Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Warmia 09:31, 04 lut 2015


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
ja mam trzy świerki, ale drzewa też musiałabym gdzieś posadzić, bo mieszkamy na środku pola i nie dość, że praktycznie nie ma cienia to jeszcze czasami strasznie wieje.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Kasial 10:14, 04 lut 2015


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Aniu pogratulować zdolnego męża, piękne rzeczy robi
ławka mnie urzekła
Folkowa rabata bardzo fajna, moje klimaty
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Anusia 10:25, 04 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dzięki Kasiu! jak znajdę chwilkę no może jeszcze nie dzisiaj to rozrysuję wszystko na kartce.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
kosolka 12:30, 04 lut 2015


Dołączył: 11 lip 2014
Posty: 6457
Wpadam z rewizytą, będę zaglądać. Zazdroszczę M. lubiącego dłubać w drewnie Super pergola! Pozdrawiam!
____________________
Ola Kosolkowa pasja
Anusia 13:20, 04 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kosolkazapraszam serdecznie!
____________________
Skandynawia po krzyżacku
dominika_ 15:46, 04 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Leżak świetny, ja swojego eN doprosiłam się kratki na bluszcz i mebli do altany, tak też leżak chyba będę musiała sobie kupić
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Anusia 16:15, 04 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Tutaj posadzę moje hortki Co prawda miejsce to jest jeszcze placem budowy to już prętem zaznaczyłam koniec tarasu. Chciałabym zmieścić trzy Annabelki z hostami. Host zmieści się znacznie więcej, wszystko okaże się w 'praniu'.
Sorki za jakośc zdjęcia ale mój aparat ma jakieś plamy i nie mogę się ich pozbyć. Czas zbierać na nowy sprzęt


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 16:21, 04 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
dominika_ napisał(a)
Leżak świetny, ja swojego eN doprosiłam się kratki na bluszcz i mebli do altany, tak też leżak chyba będę musiała sobie kupić

Marta ma zdolnego męża, leżak perfekcyjnie wykonany. U nas też z czasem na realizację moich pomysłów ciężko. W tym roku za cel obraliśmy sobie taras, drewutnię oraz opaskę z kamienia ale o tym za chwilę napiszę.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 17:02, 04 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
W związku z tym, że mamy sporą różnicę między końcem a początkiem ściany szczytowej domu, postanowiliśmy nie nawozić więcej ziemi. Powstanie murek oporowy mniej więcej od połowy ściany. Początek od schodów koniec murku na ścianie południowej.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
andziurex 18:30, 04 lut 2015


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Warmia napisał(a)
ja mam trzy świerki, ale drzewa też musiałabym gdzieś posadzić, bo mieszkamy na środku pola i nie dość, że praktycznie nie ma cienia to jeszcze czasami strasznie wieje.


Co za precyzja w podaniu wymiarów działki. Ja ma podobną-1200m i przyznam, że jak dla mnie mogłoby być ciut więcej. Problem jednak mam ten sam, ciągle wieje, bo dookoła same pola. Na szczęście na działce rosły 3 sosny samosiejki. Podkrzesałam je od dołu i choć są trochę krzywe to dają sporo cienia. W rogu działki, prawie w granicy, ale już po stronie sąsiadki rośnie ok. 40letni dąb. Sypie mi liście, żołędzie, patyki i rozwała podmurówkę od ogrodzenia, ale bronię go jak lwica, bo już były po sąsiedzku plany żeby go wyciąć. No nie wyobrażam sobie żeby mogło go nie być. Jest piękny, duży i rozłożysty. Jakby ktoś podniósł na niego rękę to przykuję się do niego łańcuchami Pewnie jakbym miała betonowy parkan to problem wiatru byłby choć częściowo rozwiązany, ale nie umiałabym żyć jak w klatce.
____________________
Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies