Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 22:09, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
BASIA8 napisał(a)
Anusia faktycznie wszystko ładnie się bujneło Ja już 3 rok sieję stipy i nie wychodzi mi ich uprawa. strasznie bym chciała je mieć i lipa. Tak myślałam że może uda się kupić na allegro sadzonkę a później ją rozsadzić. Pozdrawiam poniedziałkowo.


Basiu napisałam u Ciebie w wątku. Zrób jak radzi Ela. Kup jedną sztukę, nie rozsadzaj. Zbierz nasionka i wysiej. Jak chcesz to ja wyślę Ci jesienią jeszcze moje. Zawsze mi wschodzą. Sadz po zimnej Zośce w ziemię zmieszaną z piaskiem.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:22, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
ElzbietaFranka napisał(a)
Też jestem za tradycja, ale kiedy to nastąpi sam najwyższy o tym wie bo raczej z polskiego podwórka na którym panuje bałagan organizacyjny to nie można liczyć. Jak jesteś dociekliwym obserwatorem sama wiesz co się dzieje.
Wg mojego nosa to pewnie pójdziemy później niż w czerwcu nikt się nie podłoży wymyślimy większości.

Też mam ostróżki, ale w tym roku wyjątkowo wypasione i wysokie co niektóre już mają zalążki kwiatów. Jestem ciekawa jak będą kwitly. Będę obserwować twoje. Ostróżki to jeden z ulubionych moich kwiatów. Suszę i wstawiam do wazonu przypominają lato zima. Nie zmieniają koloru.

Pogoda u nas dosyć ładna lekki wiatr i słoneczko świeci. Zjem śniadanie i do pracy.

Pozdrawiam


Ela tam gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania. Oby było wreszcie normalnie.
Nie zaglądałam do swoich ostróżek czy budują już pąki. Suszysz powiadasz. Ja nigdy nie zbierałam. Bardziej lubię jak one sobie rosną w ogrodzie. Szkoda mi wycinać. Lawendę to tak, suszę i całą zimę pachnie.
Ja też trochę po pracowałm. Wpierw do południa jak Daria była w OREW zaczęłam porządki domu taki ogar przed nadchodzącym latem. Ogród mały to i na spokojnie, tyle ile trzeba. W tym sezonie o wiele bardziej jestem systematyczna.
Czosnki słabe. Za sucha zima była.






____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:28, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dominika11 napisał(a)
no co ty, może za duzo je podlewasz - one zawsze sie udaja przypomnij sie za jakiś czas to jak bedę mieć siewki to Ci moge wysłać - teraz juz cały nadmiar rozdałam


Może po prostu trzeba rozlużnić ziemię z piaskiem aby woda nie zbierała się. Z wysyłkami bywa różnie Stipa delikatna jest. Dobrze trzeba by było ją zabezpieczyć. Do tego dość spore sadzonki musiały by być. Na zdjęciach mam dwuletnie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:34, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Urszulla napisał(a)


U Ciebie za sucho na red barona on lubi mokro i się rozłazi. Może uschnął a nie przemarzł.
To zbieraj rozchodniki w różnych kolorach. Ostatnio mi się też tymianek podoba, fajny wypełniacz.


Może i tak. To w takim razie nie mam dla niego odpowiedniego miejsca. W moich skrzyniach na zioła przetrwał tymianek cytrynowy i ten zwykły. W tym sezonie stawiam na bazylie. Miętę też wymieniam, bo ta trzyletnia brzydka jest.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:43, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Kilka fotek z tego tygodnia.





____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:49, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 22:54, 27 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078




____________________
Skandynawia po krzyżacku
gobasia 07:33, 28 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Anusia napisał(a)



Porządeczek jak ta lala ani jednego chwasta nie widac ,kancik marzenie ,tylko gratulować
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Dominika11 07:42, 28 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Anusia napisał(a)


Może po prostu trzeba rozlużnić ziemię z piaskiem aby woda nie zbierała się. Z wysyłkami bywa różnie Stipa delikatna jest. Dobrze trzeba by było ją zabezpieczyć. Do tego dość spore sadzonki musiały by być. Na zdjęciach mam dwuletnie.
ja niczym nie rozluźniam ziemi, a mam albo pasek, albo gline - ze skrajności w skrajność - rosnie wszędzie, a rozsiewa się na potęgę - a te co masz nie rozsiewają ci się ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
anabuko1 07:43, 28 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Anusia napisał(a)

Anusia,, pięknie.
Bogato, kolorowo, przyjemnie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies