Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Próby ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Próby ogrodowe

zielona11 20:34, 13 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ogród ma gdzieś tak 120m2, Przedogródek może 30m2..

Zakładanie skarpetki jako niebezpieczna czynność - hmmmm... Ale "przeskakiwanie kota"-to juz jest hardcore
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Pwl 20:02, 14 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Agnieszko, mam tu coś co może Ci się spodoba i może będzie
inspiracją bo ma związek z płytami chodnikowymi które posiadasz
To fajne połączenie żwiru i płyt chodnikowych. Wzdłuż mogą rosnąć
rośliny np. dekoracyjne trawy, tworząc fragment skalnego ogródka.


http://paeoniagardens.wordpress.com/portfolio/
____________________
paweł
zielona11 22:32, 14 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Ooo ładne, dziękuję Tylko moje płyty są używane, a przez to takie hmmm... vintage Czyli zniszczone po prostu - pomyślałam, że trawa złagodzi troszkę ich wygląd, a żwirek chyba tylko by podkreślił odbarwienia, pęknięcia czy ubytki?

Masz ci los - zachorowałam na "ciurkadełko" w ogrodzie Tylko czy pompy są jedynie na prąd? Bo tutaj pojawiłby się problem - wolałabym jakąś na akumulator np
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Gardenarium 00:12, 15 kwi 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sebek napisał(a)
Danuś, ale teraz to zrobili czy kiedyś tam?
Wypadki chodzą po ludziach, ja kiedyś serwując piłką grając w siatkówkę dwa palce wybiłem(kości)


Witek niedawno, a Monika J. (artykuły o wiejskich ogródkach) teraz jest w gipsie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 10:41, 15 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
zielona11 napisał(a)
Ooo ładne, dziękuję Tylko moje płyty są używane, a przez to takie hmmm... vintage Czyli zniszczone po prostu - pomyślałam, że trawa złagodzi troszkę ich wygląd, a żwirek chyba tylko by podkreślił odbarwienia, pęknięcia czy ubytki?

No tak, myślałem że są 'nieschodzone' Żwir rzeczywiście by to uwydatnił ale jeśli zarosną
trawką to nie będzie widoczne i idealnie się wpasuje. Czyli opcja z kamykami odpada ok
____________________
paweł
Pwl 10:47, 15 kwi 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
zielona11 napisał(a)

Masz ci los - zachorowałam na "ciurkadełko" w ogrodzie Tylko czy pompy są jedynie na prąd? Bo tutaj pojawiłby się problem - wolałabym jakąś na akumulator np


Są nawet na baterie słoneczne... ale sam nie wiem czy to się rzeczywiście sprawdza.
Układ przetwarza bezpośrednio promienie słoneczne i nie wymaga korzystania z akumulatorów.
W sumie jeśli dzień jest pochmurny to i tak nie przesiaduje się w ogrodzie więc to że nie "leci"
nie przeszkadza, a jest to bardzo wygodne no i najważniejsze oszczędne.
____________________
paweł
zielona11 19:45, 30 kwi 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Witam słonecznie po krótkiej przerwie - u nas była dziś pracowita sobota. Było tak:

A po glebozgryzieniu i użyciu Roundup - jest tak:

Teraz systematycznie będę wyciągać z ziemi wszelkie brzydale, wyrównamy poziomy, zagrabimy, przejedziemy walcem i za jakieś pewnie 2 tygodnie posiejemy trawę.
Aaa i jeszcze chcę zakopać węże pod spryskiwacze. Dwa w ogrodzie, jeden w przedogródku.

Nie posadziłam wiciokrzewu i nie wiem, co robić - on się "puszcza", a ja się boję przymrozków. Wsadzić do doniczki i czekać do zimnej Zośki?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
zielona11 22:42, 06 maj 2011

Dołączył: 01 kwi 2011
Posty: 174
Mój marketowy migdałek nie wypuścił ani grama kwiatka czy listka. Ale nie jest suchy, gałazki się nie łamią. Czy będą jeszcze z niego ludzie, czy wyrzucić?
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka - Mój księżycowy krajobraz
Sebek 22:59, 06 maj 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
zielona11 napisał(a)
Mój marketowy migdałek nie wypuścił ani grama kwiatka czy listka. Ale nie jest suchy, gałazki się nie łamią. Czy będą jeszcze z niego ludzie, czy wyrzucić?

A może był przymrożony?
Przytnij go może lub nawozem podsyp..
A trawnik już sialiście?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 12:28, 07 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
zielona11 napisał(a)
Ooo ładne, dziękuję Tylko moje płyty są używane, a przez to takie hmmm... vintage Czyli zniszczone po prostu - pomyślałam, że trawa złagodzi troszkę ich wygląd, a żwirek chyba tylko by podkreślił odbarwienia, pęknięcia czy ubytki?

Masz ci los - zachorowałam na "ciurkadełko" w ogrodzie Tylko czy pompy są jedynie na prąd? Bo tutaj pojawiłby się problem - wolałabym jakąś na akumulator np


Nie ma na akumulator, tak myślę...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies