Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 13:25, 01 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
anabuko1 napisał(a)

Cuuudne takie duże kepy.Przepiękne widoki.
I hortka ma duze kwiatostany.Moje ma dużo.ale nie takie duze.Chba za słabo przycięłam, czy co ??
Fajnie masz z tym morzem blisko , suuper!


Nie wiem od czego to zależy. Ja tnę tak średnio. Chcę aby poszła wysoko. Niektórzy tną nisko i osiągają podobne efekty. Może to sprawa nawożenia. Ja zasilam je co dwa tygodnie środkiem w płynie. Nie ma to znaczenia z jakiej firmy. U mnie z każdej przynoszą takie same efekty.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 13:49, 01 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu 34 to my mamy tutaj prawie cały czerwiec z małymi 2 dniowymi przerwami.
Ta wschodnia i centralna strona Polski to za jakieś grzech cierpi taki upał.

Ogrodu nie oceniam zawsze piękny. Daleko masz do można? Malbork piękny.
Jak myślisz czy ten wielki mistrz kochał róże? Wtedy sądzili aby pokazać obcym, że są miłośnikami a jak z tym pędem do piękna było to nie wiadomo.

Pozdrawiam


Ela ja do morza ma 40km. Bardzo blisko.
Z żródeł wynika, że Wielki Mistrz na pewno bardzo je lubił. Miał wybudowaną altanę przeznaczoną specjalnie dla niego. Znajdował się rówież domek ogrodnika. Obecny wygląd zamku to dzieło Conrada Steinbrechta. Przez czterdzieści lat skrupulatnie odtwarzał zamek na podstawie badań historycznych. Czy jego wizja pokrywa się ze stanem z średniowiecza. Tego nie dowiemy się ale pewne jest, że starał się jak najrzetelniej odtworzyc każdy detal.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
gobasia 13:59, 01 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Fajnie tak blisko mieć do morza
Slicznie wygląsasz...pozdrawiam serdecznie

Ogród prezentuje się wspaniale..grtuluję
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
KasiaLangier 20:34, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Miło zobaczyć i Ciebie i morze tęsknię za Bałtykiem. Fajnie, że masz blisko i można skorzystać z bryzy od morza w te upały



____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 20:47, 01 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anusia napisał(a)


Moja Anabelka osiągnęła 145cm. Limki będą jeszcze wyższe. Na chwilę obecną mają 150 cm. No ale te z kolei są bardzo sztywne. Podpora ma wysokość 75cm o średnicy 45cm. U nas jak na razie wystarczy. Jak widzisz na zdjęciu z lewej strony podpiera się o barierkę a z drugiej o Limki plus właśnie obręcz. Dla swojej zrób wyższą. Wysokość zawsze można wyregulować wbijając ją płycej lub głębiej w ziemię.




Dzięki za wymiary, bardzo dorodną masz swoją Anabelkę, moja kwiaty ma w sumie też duże, ale mniej "zbite" i jest taka wiotka. Może skuszę się jeszcze na wersje strong
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anusia 20:15, 04 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
gobasia napisał(a)
Fajnie tak blisko mieć do morza
Slicznie wygląsasz...pozdrawiam serdecznie

Ogród prezentuje się wspaniale..grtuluję


Dziękuję. Po upałach przyszło ochłodzenie a tu ani kropli deszczu. Rośliny mdleją a świerk zaczął zrzucać igły w jednym miejscu. Podlewam ale to za mało.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 20:19, 04 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
KasiaLangier napisał(a)


Dzięki za wymiary, bardzo dorodną masz swoją Anabelkę, moja kwiaty ma w sumie też duże, ale mniej "zbite" i jest taka wiotka. Może skuszę się jeszcze na wersje strong


Jak najbardziej polecam Annabel Strong. Podlewam wszystkie rośliny. Hortensje mają się dobrze a to dzięki temu, że od 14-mają cień. Reszta ogrodu walczy. Po upałach przyszedł wiatr i suszy. Deszczu jak nie było tak nie ma. Ech.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:00, 04 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:08, 04 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:18, 04 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies