Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

zielona11 18:56, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
No ja też tego nie widzę Dlatego tak bardzo się ucieszyłam, gdy znalazłam to forum wczoraj. Bo wierzę, że Wy popchniecie mnie we właściwym kierunku. I mój "ogród fusion" będzie najładniejszy w całej wsi
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
V_jola 21:14, 01 kwi 2011


Dołączył: 27 mar 2011
Posty: 10
O, widze, ze kolejna osoba ma podobne rozterki jak ja Czytam z wielkim zainteresowaniem twoj watek, poniewaz podobnie jak ty dopiero zaczynam projektowanie ogrodu, tylko niestety nie posiadam jeszcze domu... Moj ogrod ma prawie identyczny ksztalt z prostokatna czescia przed tarasem 16 x 19m i podobne polozenie (nieco bardziej na wprost S-N). Podobaja mi sie twoje pomysly na zamieszczonych fotografiach. Ja rowniez cierpie na nadmiar pomyslow i jeszcze dodatkowo kocham duze drzewa... Tez chcialabym "srodziemnomorski" taras z cytrusami i oliwkami w donicach, obramowany prostokatnymi murkami z trawami i ziolami. Jeden z nich planuje przeznaczyc na skalniak- widzialam taki na lotnisku Fumicino w Rzymie: prostokatny pojemnik wypelniony otoczakami (5-10cm), w ktorym umiesczone sa aloesy, agawy i inne sekulenty- wyglada bardzo nowoczesnie. A czesc bardziej naturalistycznie swobodna moglaby byc zlokalizowana dalej, za trawnikiem, ladnie stapialaby sie z lasem, na drugim planie (bardzo ci go zazdroszcze, jest super). Moze jakies male drzewa lub krzewy pod ogrodzeniem. Ja raczej nie lubie "sciany" z jednogatynkowych iglakow, u siebie planuje jakies pnacza (masz rdest Auberta, jesli pamietam), ale z dwoch stron mam siatke. Tez kusi mnie rdest, ale obawiam sie, ze go potem nie opanuje
____________________
zielona11 21:18, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ja jestem gotowa ujarzmić rdest sekatorem Na razie bardzo mi zależy na zasłonięciu się
Cieszę się, że mamy wspólne rozterki - może razem dojdziemy do czegoś mądrego
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
V_jola 21:45, 01 kwi 2011


Dołączył: 27 mar 2011
Posty: 10
Kontynuujac temat skalniaka- wydaja mi sie nienaturalne kopce kamieni na nizinach. Czy chcesz raczej ogrod nowoczesny (jak twoje fotki) czy raczej ma byc kolorowo w stylu angielskim?
____________________
zielona11 21:58, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Mówiąc "skalniak" miałam na myśli raczej moją małą górkę otoczoną murkiem i wypełnioną ziemią z piaskiem. Uwielbiam rojniki i kaktusy - tam wystawiałabym agawy i kaktusy, a rojniki i opuncje rosłyby sobie na stałe.
Znalazłam w necie takie zdjęcie:


Styl angielski w moim wydaniu oznaczałby raczej chyba róże - bo efekt "łąki" raczej mnie nie interesuje - chociażby ze względu na rozmiary ogrodu. Szłabym raczej w stronę japońsko (klony palmowe, bambusy i iglaki) - nowoczesną (bukszpany)

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 22:18, 01 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak lubisz kaktusy to zajrzyj do kaktusiarni Danusi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 22:25, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Bardzo lubię Miałam kiedyś pokaźną kolekcję A gdzie jest to miejsce, o którym piszesz?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 22:54, 01 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/110-kaktusiarnia-danusi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 23:42, 01 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Płyty chodnikowe można zaaranżować na wiele sposobów, może ten Ci się spodoba?


foto: GardenDesign (Chris Young)
____________________
paweł
zielona11 23:48, 01 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Sebastianie, bardzo dziękuję za link - oglądam z zapartym tchem

Pawle, trafiłeś w samo sedno, bardzo mi się to rozwiązanie podoba!
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies