Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 16:19, 26 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
I murek ...bez zmian na razie





Jest co robić....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Martka 16:53, 26 mar 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agi, jest wyzwanie Mnie się pomysł Judith podoba, aby nie podnosić tak bardzo terenu do murku. Ale to oczywiście zależy od koncepcji, co chcesz na murku owym mieć i co ma być widoczne z drugiej strony Wydaje mi się, że buki nie są jakoś tragicznie wrażliwe na takie sytuacje, jaką masz obecnie. Widziałam buki rosnące na brzegu rzeki i korzenie miały częściowo w tejże rzece. Ale faktycznie możne warto zapytać Andę. Jaka to odmiana? W każdym razie chyba bym nie ryzykowała przesadzania w tym wieku.

Te baseny są przyszłymi oczkami? Czy po prostu wybrana jest ziemia do zniwelowania terenu?

Spieszę też donieść z małą dumą, że ja też mam wreszcie małą skarpę z tyłu oranżerii dumając nad tym co z nią, od razu pomyślałam o Twoim ogrodzie i o Rojodziejowej mam namiastkę - i zdecydowałam się tam posadzić kilka krzaczków tawulca pokręconego.





Wiolka5_7 17:12, 26 mar 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Aga śliczne masz krokusiki
Widzę dobry sprzęt do cięcia miskantów
Ja też za rok eMowi powiem , żeby mi ciachnął miskanty Memory piła spalinową ,bo nożycami szło już ciężko.

Moje miskanty te co teraz w cieniu to śpią a te w słońcu już ruszyły

Widzę, że zaczynasz prace na nowym terenie... Ja chyba bym się nie zdecydowała tego buka przesadzać skoro rośnie tam tyle lat.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 19:04, 26 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Marta te dziury na dole to miejsce na podbudowę pod płyty, czyli będą dwa przesunięte względem siebie placyki utopione w roślinkach. Na jednym będzie altana a na drugim basen w sezonie i leżaczki. Jeśli chodzi o buka to nie wiem co to za odmiana.Kupiony jako purpurea pendula od ogrodniczki amatorki .Ale z pewnością nim nie jest. Rośnie w miarę prosto w górę a gałęzie ma rozłożone na boki jakby przed chwilą zdjęto go z krzyża.

Ale już postanowione buk zostaje więc czas na projekt rabat przy murku.Ziemia musi być do góry murka bo inaczej byłoby widać folie kubełkową.murek od góry wykończony będzie płytami z piaskowca.Moglo by się coś przez niego przewieszać. O tawulcu pokręconym Martuś pierwszy raz słyszę od Ciebie ...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 19:13, 26 mar 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolus krokusiki a w zasadzie kwaterki z nimi o wiele lepiej wyglądają na żywo. Miskanty wszystkie mam w słońcu Ale na razie cisza. A sprzęt do cięcia się przydal. Próbowałam nożycami akmulatorowymi ale skapitulowałam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:39, 01 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Zima

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 23:13, 01 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
polinka 18:49, 02 kwi 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Agi2006 napisał(a)
Marta te dziury na dole to miejsce na podbudowę pod płyty, czyli będą dwa przesunięte względem siebie placyki utopione w roślinkach. Na jednym będzie altana a na drugim basen w sezonie i leżaczki. Jeśli chodzi o buka to nie wiem co to za odmiana.Kupiony jako purpurea pendula od ogrodniczki amatorki .Ale z pewnością nim nie jest. Rośnie w miarę prosto w górę a gałęzie ma rozłożone na boki jakby przed chwilą zdjęto go z krzyża.

Ale już postanowione buk zostaje więc czas na projekt rabat przy murku.Ziemia musi być do góry murka bo inaczej byłoby widać folie kubełkową.murek od góry wykończony będzie płytami z piaskowca.Moglo by się coś przez niego przewieszać. O tawulcu pokręconym Martuś pierwszy raz słyszę od Ciebie ...


Pierwsze co pomyślałam jak zobaczyłam murek to Hakonechloa macra lub inna zielona odmiana
Uwielbiam połączenie jej z kamieniem lub betonem
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:55, 02 kwi 2022


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Agi2006 napisał(a)


Teraz się oficjalnie witam po przerwie i miałaś rację, dawno mnie tu nie było
Zatrzymałam się na projekcie otoczenia ławeczki, a tu już zarośnięte
Uwielbiam Wasz podjazd. Przepiękny!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Agi2006 23:01, 02 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
polinka napisał(a)


Pierwsze co pomyślałam jak zobaczyłam murek to Hakonechloa macra lub inna zielona odmiana
Uwielbiam połączenie jej z kamieniem lub betonem


Hej Polinka! Jak widzisz u mnie przód ok a z tyłu burdello Ale mam nadzieję że z tego bałaganu, błota i dziur szybko wyjdę. Jeśli chodzi o murek to rabata na nim będzie dosc szeroka.Od jakiegoś czasu przymierzam się do jej rozrysowania. I powiem Ci ze pierwszą myślą było posadzenie wzdłuż murka rozplenic które będą się na nim pokładać.

Ps. Podjazd dziękuje
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies