Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

siakowa 10:17, 06 mar 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
dzięki za info o deskach, pomogłas mi podjąc decyzje a juz prawie byłam zdecydowana ale dzieki Tobie zaczełam sie przyglądac problmemowi i faktycznie jest ten problme zwłaszcza w takich warunkach jakie są mnie czyli wiatry i słońce
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Agi2006 10:29, 06 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Kasia no u mnie wiatry sa tragiczne i właśnie elewacja od południa najbardziej płakała. Mam nadzieję, ze znalazłaś jakąś alternatywę. A slyszałas o termosośnie? Chyba malkul ją ma na elewacji... Albo cos pomieszałam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
siakowa 10:33, 06 mar 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
to tak jak u mnie by było własnie jednak tez modrzew bedzie tylko syberyjski, jakoś przełknę te sęki

czytałam pytałam i im wiecje sie dowiadywalm tym wiekszy dylemat miałam...i w koncu pewien argument przechylił szale i wypadło na m.s.
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
anetta 16:55, 06 mar 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Piękny domek, powodzenia w zakładaniu ogrodu, na pewno też będzie cudowny z czsem
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Agi2006 11:00, 07 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witam Aneta.Dziękuje za odwiedziny. byłam u Ciebie i zakochałam się w śliwach passardi. Dałaś mi do myślenia.... Fajnie połączenie u ciebie z tawułą van houta

http://allegro.pl/pisardii-sliwa-wisniowa-ozdobna-170-cm-producent-i5087938896.html
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
anetta 13:30, 07 mar 2015


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Agi2006 napisał(a)
Witam Aneta.Dziękuje za odwiedziny. byłam u Ciebie i zakochałam się w śliwach passardi. Dałaś mi do myślenia.... Fajnie połączenie u ciebie z tawułą van houta

http://allegro.pl/pisardii-sliwa-wisniowa-ozdobna-170-cm-producent-i5087938896.html


Dzięki
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Agi2006 10:25, 19 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ponieważ mam metlik w głowie jeśli chodzi o część rekreacyjną ogrodu zabieram się za mini sad. W sobotę o ile będzie pogoda jade na zakupy. kilka drzewek owocowych by się przydało ...najlepiej odmian karłowatych. I myślałam , że to będzie łatwiejsze niż cała reszta a tu UPS! Czytam o jakiś podkładkach, zapylaczach i KATASTROFA! Chciałam posadzić jabłoń, wiśnię , czereśnie i może brzoskwinię. I teraz nie wiem jakie i po ile sztuk z jednego gatunku, żeby owocowały. Może ktoś ten temat przerabiał i pomoże mi. Mam czas do soboty PLISSSSSSSS
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:20, 23 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Oj cisza u mnie ;-( Pewnie wszyscy podkasali rękawy i pracują w swoich ogrodach. No więc musiałam poradzić sobie sama i zdać się na Panią z ogrodniczego. Kupiłam 2 jabłonie rubinolę i koksę pomarańczową, 2 wiśnie Łutówkę i groniastą , brzoskwinie Inkę i śliwę Renklodę ulenę. Dodatkowo jeszcze borówkę amerykańską northblue i spartan. Co wyjdzie z mojego sadu to się okaże. Zero do świadczenia a ochota na owoce olbrzymia....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:59, 23 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Najczęściej spotykanym szkodnikiem bukszpanów jest pryszczarek bukszpanowy wywołujący pęcherzykowate zgrubienia liści. Pojawiają się one najczęściej na najmłodszych pędach, gdzie na początku czerwca owad składa jaja. W zgrubieniach rozwijają się larwy, które pozostają w nich aż do następnego roku. W maju, gdy wychodzą z kryjówki, można je zwalczać preparatami chemicznymi (Talstar). Najlepszym środkiem zaradczym jest strzyżenie krzewów i palenie porażonych pędów. Do uciążliwych szkodników należą także: przędziorek bukszpanowiec (zwalczy go Polysect, a poza okresem wegetacji – Promanal), skorupnik jabłoniowy tworzący tarczki (zwalczanie w maju: Actellic, Mospilan) oraz miodówka bukszpanowa (zwalczanie latem: Mospilan, Confidor, Actellic lub Provado Plus AE, od października do kwietnia: Promanal). Niebezpieczny jest także wzdymacz bukszpanowy, roztocz, który powoduje charakterystyczne zwijanie się i wybrzuszanie liści (zwalczanie: Talstar). Podczas podlewania należy unikać zraszania całych krzewów, gdyż pozostające na liściach krople wody sprzyjają rozwojowi chorób grzybowych. Więdnięcie i zamieranie całych pędów (od wierzchołków) wywołuje fytoftoroza. Porażone rośliny mają zbrązowiały i bardzo wątły system korzeniowy. Takie krzewy bezzwłocznie usuwamy i palimy (zwalczanie preparatami Aliette, Biosept, Previcur). Poważną chorobą bukszpanów jest zamieranie pędów wywoływane przez grzyb Volutella buxii. Widoczne z dała objawy to brązowienie i obumieranie młodych gałązek, plamy na liściach oraz pojawianie się pomarańczowych kropek. W walce z tą chorobą można stosować środki grzybobójcze (Bravo, Sarfun, Topsin i WP), a także usuwać i palić porażone pędy. Brązowe okrągłe plamy na brzegach liści wywoływane są przez grzyby Macrophoma candollei i Mycosphaerella patouillardi. Porażone pędy usuwamy i stosujemy środki grzybobójcze: Biosept, Dithane, Eminent Star, Sarfun i Topsin.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 11:01, 23 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Skopiowałam od Gabrysi bo mam jednego większego bukszpana, który jest na razie samotny. Dokupiłam mu wczoraj w B. towarzystwo i będę sadzić. Niezbyt ładne te krzaczki, ale mam nadzieje, ze dojda do siebie i nie będą mieć żadnych z powyżej opisanych chorób....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies