Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Judith 19:19, 12 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Agi, zanim przyjdzie sezon i sie wyda, przyszłam zameldować, ze zamierzam bezczelnie odgapić od Ciebie prostokątna rabatę z sesleriami i Matroną (przy czym ja w miejsce Matrony zamierzam posadzić Star Dust ).
Jak już kiedyś Ci pisałam - Twój ogród zmienił moje wyobrażenie o kompozycji rabat .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agi2006 21:01, 14 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Judith bardzo się cieszę że mój ogród może choć troszkę kogoś zainspirowac. Zgapiaj co chcesz! I tak Ci powiem na ucho że będzie u mnie kolejna rabata z sesleria i rozchodnikami. Być może nie będzie to matrona tylko tym razem biała odmiana rozchodnika
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Judith 15:10, 15 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Cieszę się, że mam Twoje błogosławieństwo .
Biały piękny rozchodnik to właśnie np. Star Dust .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 20:34, 15 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, przepraszam, że tak się wcinam, ale właśnie myślałam o białym rozchodniku na rabatach z seslerią i hortensjami Limelight. A tu takie Wasze rozkminki i pada nazwa "Star Duet".... hnmmmm... czy taka stonowana rabata nie będzie zbyt mdła? Im bardziej rozchodnik będzie łapał biel, tym bardziej hortensje róż. Czy dobrze myślę?


Martka 20:35, 15 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Cieszę się, że mam Twoje błogosławieństwo .
Biały piękny rozchodnik to właśnie np. Star Dust .

Edit: tak, bardzo udana i niepowtarzalna ta rabata jeśli ta druga cecha się zmieni, to tylko na korzyść naszych ogrodów
Agi2006 20:38, 15 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
JUDITH tak wiem że to ten rozchodnik Ja napisałam że białe myśląc o moich bez nazwy.Kupilam w markecie jako rozchodniki i tyle było na etykiecie.

O takie to one...

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Judith 20:45, 15 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Martka napisał(a)
Dziewczyny, przepraszam, że tak się wcinam, ale właśnie myślałam o białym rozchodniku na rabatach z seslerią i hortensjami Limelight. A tu takie Wasze rozkminki i pada nazwa "Star Duet".... hnmmmm... czy taka stonowana rabata nie będzie zbyt mdła? Im bardziej rozchodnik będzie łapał biel, tym bardziej hortensje róż. Czy dobrze myślę?

Limki dość szybko różowieją, zatem niewykluczone, że myślisz dobrze .
Ale ja z kolei myślę sobie, ze intensywna zieleń seslerii i łodyg Star Dust nie pozwoliłaby takiej rabacie być mdłą nawet, gdyby i limki, i rozchodniki były w tym samym czasie białe. Pozwoliłyby jej natomiast być elegancką . Pytanie - jakie masz w stosunku do tej rabaty oczekiwania.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agi2006 20:46, 15 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Martka napisał(a)
Dziewczyny, przepraszam, że tak się wcinam, ale właśnie myślałam o białym rozchodniku na rabatach z seslerią i hortensjami Limelight. A tu takie Wasze rozkminki i pada nazwa "Star Duet".... hnmmmm... czy taka stonowana rabata nie będzie zbyt mdła? Im bardziej rozchodnik będzie łapał biel, tym bardziej hortensje róż. Czy dobrze myślę?




Marta wcinaj się jak najczęściej!

Moim zdaniem hortensje łapią róż i rozchodniki białe również ( przynajmniej moje) i myślę że na rabacie monokolorowej ale wieloksztaltnej świetnie takie połączenie się sprawdzi
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Judith 20:48, 15 mar 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10072
Agi2006 napisał(a)
JUDITH tak wiem że to ten rozchodnik Ja napisałam że białe myśląc o moich bez nazwy.Kupilam w markecie jako rozchodniki i tyle było na etykiecie.

O takie to one...
[

A, to nie wiedziałam .
Taaa, mnie najbardziej rozczulają podpisy, jakie pojawiają się czasem na niektórych doniczkach w LM: trawa .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agi2006 20:59, 15 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Nie tylko w LM. U mnie w ogrodniczym trawy lawendy i róże bez nazwy.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies