Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Gardenarium 19:40, 17 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Łatwo, często są różne formy i na pniu i wielopniowe w jednym centrum ogrodniczym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ren133 19:48, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Gardenarium napisał(a)
Łatwo, często są różne formy i na pniu i wielopniowe w jednym centrum ogrodniczym.


Dziękuję Danusiu
A czy to jest śliwa wiśniowa Pissardi? I czy to szczególnie wymagające drzewo, bo nie wiem czy dam radę - tak prawdę mówiąc to ... nie mam większego doświadczenia w ogrodnictwie.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Jagodaa 19:48, 17 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Hej Ren

A moim skromnym zdaniem rabata nr 4 zrobi się bardzo ciemna. Ciemne tło, ciemne żurawki i ciemne śliwy/klony. Może pomyśl o czymś jaśniejszym na tle żywopłotu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 19:57, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)
Hej Ren

A moim skromnym zdaniem rabata nr 4 zrobi się bardzo ciemna. Ciemne tło, ciemne żurawki i ciemne śliwy/klony. Może pomyśl o czymś jaśniejszym na tle żywopłotu.


Dzięki, że do mnie zajrzałaś
A co proponujesz?
Na pewno chcę tutaj kilka drzew w jednej linii i kolorystyce wyróżnających się na tle żywopłotu z tui Smaragd.
Może to śmieszne ale lubię np lipę za jej zapach ale nie wiem ... nie pasuje kolorystycznie.
Podoba mi się też miłorząb Mariken (sorry jeśli coś pokręciłam, dopiero uczę się tych wszystkich nazw) ale wydaje mi się, że on bardziej pasuje jako soliter.
Trudny wybór ja widzisz
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Jagodaa 20:14, 17 lut 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nie wiem, jakie masz nastawienie do żółtego koloru w ogrodzie . Mam u siebie śliwy podsadzone trzmieliną. A kiedyś miałam z limonkowymi tawułkami Little Princess. Wysoko szczepione śliwy podobałyby mi się też w połączeniu z miskantami Morning Light. Osobiście bardzo lubię te trawy, ślicznie się srebrzą na rabacie i do tego nieziemsko powiewają na wietrze. Całkiem w dole mogłabyś dać z nimi np kocimiętkę, ładnie wygląda z bordowym.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
ren133 20:22, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagodaa napisał(a)
Nie wiem, jakie masz nastawienie do żółtego koloru w ogrodzie . Mam u siebie śliwy podsadzone trzmieliną. A kiedyś miałam z limonkowymi tawułkami Little Princess. Wysoko szczepione śliwy podobałyby mi się też w połączeniu z miskantami Morning Light. Osobiście bardzo lubię te trawy, ślicznie się srebrzą na rabacie i do tego nieziemsko powiewają na wietrze. Całkiem w dole mogłabyś dać z nimi np kocimiętkę, ładnie wygląda z bordowym.


Masz taką samą śliwę wiśniową, to jest Pissardi?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Borbetka 20:27, 17 lut 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Na tej rabacie wg mnie lepszy będzie berberys. Mniej pracy. Żurawka wymaga wyskubywania kwiatostanów i usuwania liści wiosną, jest trochę pracy. Berberys nie wymaga prawie nic. Możesz go też prowadzić jako żywopłocik i jak Ci się odmieni, posadzić coś przed nim, akcentując kolor. Popatrz u mnie jaką barwę ma Atropurpurea Nana. Będę z niego robiła dywan.
____________________
borówcowy wizytowka
ren133 20:39, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jagoda,

Taka tawuła?

http://images23.fotosik.pl/215/dafed39404fef013med.jpg

I podobne:

http://kurowski.pl/pl/katalog-roslin/1/1/roslina/1597,spiraea-betulifolia-tor-gold-pbr
http://www.drzewa.com.pl/images/Berberis_thunbergii_Bogozam_1.jpg

Myślę, że pasują z kolorem bordowym.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 20:45, 17 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Borbetka napisał(a)
Na tej rabacie wg mnie lepszy będzie berberys. Mniej pracy. Żurawka wymaga wyskubywania kwiatostanów i usuwania liści wiosną, jest trochę pracy. Berberys nie wymaga prawie nic. Możesz go też prowadzić jako żywopłocik i jak Ci się odmieni, posadzić coś przed nim, akcentując kolor. Popatrz u mnie jaką barwę ma Atropurpurea Nana. Będę z niego robiła dywan.


Borbetko
Sprawdziłam szybko w necie - śliczny ten berberys!
Lecę teraz do Ciebie go zobaczyć!
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
bdan 21:07, 17 lut 2015


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Witaj Ren

Dzisiaj trafiłam do Ciebie. Czytam o dylematach ogrodowych. Tez mam rabatę, gdzie na tle tui są cztery drzewa, u mnie jest wiśnia umbraculifera.

Wkleję Ci u mnie zdjęcia jak ta rabata wygląda. Na chwilę obecną jest tam też wkomponowane lustro pomiędzy dwoma umbrami.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies