Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

as1112 08:25, 19 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję za odpowiedź. Trawa nie wzeszła - same chwasty wylazły Podlewaliśmy obsiane miejsce dość często. Nie mam pojęcia czemu tak się stało
goniak 22:02, 19 cze 2012


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
as1112 napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź. Trawa nie wzeszła - same chwasty wylazły Podlewaliśmy obsiane miejsce dość często. Nie mam pojęcia czemu tak się stało

Wydaje mi się ,że teren pod wysiew nie był właściwie przygotowany
Podłoże mogło być zbyt luźne, nasiona wpadły zbyt głęboko i nie miały siły skiełkować
Wbrew pozorom przygotowanie podłoża pod trawnik nie jest takie proste.
Wysiewałam ostatnio trawę w piątek a w poniedziałek pojawiły się pojedyńcze kłaczki trawy.
____________________
Małgosia mój zielony świat
rmf 10:11, 20 cze 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Poradźcie, proszę - przygotowałem glebę pod trawnik ale, jak wcześniej pisałem, nie udało się wysiać trawy. Robiłem oprysk roundupem. Chwasty znikneły ale pojawił się łopian. Na dodatek teraz pieknie kiełkuje perz. Ewidentnie widać ze to kiełki - najwidoczniej były nasiona w ziemi i przy wyrównywaniu wyszły i teraz kiełkują. Ręcznie raczej tego nie wyrwę na pow ok 700 m2
Myslę, że odczekam jeszcze chwilę i zastosuję herbicyd ale co zastosować i ile muszę czekać po oprysku zebym mógł siać trawę ? Myślałem o Starane ale w/g informacji znalezionej w sieci wysiew trawy po zastosowaniu po ok 4 tygodniach ! (czyli dłużej niz roundup) Boję się też ze zanim znikną opryskane i będzie można siać trawę wykiełkują nowe i zabawa zacznie się od nowa ? co robić ?
____________________
Sebek 11:27, 20 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że łopian jak skosisz to nie będzie odrastać, perz też nie znosi koszenia. Według mnie je skoś jeśli są duże i siej ten trawnik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
rmf 11:34, 20 cze 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
na razie kiełki ok 2cm albo mniej wiec ciezko kosiarką to wziąć i sporo tego... łopian juz kosiłem - odrasta ale tydzień temu roundupem go spryskałem. Wtedy nie było jeszcze tego perzu. Na oprysk perz jest teraz za mały więc ew musiałbym czekać pewnie ze 2 tygodnie, może krócej.
____________________
Wieloszka 11:43, 20 cze 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
My 3 razy robiliśmy oprysk roundapem przed sianiem trawy, wydawało się, że nie ma ani kawałeczka chwasta... A potem chwasty (m.in.perz) wzeszły przed trawą i ciągle ich pełno Regularne koszenie i dosiewki trawy poprawiają sytuację.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
anaveronika 23:41, 26 cze 2012

Dołączył: 26 cze 2012
Posty: 4
witam
jaka szkoda, ze dopiero teraz tu weszlam. Od kilku mies zabieram sie do zalozenia trawnika. Powierzchnia ok 700 m2, z przeznaczeniem do biegania i deptania. Ziemia jest klasy 5, dawno temu uprawiane były warzywa i ziemniaki a ostatnie kilka lat zielsko rosło po pas. Ziemia jest raczej piaszczysta, szybko po deszczu wysycha. Jesienia zostało wszystko przeorane i tak lezało do wiosny. Znowu przeorane, chyba tez bronowane i wyrownane ziemią kiepską ale duzo bardziej gliniastą (stan butów gdy sie przeszło po deszczu to masakra). Troche to wszystko trwało, pojawił sie skrzyp, reszta chwastów raczej nie. Pozniej posypane zostało wapnem, nasypane na to kilka cm ziemi z pol i potraktowane glebogryzarką, i zagrabione. I tu spieram sie z mezem, bo ja chce wybrac nawet drobne kamyczki i to uwałowac. A on twierdzi, ze kamyki nie przeszkadzaja, teraz posieje trawe i uwałuje na koncu. A mnie sie wydaje,ze gdy chodze po tym polu to sie troszke zapadam. Obawiam sie, ze tawnik bedzie nierówny (chcialabym zeby był gładki jak murawa na Narodowym)Mąz kupil 50 kg nasion trawy ale nie wiem jakiej.
Czy to co zrobilismy jest zgodne ze sztuką zakładania trawnikow? Może gdzies jest błąd? A wydawało sie takie proste
____________________
Sebek 00:02, 27 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie. Przybyłaś do nas we właściwym momencie
Musisz pozbyć się wszelkich kamyczków, gałązek, korzonków z gleby, dokładnie ja wygrabić, potem ją zwałować i posiać trawnik. Będziesz miała potem mniej pracy.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 00:18, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta praca włożona na początku się opłaci. Przegrabiaj aż do znudzenia. Wałuj, znów przegrabiaj.

Zrób sobie specjalny przyrząd do równania trawnika, albo weź zwykłą deskę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:48, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do dużych trawników mamy specjalny niwelator. On działa tak

Kratownica ciągnie się po powierzchni trawnika i zbiera nierówności, przepychając je w dołki.









Po tym równaniu powierzchnia pod trawnik jest równa jak stół

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies