Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

Gardenarium 18:58, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod brzozą 5 szt choin kanadyjskich Jeddeloh.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 20:30, 10 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
na żywopłot według mnie najlepsze są szmaragdy. rosną w równym słupku i bardzo szybko.
No i wielki plus że nie "rozczapirzają się" ani nie zmieniają koloru w zimę na jakiś okropny jak
reszta. Mam kilka brabantów, urosły co prawda wielkie ale straciły zupełnie "fason", takie
chojary się zrobiły.

tutaj thuja 'szmaragd'


aby żywopłot był szczelny to nie więcej jak 50 cm.
____________________
paweł
Gardenarium 20:55, 10 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Smaragdy nie szyszkują także, a inne pokrywają się brązowymi szyszkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 21:03, 10 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
no racja pod 10cio letnimi mam już naturalną ściółkę z tych ich mini 'szyszek'. Trochę żałuje że się
na nie zdecydowałem ale cóż I tak najgorsze są jeszcze inne ale nie znam ich odmiany, cała thuja
potrafi szyszkować i zrobić się aż żółta od tych nasion po czym wszystko zrzucić i zrobić się łysa.
Nie ma co.. uwielbiam je. Dlatego starannie dobierz odmiany Agnieszko
____________________
paweł
zielona11 23:15, 10 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Danusiu, ja o takim gaju bambusowym własnie marzę

Pawle, co do Brabantów - wzięłam je, bo wydawało mi się, że tylko z nich uzyskam jednolitą ścianę a na tym właśnie mi zależy. Faktycznie niepotrzebnie pozwoliłam im zawiązać szyszki w zeszłym roku (myślałam, że tak trzeba) i trzy nie są tak zielone jak pozostałe. Teraz postaram się być ostrożniejsza.

Piękna ta choina Jeddeloh!

____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 08:21, 11 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)
Danusiu, ja o takim gaju bambusowym własnie marzę

Pawle, co do Brabantów - wzięłam je, bo wydawało mi się, że tylko z nich uzyskam jednolitą ścianę a na tym właśnie mi zależy. Faktycznie niepotrzebnie pozwoliłam im zawiązać szyszki w zeszłym roku (myślałam, że tak trzeba) i trzy nie są tak zielone jak pozostałe. Teraz postaram się być ostrożniejsza.

Piękna ta choina Jeddeloh!



Brabanty tnij poziomo i pionowo, będą się zagęszczać. One bardzie szyszkują jak mają sucho, chcą wydać "potomstwo".

Choina piękna, taka "koronkowa"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zielona11 19:22, 11 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Czy mogę posadzić razem kilka odmian wiciokrzewu? Pomorski z japońskim i jakimś jeszcze? Zamieszkają na frontowym ogrodzeniu, dopóki berberysy nie urosną...

I jaki cis jest najlepszy na taką zieloną scianę? Hicksii? Wojtek?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
isia33 16:01, 12 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451

Po lewej choiny kanadyjskie i dalej świerki



Danusiu,jaka to odmiana choiny?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
Pwl 16:04, 12 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Większość cisów jest już sama w sobie dobra. Tylko niestety cis trzyma swoją wysoką cenę,
no ale z roślinami jest tak jak z innymi rzeczami, kupimy coś taniego i po kilku latach jest do
wyrzucenia albo się do niczego nie nadaje. Żywopłot z cisa będzie na pewno dobrą inwestycją.
Nie wiem jak sprawuje się cis 'Wojtek', widziałem natomiast wiele żywopłotów z odmiany 'Hicksii'
i wizualnie prezentowały się świetnie. Nie wiem tylko jak jest z ich wysokością, i tempem wzrostu.
A jak idą pracę ogrodowe Agnieszko? Coś już zaplanowałaś i wdrożyłaś w życie? Chętnie zobaczę
zdjęcia.
____________________
paweł
Pwl 16:09, 12 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925


Danusiu,jaka to odmiana choiny?


Danusia będzie wiedziała na pewno, na moje oko to Tsuga canadensis 'Jeddeloh'..... ale nie dam sobie
ręki obciąć Dużo sklepów ogrodniczych oferuje dwie odmiany choiny kanadyjskiej 'Nana' oraz 'Pendula'.
Tak czy inaczej to świetny materiał na szpaler, rośnie wielka, gęsta i dosyć szybko. U mnie rośnie odmiana
płożąca ale mam w planach też kupno takiej.
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies