Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika cz. aktualna

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika cz. aktualna

agata19762 21:59, 30 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Marzenko te białe dyńki są urocze.
Donice na tarasie bardzo mi się podobają

Zauważyłam, że przez ostatni tydzień trawy szybko zbrązowiały. W przyśpieszonym tempie?

Pozdrówka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Kuba 06:18, 31 paź 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
rezerwuję więc pierwszą sobotę grudnia
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
AniMa 09:11, 31 paź 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
1. Marzenko nie było mnie przez łykend, więc przegapiłam info o seslerii - pasuje Ci środa jeszcze???
2. Pytanie mam odnośnie buksów - pisałaś, że nie lubią "towarzystwa pchającego się" na nie, bo mogą robić się dziury... a co jeżeli podsadzamy im w nogach trawy tj. hakone? Widze u Ciebie, ze tak masz, jateż w części u siebie tak ponasadzałam i teraz zastanawiam się czy nad tymi dziurami....
3. Mogę się zabrać na giełdę??? Chętnie przygarnę nowe błyskotki
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Malgosik 09:36, 31 paź 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
biel z zielenią dobrze Ci wychodzą
fajna biała dynia
a ten środkowy ambrowiec coś nie chce rosnąć?
te pozostałe 2 już ładne są, podrosły
____________________
Ogród na glinie
Kasya 10:30, 31 paź 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42231
Madzenka napisał(a)
Przed wejściem do domu zmiana dekoracji. Stęskniłam sie za bielą i zielenią






ja tam za bialym nie tesknie wcale

ale te amarantowe bardzo mi sie podobaja...

____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MirellaB 12:41, 31 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Madżenko skończyłam sadzenie cebul. Na rabacie bylinowej (tam na szczęście nie mam kamyczka) sadziłam Twoim sposobem Teraz odpoczywam
Aaaaaa dasz sygnał kiedy trawy wiązać?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Madzenka 18:06, 31 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mirella trawy wiążemy po przymrozkach od których trawy zrobią się brązowe. U nas ani widu ani słychu mrozów Będę trąbić, zwykle końca listopada a nawet grudzień

Kasya - amarantowe na tarasie zostaja, białe sa przed wejsciem

Małgosik ambrowiec w srodku wisona został zaatakowany przez fytoftyrozę, groziła mu całkowita smierć, odbija ale taka duza dysproporcja wzostu jest nei do zaakceptowania przeze mnie. Obciełam chore pedy i zahamowałam zamieranie

Anima info dot selseri napisałam , na giełde zapraszamy będę trąbic a własciwie to juz mozna ogłoszenie zapodać UWAGA INSUGURACJA SEZONU ŚWIĄTECZNEGO na giełdzie 3.12 !

Kuba tylko prosze nie brac zadnych dyżurów !

Agata - dni coraz krótsze , wszystko zaczyna zmieniac kolory. U mnie jednak jesien pełna gęba dopiero w listopadzie.....

Makao czytam i troskach i zajęciach. Do świat wszystko skończycie

Basikullum - musze sobei znakeźc zajęcie na listopad bo inaczej zwariuje. Ile mozna zmieniac dekoracje w donicach. Jesien chyba czas wrocic do czytania książek. Co polecicie mocno wciągającego. Czytam wszystko poza fantasy

Mmm gracki sa wyzsze ode mnie czyli maja ponad 170 cm, rosna w tym samym miejscu chyba 3 sezon? Ale wczesniej wędrowały po tej rabacie... Na rabacie L rosnie runianka a czerwone kulki to berberysy bagatelle

Abiko też lubie te rabatę, widze ją z kazdej strony

Jolanka pokazałas swoje obwodki? Moze nie sa za małej? U mnie cały ogród, tarasy, gabiony, wzory na podjezdzie zbudowany jest na kwadratach 2 M i ich wielokrotności.

Blee bla - trzecia warstwę zostaw na wiosnę,

An tre witaj po tak długiej przerwie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:17, 31 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
inka74 napisał(a)
Marzenko - nie będę orginalna bo większość mnie uprzedziła w zachwytach. O każdej porze roku w twoim ogrodzie jest pięknie i co oglądać. Po cichu stałe goszczę u ciebie i ograniczam nabijanie stron .

Ale dziś przyszłam z prośbą. Przyszłam podpytać cię o Burgundy Iceberg. Zamówiłam ją niedawno i po przyjściu trochę się zdziwiłam, że ona takie grube ma pędy. Patrząc na zdjęcia i opisy to wyobrażałam sobie ją jako delikatną a cienką a tu pęd grubości na palec jak u wysokiej angielki. Czy mogłabyś przy okazji cyknąć zdjęcie swojej jaką ma formę cały krzak? Zastanawiam się czy ja jakiejś innej odmiany nie dostałam...


Inka moja Burgundy w tym sezonie ma rownież ładne grube pędy , pewnie trafił ci sie juz starszy krzak, możesz liczyc na obfite kwitnienie w seoznie 2017. Wiosną ja przytniesz i bedzie piekna. W sobotę zrobie dla ciebie zdjecia mojego trzyletniego krzaka, trzy razy przesadzanego.....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 18:32, 31 paź 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Odpowiadając na pytanie Animy dot buksów - nie zaobserowałam aby bukszpany cierpiały z powodu hakone. To miękka trawa, zwiewna, ktora trawale nie uszkadza bukszpanow. Zupełnie inaczej ma sie sprawa z rozplenicami, rózami , hortensjami czy funkiami, ktore opierają sie na kulach bukszpanowych . Z tego powodu bukszpany choruja i łysieją w miejscach kontaktu z innymi roslinami
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
bleebla 18:35, 31 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2013
Posty: 4757
Madzenka napisał(a)


Blee bla - trzecia warstwę zostaw na wiosnę,



A wiesz, że dzisiaj rano tak zadecydowaliśmy
____________________
Aga - Mała eLeczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies