Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

HannaR 10:12, 14 lut 2015


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Witaj Aniu,
W eksperesowym tempie przebiegłam przez Twój wątek. Kotu mówię "tak" - sama mam czarnego i wierzę, że jak miewam pecha, to nie on mi go przynosi . Sumakowi stanowcze "nie", choć jest piękny. Mam kilka srebrnych świerków i jak przeczytałam co o nich mówi Danusia, chciało mi się płakać. Teraz kombinuję, jak zamienić je na serbskie. Nie myślałaś o tym, aby u siebie posadzić kilka w jednym rzędzie wzdłuż ogrodzenia?

Po miesiącach przebawania na Ogrodowisku wypracowałam sobie metodę, że jak przeczytam o jakiejś polecanej przez Danusię czy innego doświadczonego ogrodnika roślinie, szukam jej w necie i kopiuję linka. W ten sposób stworzyłam bazę polecanych roślin. Szkoda czasu, sił i kasy na eksperymentowanie.
Pozdrawiam i będę wpadać.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Anusia 11:12, 14 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dziękuję Haniu za wizytę, wpadaj częściej. Planuję posadzić jeszcze jednego serbskiego a srebrnego przesadzić lub wydać w prezencie póki jeszcze maleńki. Mój eM nie bardzo się zgadza na taką podmiankę. No ja też znalazłam artykuł Danusi jak już posadziłam dzrewko a serbskiego kupiłam bo mi się bardzo spodobał
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 00:09, 16 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anusia napisał(a)
Łubin fioletowy i biały oraz odętka biała, na razie taka przymiarka

Aniu będziesz robiła tą rabatę w tym roku czy to odległe plany?.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Anusia 08:47, 16 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
W tym roku. Ja wiem jak się patrzy na to wszystko u mnie to niestety lekko przeraża Od połowy marca ruszamy z budową tarasu Jutro wybieram się do naszego lokalnego sklepu ogrodniczego poszukać biały Łubin a w niedzielę wypuszczamy się do dużego miasta
____________________
Skandynawia po krzyżacku
MirellaB 11:28, 16 lut 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Udanych zakupów. Napisz czy dostałaś łubin i czy coś jeszcze kupiłaś. Duży taras robicie?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Iwk4 13:34, 16 lut 2015


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, ja dostałam tylko mieszankę łubinu, posiałam w zeszłym roku. W tym roku czekam, co zakwitnie, wtedy będę kolorami segregować.
____________________
Ogródek Iwony II
Anusia 17:36, 16 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Iwonko własnie jadę w niedzielę do Obi. U nas w Brico też maja wielokolorowy
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 17:46, 16 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
MirellaB napisał(a)
Udanych zakupów. Napisz czy dostałaś łubin i czy coś jeszcze kupiłaś. Duży taras robicie?

Dzięki Mirela
Okazuje się że trudno jest dostać łubin w kolorze białym ale nie poddam się tak szybko
Jeśli chodzi o taras. Materiałem będzie deska tarasowa a wielkość 5mx4m no może troszkę większy. Wszystko uzależnione jest od weny mojego eM
____________________
Skandynawia po krzyżacku
dominika_ 18:37, 16 lut 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
20m2 to kawał tarasu Moja altana ma mniej więcej taki wymiar
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Anusia 18:44, 16 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Mniejszy nie może być, wózek Dary, leżak i jakiś stolik z wypoczynkiem wszystko oprócz tv musi się zmieścić
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies