Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Juzia 20:14, 22 kwi 2016


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38946
Weekend....znów będą fotyyyy
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 20:30, 22 kwi 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Marzenko, cieszę się, że jesteś kolejną osobą, u której znalazłam pocieszenie co do zawilców. Czekam .

Dekoracje donicowe masz przecudne. Nie widziałam jeszcze takich jaskrów, a włoskie biele są boskie. Choć szafirki nie są już szafirowe, to się zastanawiam, czy by mi takie nie pasowały .

No i widzę, że za słabo tnę moje trzmieliny na nóżkach, mają mało zwięzłe korony i w sumie każda "kulka" inna .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Agania 23:41, 22 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wiesz...jesteś mistrzynią cięcia wszelkiego...ale tak to najbardziej wzdycham w kierunku grabów
Magnoliom w tym roku udało się kwitnienie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Zana 00:41, 23 kwi 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marzenko, dziękuję za odpowiedź w sprawie kostrzewy. Odnośnie hakone, to wydaje mi się, że one wszystkie są macra, co oznacza duże (u nas podawane jest określenie "smukła"). Aureola, All Gold itd. to już nazwy odmianowe.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kuba 06:21, 23 kwi 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
cieszę się na dzisiejsze zdjęcia ale to chyba jeszcze nie teraz??
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Kacha123 07:26, 23 kwi 2016


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
I ja zamawiam miejsca na seans w pierwszym rzędzie
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Madzenka 08:03, 23 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Od wczoraj obskoczyłam dużo wątkow, tych dojrzałych i tych poczatkujacych.
I wiecie jaka mi sie nasunęła sugestia? Uwielbiamy narzekać ... Trawy za wolno ruszaja, brzydkie, tulipany nie kwitną naraz, kolory pomieszane

Ludziska wreszcie mamy regularna wiosne, bez szybkiego przeskoku od zimy do lata. Trawy jeszcze spią, tylko niektore odmiany wcześnie ruszają. zimozielone carexy wypuszczaja młode liście najwcześniejsza maju. Podobnie jest z gatunkiem carex comans (frosted curls, amazon mist) one jeszcz nie ruszają, dajcie im zyć Nie narzekamy, czekamy. Miskanty widać zwykle dopiero w czerwcu na rabatach, te olbrzymy potrzebuja porządnego ciepła i dużo wody aby nabrac masy, roplenice nieraz dopiero pod koniec maja daja oznaki zycia

Przymrozki w Polsce sa kazdej wiosny, zdarzają sie nawet do konca maja i z tym tez trzeba sie pogodzić. Niektore wiosny sa łagadonie dla ogrodow a bywa, ze pod koniec maja zmrozi wszystko co ruszyło....

Tulipany kwitna w róznych terminach, dlatego trzeba sadzic wczesne i pózne odmiany. Wiosna nie nalezy do traw, ale do cebulowych oraz wiśni ozdobnych i magnoli. Jesli sie nie ma tych roslin w ogrodzie to jest smutno, człowiek chodzi i szuka dziury w całym jak sie kupuje na na koniec sezonu na wyprzedażach czesto sie zdarza ze zapasy sa pomieszane. To nie usprawiedliwia sprzedawcy ale warto mieć tego świadomość.
Gdy kupujesz w regularnych cenach w renomowanym sklepie nalezy oczekiwać reklamacji i to żadna łaska tylko odpowiedzilaność sprzedawcy

Gdy sie zakłada nowy ogród trzeba sie liczyc z wypadaniem roslin, z roznych powodów: były chore, uschły , wymarzły, etc. Warto się kierować Deklaogiem Szefowej- jak coś wypadnie to jest miejsce na nowe

Nie narzekamy! Cieszymy sie wiosna! Uczymy sie cierpliwości

I tym akcentem życzę miłego dnia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 08:03, 23 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zana napisał(a)
Marzenko, dziękuję za odpowiedź w sprawie kostrzewy. Odnośnie hakone, to wydaje mi się, że one wszystkie są macra, co oznacza duże (u nas podawane jest określenie "smukła"). Aureola, All Gold itd. to już nazwy odmianowe.


Masz 100% racje z hakone.
Ja mam marca odminę zielona
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
lojalna_ 08:04, 23 kwi 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Zaskoczona sie czuje zawsze jak mowisz ze beda zmiany a potem sie okazuje ze moze byc jeszcze ciekawiej u Ciebie.

Co do traw Twoje informacje to najlepsza wiadomosc ...dalej czekam i ucze sie chociaz ostatnio cos mi sie ogrodowo nie chce działac
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Madzenka 08:05, 23 kwi 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agania napisał(a)
Wiesz...jesteś mistrzynią cięcia wszelkiego...ale tak to najbardziej wzdycham w kierunku grabów
Magnoliom w tym roku udało się kwitnienie


Agania mam za mały ogród aby rośliny puszczć swobodnie. Tylko cięcie utrzymuje mój ogród w ryzach

Wyjatkowo nie ma przymrozków w czasie kwitnienia magnoli, cieszmy sie tym faktem!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies