Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agania 14:06, 26 mar 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Cześć Agnieszko, witam się oficjalnie u Ciebie

W pięknym miejscu mieszkacie, ogród się zapowiada ciekawie i już macie dużo pracy za sobą...ach te skarpy ja je bardzo lubię, ale u siebie rozciągnęłam je, żeby nie były za strome i puściłam też wokół trochę zielonych alejek

Widzę ściągawkę jak dbać o zdrowie bukszpanów

U mnie też glina, załóż jak najszybciej kompostownik i spróbuj, go gdzieś pozyskać...działki, najbliższe gospodarstwa rolne, ja jeszcze pod rabaty wcześniej sieję gorczycę, ona rozluźnia i użyźnia glebę.

Trzymam kciuki za altanę i grila....inspiracja wow....podziw dla eM, zdolniacha z niego

Pytasz o klona Atropurpureum, lubi lekką, puszystą ziemię i lekko kwaśną, więc wymieszaj glinę z piaskiem i kwaśnym torfem w stosunku 1:1:1, kocha słońce, jak wszystkie klony i lubi wilgotność w powietrzu, jak masz w planie sadzawkę, to w takim miejscu bardzo dobrze będzie rósł, ale jak nie, to się nie przejmuj, powinien sobie dać radę, może wtedy lepiej mu będzie w delikatnym półcieniu... w pierwszych latach po posadzeniu, obserwuj go jak rośnie, bo słońce lubi przypalać młode liście, wtedy musisz mu parasol słoneczny rozłożyć

edit: a gdzie twój klonik, poproszę foto
Serdecznie pozdrawiam i zaglądaj do mnie jak masz pytania
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agi2006 10:29, 31 mar 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Agania bardzo dziekuje Ci za poradę. dzięki Tobie jeszcze raz wykopałam i posadziłam od nowa klonika a ziemie zmieszałam w takich proporcjach jak podałas. mam nadzieje, że przezyje , bo z tego co czytałam lubi cisze a u mnie wygwizdów. Teraz dumam nad towarzystwem dla niego. a zdjęcia będą
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
beta 08:14, 01 kwi 2015


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
i ja się witam...Olu jesteś bardzo świadomą ogrodniczką...podoba mi się to...wiesz czego chcesz...piękny domek macie...jak mi się podoba taka architektura...jakim drewnem macie obity dom?....
zapowiada się kolejny niepowtarzalny ogród...zaglądać będę



pozdrawiam i sił do pracy życzę
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Agi2006 10:56, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witaj beta. Co Ty piszesz? jaka ze mnie świadoma ogrodniczka??? HI, hi... Ale dziekuje za miłe słowa. na elewacji to modrzew polski, bardzo żywiczny, więc płakał na początku. Teraz już nie kapie żywica ale została na deskach zeschnięta i wygląda to okropnie. A nikt nie chce się wziąć za szlifowanie i bejcowanie od nowa...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:57, 10 kwi 2015


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A mój klonik przez te świąteczne mrozy zrzucił wszystkie listki....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
jolka 21:02, 21 kwi 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Hej Co tam działasz Aga??
Fotki jakieś będą??
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Efffa 00:22, 22 sie 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Agi jak tam Twój ogród? Pokazuj cos bo musze sie inspirować.Bo chyba obie ten sam styl obrałysmy!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Agi2006 14:00, 09 mar 2016


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ku pamięci...Ściąga od madżenki:

wo napisałam u Ciebie.
Krótka ściąga dla poczatkujacych trawiastów :
- stipy tniemy na wysokosc 10-15 cm
- hakone, red baron, molinie- nisko przy samej ziemi. Nie mam trzcinnikow (wymarzły w donicy tej zimy) ale cięłabym jak molinie lub seslerie
- rozplenice- na jeża krótko
- seslerie tne na jeża, króciutko. Seslerie tniemy własciwie pod koniec zimy bo juz w lutym ma u mnie młode przyrosty. Powtorka latem jesli będzie brzydka i aby utrzymac ładny pokrój zimą, zwłaszcza skalne.
- miskanty 10-15 cm - a wy jak tniecie?
- carex comans (frosted curls, amazon mist, bronze form) nie tniemy, wyczesujemy, przycinamy tylko suche końce ,ale w moim przypadku tnę je na wysokosci przemarźnięcia czyli zwykle 15-20 cm
- kostrzewy - skubie i zostawiam krótkiego jeża, potem powtórka cięcia/skubania gdy zakwitna.
- carex buchanani - nie ciełam ,lub ciełam same suche końce. Zrobiła sie jednka brzydka i w tym roku utne nisko, ciekawe czy odrośnie.
- carex elata - na jeża bo mi wymarza i wycinam wszystkie brązowe liscie. Jesli kiedyś będzie zimozielona to będę je traktowac jak opisane ponizej carex
- carexy zimozielone (evergold, ice dance, ice cream, morowi variegata, ornithopoda, silver) - tu są rózne szkoły:
- jedna najliczniejsza mówi wyskubywać tylko najbrzydsze liscie , nie ciąc bo sie zabija wierzchołki wzrostu, ale jest to mozliwe jak sie ma kilka sztuk.
- druga szkoła Tomka Grochowskiego - twierdzi tniemy na wysokosc kilku centrymentów, młode przyrosty zasłonią stare brzydkie ucięte liscie, ktore juz nie odrosną-
- trzecia szkoła Madżenkowa - wiosna to co najbrzydsze przycinam same końcówki a gdy ruszaja młode przyrosty obcinam zgodnie z drugą szkołą. Ale tak traktuje tylko dojrzałe, dobrze ukorzenione carexy?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 19:19, 09 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
Hop hop. Jak tam? Są już jakieś murki oporowe? Jak tam skarpa? Pytam, bo jedno i drugie dotyczy też mojego przyszłego ogrodu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 11:47, 19 maj 2016


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
U mnie cisza z murkiem głównym. Wykonawca ( czytaj mąż) nie ma czasu Powstał za to murek przy wjeździe i coś tam działam z roślinkami i nawet mam zagwozdkę co do rozwiązania nowych rabat. Muszę wgrać zdjęcia i popytać o szczegóły. Sama chyba nie dam rady...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies