Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

hanka_andrus 23:35, 06 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Jak myszy pchają się do domów to ma być ostra zima.Jednego roku,do mnie aż na 7 piętro jedna się wprowadziła.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
monteverde 23:40, 06 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
miała kondycję)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zielona11 23:56, 06 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Mam dwa koty

Bardzo chciałabym jakoś zagospodarować roślinnie tę ścianę - jest taka pusta i bez życia
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Pwl 10:17, 07 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925


Ja przy ścianie proponuje mini szpaler z Hortensji, mają tam taki półcień więc będzie im się
dobrze rosło. Latem taka kwitnąca kula wygląda fenomenalnie. W jednym z ogrodów widziałem
świetne rozwiązanie na takie wąskie "przestrzenie". Nie wiem czy Ci się akurat spodoba ale napiszę.

Z planów chciałabyś tam ścieżkę więc można zrobić tam coś naprawdę ciekawego, mianowicie,
podnieść ścieżkę ponad poziom działki o jakieś 30-40 cm. Usypać taki podłużny "wał" z ziemi i
na nim położyć płyty chodnikowe. Po obu stronach ścieżki obsadza się je hortensjami i innymi
roślinami, idąc taką ścieżką nieco wyżej nad roślinami ma się naprawdę nieopisane wrażenia i
widoki

Poza tym takie "rowy" są bardzo wygodne, możesz je wysypać korą albo żwirem i nasadzić
w nich to na co będziesz miała ochotę. Rośliny nie będą wariować i wędrować po całym ogródku,
a dzięki temu że będą nieco niżej ziemia będzie tam raczej wilgotna i będą świetnie rosły.

Możesz tam stworzyć "gaj",czyli nasadzić trzmielin, ogromnych funki ozdobnych (polecam
hoste Liberty), hortensje bukietową, żurawki, fajna jest także krwawnica, bardzo obficie kwitnie
i jest w ogóle niekłopotliwa, mogą tam być też kosaćce syberyjskie, trawy ozdobne, z takiego
podwyższenia dobrze będzie prezentował się allium, peonie, i wszystko co kwitnie i ma ozdobne
liście
____________________
paweł
zielona11 10:37, 07 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ten półcień dość szybko przechodzi - jest tam może od 14 do 16 - przed i po jest pełne slońce. Dlatego myślałam o winorośli i krzewach owocowych... Ta druga strona

jest oświetlona wschodzącym i zachodzącym słońcem - może tam rzucę funkie, hortensje, żurawki itp?

I pozostaje pytanie - co posadzić przy ogrodzeniu żeby się zasłonić?

Aaa i jeszcze jedno - gdzie mogę wlulić moje wymarzone bambusy
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
monteverde 22:08, 07 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bambusy się bardzo rozrastają korzeniami, więc będziesz potrzebowała dużo miejsca) chyba ,że masz czarny bambus
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zielona11 22:14, 07 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Jeszcze nie mam Ale chciałam jakiś mniej inwazyjny - są też takie z tego co doczytałam, z gatunku pseudosasa lub fargesia.
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 00:06, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Miałam kiedyś bambusa w beczce, przeżył jedną zimę, podczas nastepnej zmarzł.

Przy domu nie sadziłabym krzewów użytkowych, a raczej ozdobne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:07, 08 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żeby się zasłonić potrzebujesz albo żywpłotu z cisa, świerków serbskich, choiny kanadyjskiej, tul "Smaragd", Brabant, Sunkist lub dowolnej odmiany wysoko rosnącej, nie karłowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 00:12, 08 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Dzięki, Brabanty już mam - które z wymienionych rosną równie szybko?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies