Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 19:09, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Aniu jak jakocham te Twoje Żuławy... zostawiłam tam serce.

Wiem Kasiu
Kasiu dzisiaj na Żuławach 34 stopnie. Straszny ten upał. My nad morzem.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:24, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
KasiaLangier napisał(a)


Zdolnego masz męża czy mogłabyś podać wymiary tej podpory ? ja mam dość wysokie Anabelki..


Moja Anabelka osiągnęła 145cm. Limki będą jeszcze wyższe. Na chwilę obecną mają 150 cm. No ale te z kolei są bardzo sztywne. Podpora ma wysokość 75cm o średnicy 45cm. U nas jak na razie wystarczy. Jak widzisz na zdjęciu z lewej strony podpiera się o barierkę a z drugiej o Limki plus właśnie obręcz. Dla swojej zrób wyższą. Wysokość zawsze można wyregulować wbijając ją płycej lub głębiej w ziemię.


____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:31, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
KasiaLangier napisał(a)
Śliczny wypieszczony masz ogród przepiękne łany sip, dopracowane rabatki, zielnik, warzywnik, wszystko mi się podoba

Przy okazji chciałam zapytać, czy szałwia to już przekwita ? Mam pierwszy rok, jeszcze nie rozwinęła skrzydeł, a już taka "klapnięta" jest. Czy ją się przycina ?



Kasiu dziękuję ale jeszcze nie jest tak jak bym chciała. Np. trawnik to zmora. Jeśli chodzi o szałwię. Jaką masz odmianę? Moja kompaktowa Deep blue tak szybko się nie pokłada. Po pierwsze upały a po drugie jak trochę się ochłodzi zetnij kwiaty. Powtórzy kwitnienie. Jest młoda, więc po ścięciu bardziej się rozkrzewi.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 19:35, 30 cze 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdjęcia ogrodu śliczne, bujneło na rabatkach kwiecie
Ziołownik bardzo pomysłowy i podpora dla roślin, dobrze masz z Emusiem;0
Od patrzenia z góry w głowie mi się kręci, widok ładny, ale jabym tak wysoko nie wlazła żadną miarą


Sylwia no wejście na wieżę nie było łatwe. Trzeba mieć kondycję. Ja mało co nie wyzionęłam ducha, chociaż schody były szerokie i wygodne ale nie w takiej ilości. Widoki piękne, było warto. Tylko od tygodnia kłuje mnie pod obojczykiem po tej eskapadzie. Byłam u lekarza nawet. Ponoć nic mi nie jest tylko mięsień piersiowy.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Katkak 21:42, 30 cze 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Aniu ślicznej wyglądasz. Mój Bałtyk ukochany, mmmmmmm...... zazdroszczę.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
BASIA8 08:45, 01 lip 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witaj Anuś
Pięknie wyglądasz widać morze już za nim Tęsknię ale jak dobrze pójdzie to w połowie lipca je zobaczę Widać że woda płytka - dasz info w jakich okolicach jesteście? My byliśmy w tamtym roku w Darłówku i jestem zachwycona - zanim otwarte morze to są falochrony - dla Rodzin z małymi dzieciaczkami rewelacja.
Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
anabuko1 09:36, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Anusia napisał(a)



Kasiu dziękuję ale jeszcze nie jest tak jak bym chciała. Np. trawnik to zmora. Jeśli chodzi o szałwię. Jaką masz odmianę? Moja kompaktowa Deep blue tak szybko się nie pokłada. Po pierwsze upały a po drugie jak trochę się ochłodzi zetnij kwiaty. Powtórzy kwitnienie. Jest młoda, więc po ścięciu bardziej się rozkrzewi.

Cuuudne takie duże kepy.Przepiękne widoki.
I hortka ma duze kwiatostany.Moje ma dużo.ale nie takie duze.Chba za słabo przycięłam, czy co ??
Fajnie masz z tym morzem blisko , suuper!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:44, 01 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu 34 to my mamy tutaj prawie cały czerwiec z małymi 2 dniowymi przerwami.
Ta wschodnia i centralna strona Polski to za jakieś grzech cierpi taki upał.

Ogrodu nie oceniam zawsze piękny. Daleko masz do można? Malbork piękny.
Jak myślisz czy ten wielki mistrz kochał róże? Wtedy sądzili aby pokazać obcym, że są miłośnikami a jak z tym pędem do piękna było to nie wiadomo.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 13:14, 01 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Katkak napisał(a)
Aniu ślicznej wyglądasz. Mój Bałtyk ukochany, mmmmmmm...... zazdroszczę.


Morze, tak w tym roku obiecaliśmy sobie bywać częściej.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:20, 01 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Witaj Anuś
Pięknie wyglądasz widać morze już za nim Tęsknię ale jak dobrze pójdzie to w połowie lipca je zobaczę Widać że woda płytka - dasz info w jakich okolicach jesteście? My byliśmy w tamtym roku w Darłówku i jestem zachwycona - zanim otwarte morze to są falochrony - dla Rodzin z małymi dzieciaczkami rewelacja.
Buziaki zostawiam.


Basiu my mamy blisko do morza. Zaledwie 40km. Byliśmy w Stegnie. Auto zostawiamy u rodziny. Następnym razem wybieramy się do Mikoszewa lub Jantara. Tam jest trochę lużniej, nie ma takiego tłoku.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies