie! Czy można jeszcze przesadzać cisy? Mam możliwość przeniesienia kilkudziesięciu cisów wielkości około 1m do siebie do ogrodu, musiałyby być kopane z gruntu i przewiezione na dalszą odległość. Czy przeżyją to czy sobie darować?
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 10:13, 20 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To pytanie pozostawię bez odpowiedzi, ponieważ nie wezmę odpowiedzialności za to, co się stanie i jak będzie przebiegała pogoda w najbliższych dniach Czy wiesz jaka będzie pogoda do 30 grudnia? Ja też nie wiem.

Jeśli będzie na plusie - przesadzaj, jeśli za kilka dni zmrozi mróz - nie przesadzaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 10:14, 20 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
O Danusiu dziękuję za ekspresową odpowiedź bardzo wielkie dzięki
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 10:16, 20 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy czy musisz przesadzać czy nie, ja często ryzykuję i stąd czasem stracę, ale przynajmniej wiem więcej co i jak. Stąd się bierze doświadczenie. Przesadź, będziesz wiedziała czy warto było.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 10:29, 20 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Będę przewożone 200 km nie wiem sama, muszę podyskutować jeszcze z mężem wiem że w sobotę ma być już na minusie, przesadzać raczej muszę - chodzi o wysłanianie się na zimę. Wiem że trzeba było wcześniej o tym myśleć ale wchodził tylko w grę transport własny i kopanie wlasnymi rękami a mój M. ma dopiero teraz trochę luzu w pracy. Więc teraz w grę wchodzi taka akcja dopiero.
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 10:42, 20 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym nie ryzykowała, to duża strata, sprzedający chce wypchnąć, ale wiosna jest murowana że będzie dobrze, przez 200 km ziemia z korzeni się obsypie, sucho było strasznie, na pewno na polu nikt nie podlewał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gardney 10:48, 20 lis 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
o to widzisz w takim razie posłucham tego. Raz kozie śmierć będę musiała pilnować mrozów i okrywać rośliny. Na wiosnę będę szukać cisów. Dziękuję jeszcze raz
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Zlosnicaja 13:31, 21 lis 2014


Dołączył: 14 kwi 2013
Posty: 51
Gardenarium napisał(a)
Oblicz na jaką szerokość będziesz prowadziła cisa (cięła). trzeba przyjąć 60-100 cm po wielu latach, teraz jakie "choinki" ? bo to ma znaczenie, świerk serbski nie cięty może mieć szer. 2 m nawet więcej. Jodła czy świerk kłujący to już wielkie drzewa i odległość może byc konieczna nawet 10 m.

Choinki to serby a szerokość cięcia cisa... nie wiem, chyba trzeba założyć szerszą opcje, czyli ok. 100 cm. Czy powinnam przycinać świerk serbski czy robi się to z konieczności? i jak rozumiem muszę odmierzyć odległość min. 3m od cisa do dołka na drzewo?
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies