Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 17:37, 08 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Danucha napisał(a)
Danusia odradzała komuś świerka kłującego, bo ogołaca się od dołu, żółkną igły itd., zastępując go świerkiem serbskim. Aniu nanieś na projekcie strony świata i granice działki.


Świerk kłujący już sobie rośnie ale jeszcze przemyślę i może oddam go komuś w prezencie No tak gapa jestem nie zaznaczyłam stron świata
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 17:44, 08 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Mysza napisał(a)
Mnie też urzekły sumaki jesienią
Nie mam jednak na niego miejsca


Witam Cię Gosiuno właśnie za mało Kupując działkę nie zastanawiałam się na wielkością ogrodu. Teraz patrzę nieco z innej perspektywy
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 16:15, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dwa lata temu zakupiłam gazetę Magnolię czy tez inne pismo o ogrodach. Nie pamiętam już jakie. Do gazetki zostały dołączone nasionka trawy. Trawę wysiałam. Wyrosła mi na ponad dwa metry. Wyglądem przypomina miskanta olbrzymiego tylko na jego końcach wyrastają kolby z nasionkami. Na jednym z krańców działki postawiłam skrzynkę na kompostownik. Pomyślałam sobie, że dobrze byłoby ją czymś zakryć, więc czy nie wysiać takiej trawy?
Oto nasionka, może pomogą w identyfikacji.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 16:26, 09 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Wow, ale nasionka. O trawach dopiero się uczę, ale przyszłam pomachać
Zamiast świerka kłującego polecam Świerk serbski. Z opisu Danusi jest fajny, bo się nie ogałaca i ładnie rośnie dość wąsko. Ja na wiosnę kupię dwa do mojego ogrodu (mam taką nadzieję )
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 16:41, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Witaj Iwonko jednego już mam świerka serbskiego i zastanawiam się czy rzeczywiście nie wymienić tego kłującego. Jeśli chodzi o trawę to rośnie dość szybko i wymaga sporo miejsca co ważne jest przy planowaniu rabaty.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Iwk4 16:48, 09 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, a możesz mi wysłać kilka nasionek? Chętnie spróbowałabym wysiać. Masz może fotki tego olbrzyma?
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 16:56, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Nie ma problemu chciałam Ci zaproponować ale nie byłam pewna czy chcesz, także jeśli ktoś jeszcze ma ochotę na taką trawę, zapraszam na priv.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 17:06, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Fotek nie mam. W zeszłym roku padła nam płyta główna w komputerze i niestety uratowałam część danych. Wiele fajnych zdjęć utraciłam bezpowrotnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 18:04, 09 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Hej ☺ Jak tam u Ciebie? Wiosenne plany ogródkowe już masz? Ja ciągle planuję i zapisuję ☺
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 18:11, 09 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Hejka, jak najbardziej. Chcę stworzyć rabatę z trawami oraz rabatę biało-fioletową. w przyszłym tygodniu wybieram się do naszego pobliskiego sklepu ogrodniczego może coś fajnego upoluję Mam na myśli nasionka
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies