Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

ren133 17:26, 14 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Witaj Reniu
Już głowa mnie boli od tego myślenia, ale nowe kształty rabat w ogrodzie zaznaczone. Jutro porobię zdjęcia i pochwalę się co wydumałam.


To czekam
A może zajrzałabyś do mnie w sprawie tej nieszczęsnej rabaty z jałowcami plisss
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 17:30, 14 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Aniu ja cały czas poświęcam na pracę twórczą. Szukałam inspiracji na ogrodowisku, a to pochłania niezwykle dużo czasu. W ogrodzie, oprócz prac wiosennych, powytyczałam już linie nowych rabat i zrobiłam już nawet pierwsze zakupy w rajskim. W najbliższym czasie mus kupić dwie nigry, magnolię na wysokim pniu oraz dwa iglaki o wąskim pokroju- zastanawiam się nada kolumnową wersją jodły koreańskiej. Plan na ten sezon:
- budowa placyku z grillem ogrodowym (grill granitowy już mam, płyty granitowe na placyk też mam). Myślę, żeby płyty były poprzerastane karmnikiem ościstym.
- no i oczywiście przebudowa rabat. Mam nadzieję, że mogę tu liczyć na ogrodowiskowe wsparcie


O ... pomysł z grillem?!
Będę się przyglądać
Co to za kolumnowa wersja jodły koreańskiej? Podpatrzyłaś u kogoś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 18:56, 15 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Widziałam w ogrodniczym, piękna. Chcialam doczytać coś na jej temat w necie, ale chyba pokręciłam coś z nazwą... koreana alba columniaris?. Jutro podjadę i jeszcze raz zerknę. A co do grilla i placyku, to realizacja dalszej części zadania należy do drugiej połówki- ja zmówiłam materiały. No i ciurkadełko!. Muszę je mieć.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 19:37, 15 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Widziałam w ogrodniczym, piękna. Chcialam doczytać coś na jej temat w necie, ale chyba pokręciłam coś z nazwą... koreana alba columniaris?. Jutro podjadę i jeszcze raz zerknę. A co do grilla i placyku, to realizacja dalszej części zadania należy do drugiej połówki- ja zmówiłam materiały. No i ciurkadełko!. Muszę je mieć.


O... ciurkadełko...koło leżaczka?
A masz jakieś upatrzone? Też się zastanawiałam nad ciurkadełkiem koło tarasu Podobają mi się takie 3 kule różnej wielkości. Ale to chyba plany na później...

A grill i placyk to już niedługo skoro materiały zamówiłaś?

A to może zrób zdjęcie tej jodły jak będziesz w szkółce
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 20:44, 15 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Chciałabym kulę granitową polerowną, albo trzy kule róznej wielkości. Wypatrzyłam w necie, ale wyślę jeszcze zapytania ofertowe do 2-3 zakładów kamieniarskich, mogą być konkurencyjni cenowo. Zrobię zdjęcie jodły, gałązki układają się pionowo do góry i jeszcze ta nazwa columniaris!. Grilla sprowadziłam już jesienią, płyty jeszcze wcześniej.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 21:06, 15 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
A od jutra biorę się za pierwszą rabatę, wygląda tak:


A planuję:
- Zabrać rh, limke, te duże kamienie i wszystko co poniżej czerwonego paska
- dosadzić cisów, żeby stworzyć jednolity ekran

- te białe kulki to hortensja miniatura sunfreis (mała vanilia)
- przed nią bordowa żurawka
- to żółte długie coś to cis formowny na bonsai
- zielone kulki to bukszpan
- nad czerwoną kreską kora, poniżej kamienie
Może ktoś ma jakieś uwagi, to poproszę
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anias 21:25, 15 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Danusiu bylas na jasnych bloniach? Ja nie dotarlam, zimno i niechcialo mi sie ruszac z domu.
Zaciekawily mnie te kule od kamieniarza. I co dalej? Dzxre w jich a caly mechanizm ciurkania? Samemu da sie to zrobic?
ciekawe jak ta rabata wyjdzie, bede podpatrywac.
A gdzie oprocz rajskiego sie zaopatrujesz?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Danucha 22:06, 15 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Nie byłam, też mi się nie chciało. Odnośnie mechanizmu, na ogrodowisku jest fajny artykuł i wątek na ten temat, kule zamawiasz przewiercone, albo kupujesz przez Internet. M stwierdził, że to żaden problem wykonać takie ciurkadełko, tylko musisz mieć skąd podciągnąć prąd. No jak M tak stwierdza, to mi pozostaje szybko zorganizować kule.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 22:12, 15 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Jak się dowiem czegoś w pobliskich zakładach kamieniarskich, dam Ci znać.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anias 22:13, 15 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
O brzmi kuszaco tym bardziej ze kamieniarz pod nosem.
Ide szukac artykulu
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies