Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

Sebek 16:58, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zraszacze są głównie stosowane na trawniki - na rabatach powinna być linia kroplująca - na trzeciej stronie, na pierwszej zraszacze - w linku
http://www.ogrodowisko.pl/watek/83-system-automatycznego-nawadniania
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 15:41, 11 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Sebek, faktycznie, dziękuję za zwrócenie uwagi

Wsadziłam ostatnie rośliny i oczywiście prawie wszystko nie tam, gdzie trzeba. Udało mi się zredukować moje chciejstwa do niezbędnego minimum (no, powiedzmy ) - czy to ma sens?

Przy okazji pokażę prezent od ptaków - podziękowały nam za karmnik na balkonie zimą i upuściły z tejże karmy ziarenko słonecznika


A w ogóle to powinnam założyć katalog ciem, gdyż okazy przesiadujące na naszych murach są naprawdę nietypowe


____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 21:11, 11 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękne te ćmy - może radioaktywne?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 21:13, 11 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Nie wiem, ale przyznasz, że niespotykane a pomożesz mi z tym moim planem? Ma to ręce i nogi?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 21:28, 11 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A możesz strzelić fotkę z drugiej strony? - będzie mi łatwiej coś wymyślić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 23:03, 11 sie 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ok, jutro obfocę
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
zielona11 11:37, 11 mar 2012

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Witam ponownie, długo mnie nie było aktywnie, częściowo z totalnego braku kasy a częściowo ze wstydu, bo mój mąż spalił nawozem świeżo posianą w kółku trawę i sama na to patrzeć nie mogłam.
I teraz pytanie: jeżeli mój kolisty trawnik jest w żółte ciapy zajmujące ok 50% powierzchni - powinniśmy wyrwać wszystko i siać od nowa, czy wyrwać żółte i dosiać (jestem z frakcji 1, mąż - z 2)

Jesienią dopadłam tanie sadzonki grabu i buka (obydwa zielone) więc część żywopłotu mam z głowy Teraz tylko przycinać i pilnować

Obecnie moim największym marzeniem jest trawa w ogrodzie - zeszły sezon przekopywaliśmy i odchwaszczaliśmy - i dalej jest zielono niestety więc ostatnie odchwaszczanie bez chemii tym razem i siejemy. Stwierdziłam, że przy moim niezdecydowaniu i braku kasy - bo spodziewamy się dziecka, więc priorytety lekko się przesunęły - zacznę od porządnego trawnika, a rabaty i reszta stopniowo będą przybywać. Oczywiście podpowiedzi Pawła są dla mnie nadal aktualne i do wykonania

Odwiedziłam Wasze ogrody i tyle się zmieniło, tylko ja ciągle "w polu" - wstyd, straszny wstyd. Ale motywuje mnie to do pracy
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
zielona11 12:13, 11 mar 2012

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
I od razu pytanie:


Chcę w tych paskach posadzić wyższe rośliny, bo tak jakoś "płasko" jest - czy w tym węższym mogę posadzić np. thuje danica (pasek ma jakieś 40cm szerokości i tyle głębokości) a w tym szerszym - same wysokie trawy i żwir?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 12:56, 11 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
według mnie przydadzą się tu formy pienne - czyli cisy albo trzmieliny na pniu.

Zamiast tujek posadź bukszpany - będą lepiej wyglądać i cięte nie urosną tak wielkie jak danica.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
zielona11 12:59, 11 mar 2012

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ale czy bukszpany nie będą wyglądać jak lawenda teraz? Czyli mało wyraziście? Czy to właśnie tam mam wsadzić te formy pienne też?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies