Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Michaw 22:11, 09 lis 2018

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 12
Trawa siana miesiąc temu( barenbrug green universal z duża ilością kostrzewy czerwonej) ma obecnie około 8 cm. Mam kosić przed zimą czy dać sobie spokój i zaczekać z tym do wiosny? Trochę samosiewek rzepaku od sąsiada się pojawiło i kusi mnie żeby to potraktować kosiarką...
ElzbietaFranka 23:34, 09 lis 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13876
Michaw napisał(a)
Trawa siana miesiąc temu( barenbrug green universal z duża ilością kostrzewy czerwonej) ma obecnie około 8 cm. Mam kosić przed zimą czy dać sobie spokój i zaczekać z tym do wiosny? Trochę samosiewek rzepaku od sąsiada się pojawiło i kusi mnie żeby to potraktować kosiarką...



Musisz wypróbować koszenie czy trawa dobrze ukorzeniona
Spróbuj jak to się mówi liznąć ja trochę, przejedź raz kosiarka i zobaczysz jak to wychodzi. Jeszcze mrozów nie widać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Michaw 23:43, 09 lis 2018

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 12
Do ilu ją skrócić z tych 8 cm?
analyzer65 08:51, 10 lis 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Do 6cm
Dugi1989 22:48, 29 lis 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Mam obawy co do swojej trawy przed zimą. Mianowicie Kosilem ostatni raz jakoś w listopadzie A nawozilem nawozem jesiennym w październiku... trawa od tego czasu jeszcze trochę urosła zrobiła się bardzo nieregularna - gdzieś rosła A gdzieś przestała. Chciałem ja Jeszcze lekko przykrocic i jednocześnie wyrównać przed zimą ale była ciągle mokra bo padało A teraz już tydzień mrozów co noc... nawet do -6.
Gdzie nigdzie trawa jest długa i kładzie się A w szczególności jak się po niej chodzi. Czy taka długość nie zaszkodzi trawnikowi na zimę? Bo raczej nie ciąć to np w przyszłym tygodniu - temp w dzień do 5-8 st w nocy 2-4? Czy zostawiać i czekać do wiosny. Trawka siana 7 września więc młoda.

Przesyłam zdjęcia z lutego jak nie było nic, października i teraz wszystko zrobiłem sam.

Gardenarium 16:22, 30 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie chodzi się po zmrożonym trawniku bo źdźbła się łamią, kruszą.
Trzeba było kosić nawet mokrą, teraz to czekaj aż mróz odpuści i skoś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 12:59, 02 gru 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
No ale ostatnie koszenie niby powinno być przeprowadzone do połowy listopada. Mamy już grudzień i można kosić jeśli urosła?
Gardenarium 08:07, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostatnie koszenie można przeprowadzić wtedy, gdy da się to zrobić a trawa była za długa Nawet w styczniu możesz kosić albo w lutym kiedy się da.

Z reguły jest to połowa listopada .....ale pogoda ma swoje prawa. Przyroda też i jak wiesz - jest nieprzewidywalna i w żadne terminy ująć się tego nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
matys84 11:22, 03 gru 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
waldek727 napisał(a)

Tak. Przed zimą po jesiennej wertykulacji trawnika. Ja mieszam obornik z kompostem 1:3 i tą mieszanką przesypuję cały trawnik. Robię dosiewkę i na wiosnę mam znowu fajny trawniczek.
Wygląda to tak:


Trawnik właściwy.


Po mechanicznej wertykulacji.


Po zgrabieniu filcu.


25 taczek kompostu z obornikiem


Po mulczowaniu.


Waldku,
masz jakieś zdjęcia jak trawa odbiła po wertykulacji?
Gardenarium 16:18, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odbiła pięknie, widzę, że nie dowierzasz
Ja tak samo zrobiłam, zabiedzone trawniki zmulczowałam grubo kompostem, przegrabiłam i postawiłam wachlarze żeby dolało. Odbiła na medal.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies